Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wilders ontvangt briefje bij post: 'Meer Marokkanen'

Wilders ontvangt briefje bij post: 'Meer Marokkanen'

DEN HAAG (ANP) - Geert Wilders heeft post ontvangen met daarin een briefje van PostNL met de handgeschreven tekst "Meer Marokkanen! Meer moslims!". PostNL noemt het op Twitter "niet oké" en zegt het "direct door te zetten aan de verantwoordelijke bezorger en leidinggevende". Een woordvoerder laat weten dat PostNL een onderzoek start.

"Hallo @PostNL iemand zit in en aan mijn post", twittert Wilders woensdag. De tekst op het briefje waar ook het bezorgadres op staat, dat overigens niet zichtbaar is op de foto van Wilders, zat bij een blad van carnavalsvereniging Jocus uit Venlo. Het blad was omhuld met plastic folie, daar binnenin zat het briefje.

De woordvoerder van PostNL zegt dat het onduidelijk is hoe de tekst op de post terecht is gekomen. Met het onderzoek hoopt het postbedrijf daar meer inzicht in te krijgen.

Kwalijke zaak

Een woordvoerder van de carnavalsvereniging zegt dat Wilders donateur is van de vereniging en om die reden het blad krijgt toegestuurd. Jocus heeft zo’n vierhonderd donateurs en verzendt het blad niet handmatig. Het blad wordt gedrukt bij Drukkerij Knoops en vervolgens gaat het naar Business Post, een organisatie van samenwerkende postbedrijven.

De woordvoerder van Jocus noemt het een "kwalijke zaak" dat iemand er op schrijft, maar zei dat het lastig te achterhalen is waar dat gebeurd is en wie dat gedaan heeft. "Bij ons in ieder geval niet", zei hij. Drukkerij Knoops drukt en sealt het blad. De directeur zegt niet te denken dat een van zijn medewerkers op het briefje heeft geschreven. "Alles gaat automatisch." Wel zegt hij het "erg te vinden" dat het is gebeurd. "Ik viel van mijn stoel toen ik het hoorde."

Meer uit Binnenland

Steeds meer jongeren ingezet als drugsuithaler

DEN HAAG (ANP) - Het aantal minderjarige drugsuithalers is de afgelopen jaren sterk gestegen. Waar in 2020 nog 1 procent van de aangehouden uithalers minderjarig was, lag dat aandeel vorig jaar op ruim 22 procent. Dat meldt het CBS op basis van onderzoek van de Zeehavenpolitie.

1 uur geleden
Ook laatste deel A16 bij Rotterdam weer open voor verkeer

ROTTERDAM (ANP) - De hoofdrijbaan van de A16 bij Rotterdam is ook in noordelijke richting weer open voor verkeer. Eerder in de nacht vonden op dat deel van de weg nog herstelwerkzaamheden plaats, nadat donderdagmiddag een vrachtwagen vlam had gevat.

2 uur geleden
Huurprijzen stijgen harder dan koopwoningprijzen, meldt Pararius

ROTTERDAM (ANP) - De huurprijzen op de vrije markt zijn in de eerste drie maanden van dit jaar harder gestegen dan de prijzen voor koopwoningen. Dat stellen woningplatforms Huurwoningen.nl en Pararius na een analyse.

2 uur geleden
Verdachte aangehouden voor reeks brandstichtingen in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft een man aangehouden op verdenking van meerdere brandstichtingen in Den Haag. De branden werden allemaal gesticht in hetzelfde gebied in het zuidwesten van de stad.

12 uur geleden
Spoorbeveiliging veroudert sneller dan gedacht, miljarden nodig

DEN HAAG (ANP) - Het systeem dat het Nederlandse spoor beveiligt, is sneller aan vervanging toe dan gedacht. Delen van het systeem zijn tussen 2035 en 2040 aan vervanging toe, schrijft staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur, CDA) aan de Tweede Kamer. De haast om over te stappen op het nieuwe Europese spoorbeveiligingssysteem ERTMS is daarmee gegroeid.

13 uur geleden
OM wil zes maanden cel voor jongerengeweld Beverwijk

HAARLEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie wil dat een inmiddels 18-jarige man uit Heemskerk zeker zes maanden de cel in gaat voor poging tot doodslag in vereniging en openlijke geweldpleging in Beverwijk. Die misdrijven zou hij hebben gepleegd in september met jongeren uit Beverwijk, rond een langer lopend conflict met jongeren uit Haarlem. Volgens het OM heeft hij bekend betrokken te zijn.

14 uur geleden
Talpa moet Yvonne Coldeweijer blijven betalen

AMSTERDAM (ANP) - Mediabedrijf Talpa moet Yvonne Coldeweijer blijven doorbetalen in het conflict over de beëindiging van een overeenkomst voor een televisieprogramma dat uiteindelijk niet doorging. Dat heeft de voorzieningenrechter in Amsterdam bepaald.

15 uur geleden