Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wilders noemt weglopen Omtzigt 'respectloos'

Wilders noemt weglopen Omtzigt 'respectloos'

DEN HAAG (ANP) - Geert Wilders vindt het "respectloos" dat Pieter Omtzigt is weggelopen van de coalitieonderhandelingen, zegt hij woensdag. De PVV-leider hoopt nog steeds dat Omtzigt woensdagavond naar het overleg met informateur Ronald Plasterk komt om uitleg te geven.

"Dat is toch wel een beetje fatsoen, is het niet naar je andere partners met wie je drie maanden aan tafel hebt gezeten, dan is het wel naar het instituut Tweede Kamer namens wie de heer Plasterk er zit."

De ochtend na de aankondiging van Omtzigt is Wilders nog steeds "oprecht verbaasd, en ook wel geschokt, eerlijk gezegd. Want we waren toch bezig met goede en constructieve gesprekken."

Financiën

NSC zei "zeer geschrokken" te zijn van brieven met financiële verwachtingen, die de partij pas te zien kreeg nadat financiën al aan bod waren gekomen. "Zeer terecht dat hij die vragen heeft gesteld", reageert Wilders. "Maar daar kan je met elkaar over praten, in deze of in de volgende ronde, besluiten over nemen zoals dat hoort."

Door in deze fase niet meer verder te praten zet NSC de deur open voor een coalitie met GroenLinks-PvdA, suggereert Wilders. "De heer Timmermans, ik denk dat dat niet in het landsbelang is."

Meer uit Politiek

Letschert: geen coalitiedeal om te bezuinigen op onderwijs

DEN HAAG (ANP) - Er is geen afspraak tussen de drie coalitiepartijen om te bezuinigen op onderwijs, zegt minister Rianne Letschert (D66). Ze maakt zich dan ook geen zorgen dat er toch miljoenen gehaald moeten worden op haar begroting, zegt de minister van Onderwijs tegen het ANP.

9 uur geleden
Ook geen steun van JA21 voor belastingplan, net als PRO

DEN HAAG (ANP) - Rechtse oppositiepartij JA21 is niet van plan om het pakket aan belastingen "in de huidige vorm" te steunen. Dat zei Kamerlid Michiel Hoogeveen tegen Luc Stultiens van PRO tijdens de algemene financiële beschouwingen. PRO wil de plannen ook niet steunen, waardoor nu geen zicht is op een meerderheid in de Tweede Kamer.

9 uur geleden
Letschert: geen coalitiedeal om te bezuinigen op onderwijs

DEN HAAG (ANP) - Er is geen afspraak tussen de drie coalitiepartijen om te bezuinigen op onderwijs, zegt minister Rianne Letschert (D66). Ze maakt zich dan ook geen zorgen dat er toch miljoenen gehaald moeten worden op haar begroting, zegt de minister van Onderwijs tegen het ANP.

11 uur geleden
D66 sust zorgen om dreigende onderwijsbezuiniging

DEN HAAG (ANP) - D66'er Henk-Jan Oosterhuis suste tijdens de Algemene Financiële Beschouwingen de onrust over de eventuele bezuinigingen op onderwijs. De tabel waarin het kabinet schetst hoe een alternatief voor de bezuinigingen op sociale zekerheid moet worden verdeeld, heeft voor hem "niet zoveel waarde". Uit die tabel blijkt dat een groot deel van de compensatie voor bezuinigingen op sociale zekerheid gehaald wordt op onderwijs.

12 uur geleden
Van den Brink: nog geen afspraak met land over uitzetcentrum

DEN HAAG (ANP) - Een groep Europese landen met onder meer Nederland heeft nog geen afspraken gemaakt met een land over een uitzetcentrum, zei asielminister Bart van den Brink tijdens een debat. Het AD meldde dinsdag op basis van Griekse informatie dat de Europese landen een deal hebben gesloten met het Centraal-Afrikaanse Rwanda.

13 uur geleden
Onderwijsbezuiniging dreigt bij tegenvallende sociale deal

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil tot wel 49 procent van het benodigde geld voor sociale zekerheid halen door te bezuinigen op onderwijs. Het kabinet heeft de miljardenbezuiniging op sociale zekerheid geparkeerd, totdat er een deal is met de vakbonden en werkgevers. Als dat niet genoeg oplevert, wordt de rest gehaald bij andere ministeries. Het meeste komt dus bij onderwijs vandaan, blijkt uit een tabel die de minister van Financiën, Eelco Heinen woensdag naar de Tweede Kamer stuurde.

13 uur geleden
Van den Brink: geen steun als Italië asielzoekers niet terugneemt

DEN HAAG (ANP) - Nederland gaat geen solidariteitsbijdrage aan Italië betalen, als dat land blijft weigeren om asielzoekers terug te nemen, zei minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie) tijdens een debat woensdag. Italië werkt vooralsnog niet goed mee aan de nieuwe Europese afspraken.

13 uur geleden