Wilders ontvangt briefje bij post: 'Meer Marokkanen'
DEN HAAG (ANP) - Geert Wilders heeft post ontvangen met daarin een briefje van PostNL met de handgeschreven tekst "Meer Marokkanen! Meer moslims!". PostNL noemt het op Twitter "niet oké" en zegt het "direct door te zetten aan de verantwoordelijke bezorger en leidinggevende". Een woordvoerder laat weten dat PostNL een onderzoek start.
"Hallo @PostNL iemand zit in en aan mijn post", twittert Wilders woensdag. De tekst op het briefje waar ook het bezorgadres op staat, dat overigens niet zichtbaar is op de foto van Wilders, zat bij een blad van carnavalsvereniging Jocus uit Venlo. Het blad was omhuld met plastic folie, daar binnenin zat het briefje.
De woordvoerder van PostNL zegt dat het onduidelijk is hoe de tekst op de post terecht is gekomen. Met het onderzoek hoopt het postbedrijf daar meer inzicht in te krijgen.
Kwalijke zaak
Een woordvoerder van de carnavalsvereniging zegt dat Wilders donateur is van de vereniging en om die reden het blad krijgt toegestuurd. Jocus heeft zo’n vierhonderd donateurs en verzendt het blad niet handmatig. Het blad wordt gedrukt bij Drukkerij Knoops en vervolgens gaat het naar Business Post, een organisatie van samenwerkende postbedrijven.
De woordvoerder van Jocus noemt het een "kwalijke zaak" dat iemand er op schrijft, maar zei dat het lastig te achterhalen is waar dat gebeurd is en wie dat gedaan heeft. "Bij ons in ieder geval niet", zei hij. Drukkerij Knoops drukt en sealt het blad. De directeur zegt niet te denken dat een van zijn medewerkers op het briefje heeft geschreven. "Alles gaat automatisch." Wel zegt hij het "erg te vinden" dat het is gebeurd. "Ik viel van mijn stoel toen ik het hoorde."
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - Voor het oosten van het land is code oranje afgegeven vanwege zware onweersbuien die plaatselijk kunnen voorkomen. Het KNMI meldt dat er bij de buien kans is op grote hagelstenen, zware windstoten en veel regen in korte tijd.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een groep van zes mensen heeft vernielingen aangericht bij de Mevlana Moskee in Rotterdam-West. Dat gebeurde op het moment dat er in het gebouw mensen aanwezig waren, meldt de politie.
3 uur geledenDE BILT (ANP) - In heel Nederland geldt vrijdagmiddag en -avond code geel vanwege de kans op zware onweersbuien. In de loop van de avond trekken de zwaarste buien volgens het KNMI naar Duitsland weg.
3 uur geledenZANDVOORT (ANP) - In het stationsgebied, de middenboulevard en het bijbehorende strand in Zandvoort geldt tot en met zondag 31 mei een noodverordening. Dat laat de gemeente op haar website weten.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Viroloog Marion Koopmans vindt dat Nederland niet genoeg doet om klaar te zijn voor een volgende pandemie. Ook voor de corona-uitbraak in 2020 was deze pandemische paraatheid niet voldoende en miste zij urgentie, zei ze tijdens haar verhoor in de parlementaire enquête over corona.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Viroloog Marion Koopmans heeft tegenover de parlementaire enquêtecommissie corona hard uitgehaald naar "bepaalde politici" die bedreigingen aan haar adres hebben aangewakkerd. Zij noemde geen namen, maar hekelde met name de complottheorieën rond het coronavirus waarmee zij in verband werd gebracht. Daar deed vooral Forum voor Democratie aan mee.
6 uur geledenUITHOORN (ANP) - De politie heeft donderdagavond twee mensen aangehouden bij demonstraties rondom de komst van een asielzoekerscentrum in Uithoorn. Een 30-jarige man uit Uithoorn is aangehouden voor het gooien van een fles naar voorstanders van asielopvang. Een 19-jarige man uit Gouda werd meegenomen voor het verstoren van de openbare orde. Beiden zijn weer vrijgelaten.
6 uur geleden