Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wilders over onrust Amsterdam: "Lijkt op jacht op joden"

Wilders over onrust Amsterdam: "Lijkt op jacht op joden"

AMSTERDAM (ANP) - Geert Wilders deelt op X beelden van de gewelddadigheden in Amsterdam vrijdagnacht. "Het lijkt wel een jacht op joden in de straten van Amsterdam", schrijft hij erbij. In een later bericht op X schrijft de PVV-leider in het Engels dat de autoriteiten verantwoordelijk zullen worden gehouden "voor hun onvermogen de Israëlische burgers te beschermen". Wilders haalde al vaker flink uit naar de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema.

In Amsterdam werd het vrijdag onrustig na een wedstrijd tussen Ajax en de Israëlische club Maccabi Tel Aviv. Wilders reageert op beelden die op X zijn geplaatst door een VVD-stadsdeelcommissielid. "Arresteer en deporteer het multiculturele uitschot dat Maccabi Tel Aviv-aanhangers in onze straten aanviel. Schaamte dat dit in Nederland kan gebeuren. Volstrekt onacceptabel", aldus de PVV-leider.

In het latere bericht op X schrijft Wilders dat er een pogrom was in de straten van Amsterdam. "Wij zijn het Gaza van Europa geworden. Moslims met Palestijnse vlaggen jagen op Joden. Ik zal dat niet accepteren. Nooit. De autoriteiten zullen verantwoordelijk worden gehouden voor hun onvermogen de Israëlische burgers te beschermen. Nooit meer."

Vliegtuigen

Een maand geleden schreef Wilders bij een foto van uit de hand gelopen pro-Palestijnse demonstraties in Amsterdam "Het land uit met dat tuig. En Halsema mag mee". Later diende zijn partij een verzoek in tot ontslag van Halsema. Premier Dick Schoof had flinke kritiek op dat verzoek. "Het gaat echt veel te ver om in de Tweede Kamer te vragen om het ontslag van een van onze burgemeesters om politieke redenen", zei Schoof daarover.

Vanwege de gewelddadigheden in Amsterdam zijn voor zover nu bekend 57 mensen aangehouden. Verder is nog veel onduidelijk over wat zich precies heeft afgespeeld in de hoofdstad. Op beelden, die niet geverifieerd zijn, is veel geweld te zien. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu reageerde vrijdagnacht dat Israël twee vliegtuigen naar Amsterdam stuurt om Israëlische burgers te hulp te schieten. Hij sprak van een "zeer gewelddadig incident" tegen Israëlische burgers in Amsterdam.

De Israëlische oud-premier Naftali Bennett spreekt op X van een pogrom in Amsterdam. De Israëlische ambassade in de Verenigde Staten schreef op X dat honderden Israëliërs zouden zijn aangevallen.

Meer uit Politiek

Debat over normaliseren van geweld uitgesteld om late begintijd

DEN HAAG (ANP) - Het debat over het normaliseren van geweld in de politiek en samenleving in de Tweede Kamer is uitgesteld, omdat het te laat zou beginnen. Een debat over overlastgevende asielzoekers was nog bezig, terwijl het debat over het normaliseren van geweld al zou beginnen.

9 uur geleden
Van Weel vindt veroordeling Weski 'schokkend'

DEN HAAG (ANP) - Justitieminister David van Weel vindt het "schokkend" dat bewezen is dat strafrechtadvocaat Inez Weski als boodschapper fungeerde voor haar cliënt Ridouan Taghi. Zij speelde berichten van de topcrimineel door naar anderen in zijn criminele netwerk. De rechtbank acht bewezen dat zij "een actieve rol" had in de bende van Taghi, maar de ex-advocaat hoeft onder meer vanwege haar broze gezondheid en fouten in het proces niet meer terug de cel in.

13 uur geleden
PVV toch tegen maatregelen voor alleen fatbikes: 'kan niet'

DEN HAAG (ANP) - De PVV ziet maatregelen die alleen tegen fatbikes zijn gericht toch niet zitten. "Wij zijn binnen de fractie tot elkaar gekomen en hebben moeten concluderen dat het vrijwel een onmogelijke opgave is", zei PVV-Kamerlid Erwin Prickaertz in een debat over verkeersveiligheid. Hij pleitte voor een minimumleeftijd van 14 jaar voor het besturen van e-bikes in het algemeen en een helmplicht tot 18 jaar.

13 uur geleden
Aantal aangiftes tegen Kamerlid Markuszower opgelopen naar 20

AMSTERDAM (ANP) - Er zijn inmiddels twintig aangiftes binnengekomen tegen Tweede Kamerlid Gidi Markuszower om zijn uitlatingen over Palestijnse asielzoekers, melden de politie en het Openbaar Ministerie (OM). Die spreken de verwachting uit dat dit aantal de komende dagen verder oploopt "omdat diverse personen al een afspraak bij de politie hebben gemaakt om aangifte te doen".

15 uur geleden
Organisaties: alleen de toon over Israël is bij kabinet anders

DEN HAAG (ANP) - Vijf organisaties spraken donderdag met premier Rob Jetten over Israël en de situatie in Gaza, de Westelijke Jordaanoever en Libanon. "De toon van het kabinet is anders. Er is meer begrip, maar met begrip verander je de situatie niet", concludeerde Rolien Sasse van PAX. Ze willen dat het kabinet snel met sancties komt.

15 uur geleden
Asielminister: gemeenten verplichten tot spoedopvang kan niet

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink heeft niet de bevoegdheid om een "juridisch dwingende maatregel" te nemen waardoor een gemeente noodopvangplekken voor asielzoekers moet regelen. Dat zei hij donderdagochtend naar aanleiding van het bericht dat het aanmeldcentrum in Ter Apel woensdagavond niet iedereen een slaapplek kon bieden.

16 uur geleden
Binnenhof al bij voorbaat te klein voor alle organisaties

DEN HAAG (ANP) - Nog voordat de verbouwing van het Binnenhof klaar is, is het complex te klein voor alle organisaties die erin moeten. Minister Elanor Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting, D66) zei in een debat met de Tweede Kamer: "De Tweede Kamer is gegroeid, de Eerste Kamer is gegroeid, de Raad van State is gegroeid, alles is gegroeid. Dus het gaat niet passen, tenzij we in afgeslankte vorm teruggaan."

1 dag geleden