Wilders' PVV verliest in zijn geboortestad Venlo
DEN HAAG (ANP) - De PVV, die vier jaar geleden met vier zetels in de gemeenteraad van Venlo kwam, verliest daar nu flink. De partij kreeg in 2018 nog bijna 10 procent van de stemmen, bij deze gemeenteraadsverkiezingen moet PVV het doen met 6,4 procent in de geboortestad van partijleider en boegbeeld Geert Wilders. De partij komt daarmee uit op twee zetels, blijkt uit de voorlopige uitslagen van de Verkiezingsdienst van het ANP.
De VVD moet ook behoorlijk inleveren en gaat van 14,6 procent in 2018 naar 10,3 procent dit jaar. Ze levert naar verwachting twee van haar zes zetels in. De grootste partij, EENLokaal, wint iets en groeit naar 19,5 procent (acht zetels). De Venlose Senioren Partij komt met vier zetels in de raad. Ook nieuwe partijen DENK en Forum voor Democratie veroveren een zetel.
50PLUS kreeg in 2018 nog drie zetels, maar verdwijnt uit de raad.
Meer uit Politiek
ROTTERDAM (ANP) - Joost Eerdmans van JA21 heeft zijn stem uitgebracht voor de gemeenteraadsverkiezingen. Samen met zijn echtgenote deed hij dit in een stembureau vlak bij metrostation Capelsebrug in de Rotterdamse wijk 's-Gravenland.
2 uur geledenDEVENTER (ANP) - Caroline van der Plas heeft in Buurthuiskamer Zandweerd in Deventer gestemd voor de gemeenteraadsverkiezingen. Van der Plas' partij BBB doet in haar woonplaats niet mee.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - DENK-fractievoorzitter Stephan van Baarle heeft zijn stem uitgebracht voor de gemeenteraadsverkiezingen. Van Baarle deed dit in Verzamelgebouw 't Klooster in Rotterdam-Feijenoord. Op de locatie aan het Afrikaanderplein worden normaal gesproken culturele activiteiten georganiseerd.
2 uur geledenLEIDERDORP (ANP) - D66-fractievoorzitter Jan Paternotte heeft in basisschool De Schakel in zijn woonplaats Leiderdorp gestemd. Dit deed hij rond 10.00 uur in een daarvoor ingerichte gymzaal.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - SP-leider Jimmy Dijk heeft op het stadhuis van zijn woonplaats Groningen gestemd voor de gemeenteraadsverkiezingen. Dijk kwam samen met zijn vrouw aan bij het stembureau op de Grote Markt.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA-leider Jesse Klaver heeft woensdagochtend zijn stem uitgebracht voor de gemeenteraadsverkiezingen in het Kunstmuseum in Den Haag.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten heeft in OBS Archipel aan de Atjehstraat in Den Haag zijn stem uitgebracht voor de gemeenteraadsverkiezingen. Dit gebeurde rond 08.30 uur.
4 uur geleden