Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wilders sneert weer naar coalitiegenoot Yeşilgöz: vals interview

Wilders sneert weer naar coalitiegenoot Yeşilgöz: vals interview

DEN HAAG (ANP) - Ook middenin de kerstvakantie is het onrustig in de regeringscoalitie. Geert Wilders, de leider van de grootste regeringspartij PVV, beschuldigt coalitiegenoot Dilan Yeşilgöz (VVD) ervan een "ongelooflijk vals interview" te hebben gegeven, zo schrijft hij op X.

"Eigen straatje schoonvegen en de PVV bashen", twittert Wilders. "Faber krijgt ervan langs terwijl de VVD verantwoordelijk is voor meer dan 10 jaar open grenzen en asielellende." Aanleiding is een interview dat Yeşilgöz gaf aan EenVandaag waarin ze over het werk van PVV-minister Marjolein Faber (PVV) zegt: "Dit kan niet op deze manier heel lang doorgaan."

De VVD-leider zegt ongeduldig te zijn over de uitwerking van asielplannen uit het coalitieakkoord. "Feit is dat we nog weinig zien", aldus Yeşilgöz, die Faber voor haar aantreden al "niet onomstreden" noemde.

In het interview zelf kwamen de tweets van Wilders ook ter sprake. Zijn stevige uithalen passen niet bij de leider van de grootste coalitiepartij, aldus Yeşilgöz. Dat heeft ze de afgelopen tijd "regelmatig gezegd", tegen Wilders zelf én tegen de pers.

Meer uit Politiek

Van Weel: Nederland vraagt internationale hulp bij branden

DEN HAAG (ANP) - Nederland heeft andere landen om hulp gevraagd bij het bestrijden van de verschillende natuurbranden die momenteel woeden, schrijft justitieminister David van Weel (VVD) op X. Hij benadrukt hoe uitzonderlijk deze stap is. "Nederland levert vaak hulp en vraagt nu voor het eerst zelf."

7 uur geleden
Ministerie wil dat Israël voor veiligheid Gaza-vaarders zorgt

DEN HAAG (ANP) - Nederland heeft Israël opgeroepen om de veiligheid te waarborgen van Nederlandse opvarenden van de Global Sumud Flotilla. Van die vloot met humanitaire hulp voor Gaza heeft Israël meer dan twintig schepen onderschept. Nederland heeft daarover contact met Israëlische autoriteiten, meldt een woordvoerder van Buitenlandse Zaken na vragen van het ANP.

17 uur geleden
Karremans: bij elk gezin blijft water uit de kraan komen

DEN HAAG (ANP) - "We zorgen ervoor dat er bij elk gezin gewoon drinkwater uit de kraan blijft komen, ook in geval van zoetwatertekorten bij droogte", zegt minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) in een reactie op het donderdag gepubliceerde onderzoek van de Raad voor de leefomgeving en infrastructuur (Rli). Volgens de raad staat de beschikbaarheid van drinkwater op de lange termijn ernstig onder druk.

20 uur geleden
Burgemeester Gorinchem: Turkse gemeenschap kreeg veel te verduren

GORINCHEM (ANP) - Turkse Nederlanders in Gorinchem hebben veel te verduren gekregen na de gemeenteraadsverkiezingen vorige maand. Dat zegt burgemeester Reinie Melissant na het sluiten van de stemlokalen. De Zuid-Hollandse gemeente hield woensdag een nieuwe verkiezing, omdat er bij de vorige stembusgang mogelijk stemmen zijn geronseld.

1 dag geleden
Bij drie stembureaus in Gorinchem geen opmerkelijkheden

GORINCHEM (ANP) - Bij drie stembureaus in Gorinchem zijn woensdag geen opmerkelijkheden geweest. Dat laten de verschillende leden weten tijdens het tellen van de stemmen in het stadhuis. Rond de verkiezingen in maart ontstonden vermoedens van stemfraude met onder meer het ronselen van volmachten. Daarom was er woensdag een herstemming.

1 dag geleden
Stembureaus Gorinchem dicht, tellen begint

GORINCHEM (ANP) - De stembureaus in Gorinchem, waar een herstemming voor de gemeenteraadsverkiezingen plaatsvond, zijn om 21.00 uur gesloten. Het tellen van de stemmen begint nu.

1 dag geleden
Europarlementariërs willen hogere straffen voor antisemitisme

STRAATSBURG (ANP) - Een aantal fracties in het Europees Parlement vindt dat antisemitisme steviger moet worden bestraft. Zo riep de Nederlandse Europarlementariër Bert-Jan Ruissen (SGP) woensdag op tot "strenge regels en stevige handhaving" in een debat over het toenemende antisemitisme in Europa in het Europees Parlement.

1 dag geleden