Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wilders roept partijen op om in elk geval te gaan praten

Wilders roept partijen op om in elk geval te gaan praten

DEN HAAG (ANP) - PVV-leider Geert Wilders hoopt dat partijen in elk geval met hem willen praten over een coalitie. Hij wil graag een regering vormen met VVD, NSC en BBB, zegt hij. "Mijn inzet zou zijn: ga praten met elkaar en dan zien we of het lukt of niet. Zonder te praten lukt niets", zei Wilders na het gesprek waarbij Ronald Plasterk werd aangewezen als verkenner.

De VVD heeft vorige week aangegeven niet in een kabinet te willen stappen nadat de partij bij de verkiezingen tien zetels heeft verloren. Partijleider Dilan Yeşilgöz herhaalde dinsdag nog eens aan dat standpunt vast te houden. Ze wil wel een centrumrechts kabinet gedogen. Als PVV, NSC en BBB met zo'n constructie akkoord gaan, kan zo'n kabinet er volgens haar snel zijn.

BBB-leider Caroline van der Plas blijft erbij dat de VVD "gewoon verantwoordelijkheid moet nemen" en meeregeren niet moet uitsluiten. "We staan aan jouw kant", zo verwijst Van der Plas naar de campagneslogan van de liberalen. "Dat moeten ze dan maar bewijzen." Ook JA21-voorman Joost Eerdmans hoopt dat de VVD zich bedenkt. Hij vindt de voorkeurscoalitie van Wilders "de meest logische keuze".

Minderheidskabinet

Wilders zet alles op alles om een kabinet te vormen. "De kiezer wil dat ik mijn uiterste best doe om aan tafel te komen en op wat voor manier dan ook deel ga uitmaken van het landsbestuur. En die verantwoordelijkheid betekent dat ik veel ga doen om dat mogelijk te maken, dat ben ik ook aan de kiezer verplicht", aldus de PVV-leider.

De leider van NSC, Pieter Omtzigt, voelt wel iets voor een minderheidskabinet. Dat heeft niet de voorkeur van Wilders, maar hij sluit dat ook niet uit. "Ik ga de gesprekken aan met verkenner met mijn voorkeur en ik hoor heel graag wat de andere partijen daarvan vinden. Daarvan zeg ik bij voorbaat nergens nee op, maar neem mij niet kwalijk dat ik daarbij ook mijn voorkeur zal brengen. Maar we moeten eruit komen linksom of rechtsom."

Meer uit Politiek

Minister spreekt niet alle gemeenten die te weinig opvang hebben

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) verwacht niet met alle gemeenten die niet voldoen aan de spreidingswet te spreken. Dat zei hij vrijdag voorafgaand aan de ministerraad. Nieuwsuur meldde donderdag dat de bewindsman gemeenten die niet genoeg asielzoekers opvangen vanaf volgende week op de vingers gaat tikken.

24 minuten geleden
Goedkoper treinreizen in zomermaanden moet op 21 juni ingaan

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil dat het goedkopere abonnement om in de zomer in daluren onbeperkt te kunnen reizen op 21 juni ingaat. Dat abonnement moet tot 1 september geldig blijven. Dat is de uitwerking van het voorstel van GroenLinks-PvdA-leider Jesse Klaver voor een ticket van 49 euro per maand.

1 uur geleden
Berendsen wil kalm en kordaat zijn bij 'onvoorspelbaarheid' VS

HELSINGBORG (ANP) - Europa moet kalm blijven en zich niet laten leiden door president Donald Trumps uitlatingen over bijvoorbeeld de terugtrekking van Amerikaanse troepen, vindt buitenlandminister Tom Berendsen. De VS zijn onvoorspelbaarder geworden, erkent hij. Extra reden om "ons eigen huiswerk te doen" en Europa's verdediging te versterken, zei Berendsen voor een vergadering met NAVO-collega's.

2 uur geleden
Aerdts sprak ambassadeur VS aan op gelekte ambtenarennamen

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Willemijn Aerdts van Digitale Economie en Soevereiniteit heeft de Amerikaanse ambassadeur Joe Popolo aangesproken op het openbaar maken van namen van Nederlandse ambtenaren. Ze noemt dit "niet wenselijk".

2 uur geleden
Debat over normaliseren van geweld uitgesteld om late begintijd

DEN HAAG (ANP) - Het debat over het normaliseren van geweld in de politiek en samenleving in de Tweede Kamer is uitgesteld, omdat het te laat zou beginnen. Een debat over overlastgevende asielzoekers was nog bezig, terwijl het debat over het normaliseren van geweld al zou beginnen.

16 uur geleden
Van Weel vindt veroordeling Weski 'schokkend'

DEN HAAG (ANP) - Justitieminister David van Weel vindt het "schokkend" dat bewezen is dat strafrechtadvocaat Inez Weski als boodschapper fungeerde voor haar cliënt Ridouan Taghi. Zij speelde berichten van de topcrimineel door naar anderen in zijn criminele netwerk. De rechtbank acht bewezen dat zij "een actieve rol" had in de bende van Taghi, maar de ex-advocaat hoeft onder meer vanwege haar broze gezondheid en fouten in het proces niet meer terug de cel in.

20 uur geleden
PVV toch tegen maatregelen voor alleen fatbikes: 'kan niet'

DEN HAAG (ANP) - De PVV ziet maatregelen die alleen tegen fatbikes zijn gericht toch niet zitten. "Wij zijn binnen de fractie tot elkaar gekomen en hebben moeten concluderen dat het vrijwel een onmogelijke opgave is", zei PVV-Kamerlid Erwin Prickaertz in een debat over verkeersveiligheid. Hij pleitte voor een minimumleeftijd van 14 jaar voor het besturen van e-bikes in het algemeen en een helmplicht tot 18 jaar.

20 uur geleden