Wilders: toeslagenkwestie roept ook vragen op over CDA en D66
DEN HAAG (ANP) - Als de ministers uit het inmiddels demissionaire kabinet-Rutte inderdaad bewust informatie hebben achtergehouden voor de Tweede Kamer, zoals RTL Nieuws woensdag meldt, is dat voor PVV-leider Geert Wilders reden om ook het vertrouwen op te zeggen in andere partijleiders die in dat kabinet zitten. Wilders vindt dat het formatieproces waar de Kamer nu in zit dan opgeschort moet worden, zei hij na zijn gesprek met informateur Herman Tjeenk Willink.
Wilders pleit al langer voor nieuwe verkiezingen omdat hij vindt dat de kiezer de kans moet krijgen om zich opnieuw uit te spreken naar aanleiding van Ruttes opstelling in het toeslagendossier. Dat stelde hij al in het debat van 1 april, naar aanleiding van nieuwe informatie over een leugen die Rutte had verteld in het formatieproces over de positie van Pieter Omtzigt.
CDA-leider Wopke Hoekstra en D66-leider Sigrid Kaag zijn minister in het demissionaire kabinet, en waren dat al in 2019. Welke rol zij gespeeld hebben in de ministerraad waarover RTL Nieuws woensdag bericht, is nog onduidelijk. Hoekstra wilde daar ook niets over zeggen. De ChristenUnie is ook onderdeel van de scheidende coalitie, maar ChristenUnie-leider Segers bleef Kamerlid en was dus geen onderdeel van het kabinet.
Geert Wilders uitte na zijn gesprek met Tjeenk Willink ook nog kritiek op de informateur. Hij verwijt de minister van staat de belangen van Mark Rutte te dienen door het in deze fase van de informatie primair over de inhoudelijke hoofdlijnen van een eventueel nieuw regeerakkoord te hebben. Het komt Rutte volgens Wilders goed uit dat er niet over hem wordt gesproken, maar over "allemaal inhoudelijke puntjes" die de aandacht afleiden.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Acht Nederlandse ambassademedewerkers in Ramallah op de Westelijke Jordaanoever moeten van Israël hun diplomatieke papieren inleveren. De Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar maakte zijn maatregel vorige week bekend, en de Nederlandse minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) heeft nu het aantal getroffen diplomaten bekendgemaakt.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Stientje van Veldhoven van Klimaat en Groene Groei heeft er "alle vertrouwen in" dat de wet over het bijmengen van groen gas het haalt met een brede meerderheid in de Tweede Kamer. De D66-minister zei na de ministerraad wel dat ze "nog volop in gesprek" is met de Kamer om de steun rond te krijgen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De komst van een medicijnfabriek in Katwijk is goed nieuws voor de lokale en de Nederlandse economie, vindt minister Sophie Hermans van Volksgezondheid, Welzijn en Sport. Voorafgaand aan de ministerraad noemde ze het ook goed dat "we in Nederland en Europa geneesmiddelen blijven maken".
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Dilan Yeşilgöz klaagt over "ruis", "beeldvorming" en "commotie" over het Belastingplan. Om die reden was het volgens de VVD-leider "geen makkelijke week".
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Justitieminister David van Weel herhaalde vrijdag dat de Europese begrotingssteun aan Sierra Leone is gestopt omdat het Afrikaanse land de veroordeelde crimineel Jos Leijdekkers (ook bekend als Bolle Jos) niet wil uitleveren. Hij zei dat donderdag ook, maar later op de dag kwam vanuit de Europese Commissie het geluid dat de steun om technische redenen is stopgezet.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet haalt geen kinderen uit Gaza voor medische behandeling in Nederland. "Er is sprake van een beleidswijziging" in vergelijking met het vorige kabinet, zei minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingssamenwerking, D66) donderdag in de Kamer.
2 dagen geledenLUXEMBURG (ANP) - Het onmiddellijk stopzetten van de EU-begrotingssteun aan Sierra Leone is volgens justitieminister David van Weel geen te grof middel om de regering van het Afrikaanse land te bewegen de veroordeelde drugscrimineel Jos Leijdekkers ('Bolle Jos') aan Nederland uit te leveren. "Sierra Leone kan dit binnen 24 uur oplossen door deze man op te pakken en uit te leveren aan ons", zei Van Weel, voor de vergadering met de EU-ministers van Justitie.
2 dagen geleden