Wilders sneert weer naar coalitiegenoot Yeşilgöz: vals interview
DEN HAAG (ANP) - Ook middenin de kerstvakantie is het onrustig in de regeringscoalitie. Geert Wilders, de leider van de grootste regeringspartij PVV, beschuldigt coalitiegenoot Dilan Yeşilgöz (VVD) ervan een "ongelooflijk vals interview" te hebben gegeven, zo schrijft hij op X.
"Eigen straatje schoonvegen en de PVV bashen", twittert Wilders. "Faber krijgt ervan langs terwijl de VVD verantwoordelijk is voor meer dan 10 jaar open grenzen en asielellende." Aanleiding is een interview dat Yeşilgöz gaf aan EenVandaag waarin ze over het werk van PVV-minister Marjolein Faber (PVV) zegt: "Dit kan niet op deze manier heel lang doorgaan."
De VVD-leider zegt ongeduldig te zijn over de uitwerking van asielplannen uit het coalitieakkoord. "Feit is dat we nog weinig zien", aldus Yeşilgöz, die Faber voor haar aantreden al "niet onomstreden" noemde.
In het interview zelf kwamen de tweets van Wilders ook ter sprake. Zijn stevige uithalen passen niet bij de leider van de grootste coalitiepartij, aldus Yeşilgöz. Dat heeft ze de afgelopen tijd "regelmatig gezegd", tegen Wilders zelf én tegen de pers.
Meer uit Politiek
NIEUWEGEIN (ANP) - De SGP wil dat bij verdeling en opvang van asielzoekers de "culturele en religieuze afstand tot onze samenleving" meeweegt. Dat zegt partijleider Chris Stoffer op een bijeenkomst van de orthodox-christelijke partij in Nieuwegein. De SGP noemt het huidige asielbeleid onhoudbaar en vindt dat dit strenger moet.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De parlementaire enquête over corona gaat volgende week verder met openbare verhoren van toenmalig Tweede Kamervoorzitter Khadija Arib, Jaap van Dissel en Pieter-Jaap Aalbersberg. De week staat in het teken van het begin van de pandemie.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Ook premier Rob Jetten schrok van de bedragen die sommige ministeries betaalden voor het inhuren van privéjets, die bewindslieden nodig hadden voor werkreizen. Volgens RTL besteedde de Rijksoverheid de afgelopen vijf jaar bijna 2 miljoen euro aan privévluchten. Vooral het ministerie van Defensie trok hier vaak geld voor uit.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het plan van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu om een groter deel van de Gazastrook te bezetten is "uitermate zorgelijk", zegt minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA). Het past volgens hem niet binnen de afspraken die zijn gemaakt over het staakt-het-vuren.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het 'vliegende team' met ambtenaren dat gemeenten moet bijstaan in kwesties rond de asielopvang is inmiddels actief, zegt asielminister Bart van den Brink. Een woordvoerder van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) meldt dat zeker zes gemeenten zich inmiddels hebben gemeld met vragen. Premier Rob Jetten kondigde het team eerder deze maand aan, maar het was onduidelijk hoe het precies te werk zou gaan.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Er is geen geld om de verkeersboetes op het huidige niveau te houden, zei justitieminister David van Weel (VVD) voorafgaand aan de ministerraad. De boetes stijgen net zo snel als de inflatie. Als Van Weel de boetes niet laat oplopen, dan komt hij jaarlijks ongeveer 30 miljoen euro tekort op zijn begroting en dat gaat volgens hem ten koste van bijvoorbeeld de politie of de Mobiele Eenheid (ME).
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - "Roekeloos" noemt minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) het gedrag van Rusland nadat een drone van dat land is neergekomen in het oosten van NAVO-bondgenoot Roemenië. "Het is zorgelijk om te zien", zei hij voor aanvang van de ministerraad.
1 dag geleden