Wilders ontvangt briefje bij post: 'Meer Marokkanen'
DEN HAAG (ANP) - Geert Wilders heeft post ontvangen met daarin een briefje van PostNL met de handgeschreven tekst "Meer Marokkanen! Meer moslims!". PostNL noemt het op Twitter "niet oké" en zegt het "direct door te zetten aan de verantwoordelijke bezorger en leidinggevende". Een woordvoerder laat weten dat PostNL een onderzoek start.
"Hallo @PostNL iemand zit in en aan mijn post", twittert Wilders woensdag. De tekst op het briefje waar ook het bezorgadres op staat, dat overigens niet zichtbaar is op de foto van Wilders, zat bij een blad van carnavalsvereniging Jocus uit Venlo. Het blad was omhuld met plastic folie, daar binnenin zat het briefje.
De woordvoerder van PostNL zegt dat het onduidelijk is hoe de tekst op de post terecht is gekomen. Met het onderzoek hoopt het postbedrijf daar meer inzicht in te krijgen.
Kwalijke zaak
Een woordvoerder van de carnavalsvereniging zegt dat Wilders donateur is van de vereniging en om die reden het blad krijgt toegestuurd. Jocus heeft zo’n vierhonderd donateurs en verzendt het blad niet handmatig. Het blad wordt gedrukt bij Drukkerij Knoops en vervolgens gaat het naar Business Post, een organisatie van samenwerkende postbedrijven.
De woordvoerder van Jocus noemt het een "kwalijke zaak" dat iemand er op schrijft, maar zei dat het lastig te achterhalen is waar dat gebeurd is en wie dat gedaan heeft. "Bij ons in ieder geval niet", zei hij. Drukkerij Knoops drukt en sealt het blad. De directeur zegt niet te denken dat een van zijn medewerkers op het briefje heeft geschreven. "Alles gaat automatisch." Wel zegt hij het "erg te vinden" dat het is gebeurd. "Ik viel van mijn stoel toen ik het hoorde."
Meer uit Binnenland
ALKMAAR (ANP) - De spelers van AZ zijn zondagavond laat uitbundig bejubeld door een grote menigte supporters. Iets voor middernacht verscheen de AZ-selectie, die eerder op de dag de bekerfinale met 5-1 van NEC won, op het bordes van het AFAS Stadion in Alkmaar. De uitzinnige fans, uitgedost met vlaggen en sjaaltjes van AZ, dansten, zongen en juichten onder dat balkon, omringd door de rook van enorme hoeveelheden afgestoken vuurwerk en brandende fakkels, zo was te zien op een livestream van NH Nieuws.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een container die zondagavond verkeerd is neergezet op een schip op de Maasvlakte bij Rotterdam, lekt een giftige, bijtende stof. Het schip zelf heeft ook schade opgelopen, vertelt een woordvoerster van de veiligheidsregio. "Er is een gat ontstaan in het dek, boven de machinekamer. De stof lekt daar naar binnen", schetst ze de situatie.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In het Rotterdamse havengebied is een container waarin mogelijk gevaarlijke stoffen zitten uit een kraan gevallen en op een schip terechtgekomen. Hulpdiensten zijn ter plaatse op de Maasvlakte, laat de veiligheidsregio weten. Die heeft een crisisteam bijeengeroepen.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nu het kabinet excuses gaat aanbieden aan vrouwen die in het verleden gedwongen afstand hebben moeten doen van hun kind, willen afstandsmoeders als volgende stap ook erkenning en excuses van anderen. Van psychologen, psychiaters, de Raad voor de Kinderbescherming en adoptiekenniscentrum Fiom bijvoorbeeld, maar ook van de Rooms-Katholieke Kerk en de Protestantse Kerk. Dat zegt voorzitter Ellen Venhuizen van de stichting De Nederlandse Afstandsmoeder na een bericht in Trouw.
10 uur geledenLEUSDEN (ANP) - Ruim zeshonderd mensen, onder wie twee oud-gevangenen en de nabestaanden van voormalige gevangenen, hebben zondag de overdracht van Kamp Amersfoort herdacht. Dat gebeurde precies 81 jaar nadat de Duitse bezetters de controle over het straf- en doorgangskamp hadden overgedragen aan het Rode Kruis. Kort daarna, op 5 mei, volgde de Duitse capitulatie.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Belgische activist, kunstenaar en schrijfster Fleur Pierets heeft zondag de Jos Brink Prijs gekregen. Met de tweejaarlijkse prijs wil het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap de lhbti-emancipatie in Nederland bevorderen. Andere genomineerden waren Pim Lammers en Splinter Chabot.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rachel Beaujean heeft zondag de Frans Banninck Cocqpenning ontvangen voor haar jarenlange inzet voor Het Nationale Ballet. De onderscheiding werd uitgereikt door locoburgemeester Touria Meliani van Amsterdam na afloop van de voorstelling La Bayadère in Nationale Opera & Ballet.
12 uur geleden