Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wilders nog steeds ontevreden: formatieplan asiel niet florissant

Wilders nog steeds ontevreden: formatieplan asiel niet florissant

DEN HAAG (ANP) - PVV-leider Geert Wilders "was gewoon echt boos" over de asielplannen die voorliggen op de formatietafel, en is nog steeds ontevreden. Hij is "vol hoop" dat er zaken gaan veranderen, "al ziet het er nu niet heel erg florissant uit", zei de leider van de grootste partij na opnieuw een formatieoverleg.

Wilders liep maandag geërgerd weg uit een overleg. Hij had gevraagd het gesprek over asielplannen van het te formeren kabinet te schorsen. Dinsdag spraken PVV, VVD, NSC en BBB wel weer urenlang met elkaar. Onder meer over asiel, maar ook over landbouw. Over andere onderwerpen zijn "ook positieve geluiden te melden", gaf de PVV-voorman aan.

"Ik was ontevreden en dat ben ik eigenlijk nog steeds over de resultaten als het gaat om asiel", verklaarde Wilders zijn actie van maandag. "Maar we praten verder, dus ik hoop dat dat nog verandert." Hij heeft het nog steeds over pittige gesprekken.

Opstelling

Op de vraag of Wilders inderdaad problemen heeft met de opstelling van NSC en VVD ten opzichte van internationale verdragen over vluchtelingen, zei hij: "Nou ja, de VVD is hier niet zozeer het grootste probleem, maar ik heb wel een probleem met wat er aan de tafel gebeurd is." Hij wilde niet verklaren of hij hierover botst met NSC van Pieter Omtzigt.

"Daar vind ik even helemaal niets van", reageerde Omtzigt zelf desgevraagd. Hij heeft niet het gevoel dat hij zou dwarsliggen. De NSC-voorman wil niet reageren op het voornemen van Wilders om nul concessies te doen als het om asielafspraken gaat. Wel noemt hij het "volstrekt evident" dat alle partijen op punten moeten inschikken. Omtzigt: "Maakt u zich geen enkele illusie, anders kom je helemaal nergens."

Ook BBB-voorvrouw Caroline van der Plas wil niet zeggen of NSC nu op asiel en migratie dwarsligt. "Ik ga niet praten over wat NSC vindt. Dat heb ik hier nog nooit gedaan en dat ga ik nu ook niet doen." Volgens haar was de sfeer dinsdag "zakelijk, scherp, maar wel goed".

Meer uit Politiek

Kabinet zet in op meer repatriëringsvluchten vanuit Midden-Oosten

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil de komende dagen "meerdere repatriëringsvluchten" mogelijk maken voor Nederlandse reizigers die door de oorlog in Iran gestrand zijn in het Midden-Oosten. Dat meldt minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) in een brief aan de Tweede Kamer. Hij trekt daarbij samen op met luchtvaartmaatschappijen en reisorganisaties. De nadruk komt te liggen op de landen waar de meeste Nederlanders vast zijn komen te zitten, aldus de bewindsman.

2 uur geleden
Kabinet overweegt marineschip naar Middellandse Zee te sturen

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet overweegt een marineschip naar de Middellandse Zee te sturen. Frankrijk heeft daarom gevraagd, schrijven minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) en Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) woensdag in een brief aan de Tweede Kamer.

4 uur geleden
Kabinet zet plan klaar voor ingrijpen bij vuilstort Bonaire

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Eric van der Burg van Koninkrijksrelaties gaat een plan opstellen zodat het kabinet direct kan ingrijpen bij vuilstort Selibon op Bonaire zodra dat mogelijk is. Momenteel moet het bestuurscollege van het eiland de problemen nog aanpakken en mag de regering niet ingrijpen.

5 uur geleden
Meeste lijsttrekkers gemeenteraadsverkiezingen zijn man

DEN HAAG (ANP) - De meeste lijsttrekkers voor de gemeenteraadsverkiezingen zijn man. Dat analyseerde stichting Stem op een Vrouw op basis van de kieslijsten. Het gaat om bijna 70 procent, tegenover iets meer dan 30 procent vrouwen. Ook op vrijwel elke andere plek op de lijsten staan meer mannen dan vrouwen. In 38 procent van de kieslijsten staat een vrouw op nummer 2.

10 uur geleden
Een derde van de kandidaten gemeenteraadsverkiezingen is vrouw

DEN HAAG (ANP) - Een derde van de kandidaten voor de gemeenteraadsverkiezingen is vrouw. Dit komt overeen met hoe de raden momenteel zijn samengesteld. Dat meldt stichting Stem op een Vrouw, die de kandidatenlijsten van alle gemeenten analyseerde. Het aandeel op de lijst is iets hoger dan bij de verkiezingen vier jaar geleden, toen nog 27 procent van de kandidaten een vrouw was.

10 uur geleden
Minister Van den Brink vergroot kans op asiel voor Soedanezen

DEN HAAG (ANP) - Soedanese vluchtelingen die zich melden in Nederland maken door een wijziging in het beleid meer kans op asiel, meldt minister Bart van den Brink (Asiel, CDA) in een Kamerbrief. Inwoners uit zes regio's in het in oorlog verkerende Afrikaanse land konden al langer asiel aanvragen met het argument dat ze risico lopen op willekeurig geweld. Dat wordt uitgebreid naar heel Soedan. Ook komen bepaalde specifieke groepen sneller in aanmerking voor een vluchtelingenstatus.

1 dag geleden
Steun in Tweede Kamer voor extra traumahelikopter vliegveld Teuge

DEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de Tweede Kamer staat achter het plan om een extra traumahelikopter in te zetten bij het Gelderse vliegveld Teuge. Dat melden initiatiefnemers VVD en BBB na berichtgeving van RTL Nieuws. De partijen hadden dit plan al langer, en zijn er nu naar eigen zeggen in geslaagd om de benodigde 15 miljoen euro vrij te maken op de begroting.

1 dag geleden