
Wilders spreekt met leiders radicaal-rechtse EU-groep in Brussel
DEN HAAG (ANP) - PVV-leider Geert Wilders overlegt in Brussel met andere politieke leiders van de Patriotten voor Europa, zijn Europese familie van andere radicaal-rechtse partijen. Dit gebeurt in aanloop naar de Europese top van regeringsleiders die donderdag en vrijdag wordt gehouden. Daarbij staan onder meer migratie en de oorlogen in Oekraïne en het Midden-Oosten centraal.
"Vandaag en morgen naar Brussel voor meeting leiders Patriots for Europe Party voor de Europese top", schrijft Wilders op X. Volgens de woordvoerder van de PVV-fractie in het Europees Parlement is woensdagavond en donderdagochtend een bijeenkomst van de leiders van partijen die zich in de Patriotten voor Europa hebben verenigd.
De kopstukken van gevestigde politieke families als die van de christendemocraten, sociaaldemocraten en liberalen komen traditioneel ook bijeen voor een EU-top. Maar radicaal-rechts, dat voorheen ook weinig regeringsleiders of vicepremiers telde, is dat minder gewend. Inmiddels is uiterst rechts niet alleen in Hongarije aan de macht, maar regeren bondgenoten van Wilders ook mee in Italië, Finland en de facto zelfs in Frankrijk.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De Raad van State is kritisch over de aanpak van probleemwolven die demissionair staatssecretaris Jean Rummenie (Natuur, BBB) voor ogen heeft. Hij wil het te makkelijk maken om een wolf te vangen of zelfs te doden en dat is strijdig met Europese natuurbeschermingsregels, aldus de belangrijkste adviseur van de regering op wetgevingsgebied.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Kinderen en jongeren voelen zich structureel niet gehoord door politici. Ze beoordelen de mate waarin ze zich gehoord voelen met een 4,4. Vorig jaar was dit een 4,5. Hun grootste zorgen zijn pesten (41 procent), woningnood (36 procent) en veiligheid (36 procent), meldt UNICEF Nederland in het jaarlijkse UNICEF-jongerenadvies. Twee van de drie grootste zorgen zijn hetzelfde als vorig jaar. "Er is dus weinig veranderd", concludeert UNICEF.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Justitieminister Foort van Oosten (VVD) vindt dat het aan het Openbaar Ministerie is om "te beoordelen of en welke stappen passend zijn" na het optreden van de rapgroep Bob Vylan in Paradiso. Hij gaat niet in op het verzoek van coalitiepartij BBB om "desnoods gebruik te maken van uw bevoegdheid om deze persoon de toegang tot Nederland te ontzeggen".
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Frans Timmermans hoopt partijen mee te krijgen om de begroting die het demissionaire kabinet binnenkort presenteert op Prinsjesdag te verbouwen na de verkiezingen. Hij vreest dat "2026 anders ook weer een verloren jaar wordt, na al die verloren jaren die we achter de rug hebben", aldus de leider van GroenLinks-PvdA bij Buitenhof.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - "Artistieke vrijheid kan nooit betekenen dat concertbezoekers of Amsterdammers zich bedreigd voelen of er wordt opgeroepen tot haat of geweld." Dat stelt de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema na het optreden van de band Bob Vylan, zaterdagavond in Paradiso.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - SP-leider Jimmy Dijk heeft op het congres van zijn partij gepleit voor een coalitie met in elk geval GroenLinks-PvdA en CDA. "Laten wij een sociaal alternatief voor Nederland op tafel leggen", zei hij zaterdag in het Griftpark in Utrecht. De linkse politicus nodigde partijleiders Henri Bontenbal (CDA) en Frans Timmermans (GL-PvdA) uit om hierover in gesprek te gaan.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Het is een "spannend besluit" van omroep AVROTROS om volgend jaar niet mee te doen aan het Eurovisie Songfestival als Israël meedoet, vindt demissionair minister Gouke Moes (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap). "Omdat dit raakt aan een geopolitieke afweging. En geopolitieke afwegingen zijn aan de politiek, aan het kabinet."
3 dagen geleden