Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wilders: moskeeën en korans 'vanzelfsprekend' prima

Wilders: moskeeën en korans 'vanzelfsprekend' prima

DEN HAAG (ANP) - PVV-leider Geert Wilders zegt te willen opkomen voor de vrijheid van alle Nederlanders, ook die met een moslimachtergrond. Hij vindt het dan ook "prima" dat ze moskeeën bezoeken en de Koran lezen en noemt dat "een volstrekte vanzelfsprekendheid". Tegelijkertijd houdt hij vol dat de islam een "verwerpelijke, haatdragende en geweldoproepende" religie is.

In het verkiezingsprogramma van de PVV stonden nog voorstellen om moskeeën en de Koran te verbieden. Wilders beloofde al eerder die voorlopig in de ijskast te zetten om rechtstatelijke bezwaren tegen zijn partij bij zijn onderhandelingspartners in de kabinetsformatie weg te nemen.

"Dat waren geen voorstellen die geïnspireerd waren door haat, afkeer of discriminatie", bezweert Wilders in het debat over de formatie. Het ging de PVV-voorman slechts om de vrijheid, die volgens hem door de islam in gevaar wordt gebracht. "Kijk naar hun houding ten aanzien van vrouwen, homoseksuelen, joden, christenen, mensen die de islam verlaten. Dat is iets verschrikkelijks."

Omstreden uitlatingen

GroenLinks-PvdA-leider Frans Timmermans is niet onder de indruk. "U hebt van intolerantie uw handelsmerk gemaakt", zegt hij. "Ik ben benieuwd of u daar ooit van afkomt." Timmermans neemt het de PVV-voorman kwalijk dat hij überhaupt "bereid is geweest" een miljoen Nederlanders "die geen enkele bedreiging vormen voor onze democratische rechtstaat" hun rechten af te nemen.

Stephan van Baarle van DENK hoort in het betoog van Wilders opnieuw "onversneden haat". Hij noemt een reeks omstreden uitlatingen over de islam uit het verleden op waar Wilders geen afstand van heeft genomen. Dat de PVV-leider nu met "een inlegvelletje" probeert deze "verwerpelijke uitspraken" te rechtvaardigen, noemt Van Baarle "totaal ongeloofwaardig".

Meer uit Politiek

Eerdmans stemt met echtgenote in woonplaats Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Joost Eerdmans van JA21 heeft zijn stem uitgebracht voor de gemeenteraadsverkiezingen. Samen met zijn echtgenote deed hij dit in een stembureau vlak bij metrostation Capelsebrug in de Rotterdamse wijk 's-Gravenland.

56 minuten geleden
Van der Plas stemt in buurthuiskamer in Deventer

DEVENTER (ANP) - Caroline van der Plas heeft in Buurthuiskamer Zandweerd in Deventer gestemd voor de gemeenteraadsverkiezingen. Van der Plas' partij BBB doet in haar woonplaats niet mee.

1 uur geleden
Van Baarle (DENK) brengt stem uit in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - DENK-fractievoorzitter Stephan van Baarle heeft zijn stem uitgebracht voor de gemeenteraadsverkiezingen. Van Baarle deed dit in Verzamelgebouw 't Klooster in Rotterdam-Feijenoord. Op de locatie aan het Afrikaanderplein worden normaal gesproken culturele activiteiten georganiseerd.

1 uur geleden
Paternotte stemt in basisschool in Leiderdorp

LEIDERDORP (ANP) - D66-fractievoorzitter Jan Paternotte heeft in basisschool De Schakel in zijn woonplaats Leiderdorp gestemd. Dit deed hij rond 10.00 uur in een daarvoor ingerichte gymzaal.

1 uur geleden
SP-leider Jimmy Dijk stemt op stadhuis Groningen

GRONINGEN (ANP) - SP-leider Jimmy Dijk heeft op het stadhuis van zijn woonplaats Groningen gestemd voor de gemeenteraadsverkiezingen. Dijk kwam samen met zijn vrouw aan bij het stembureau op de Grote Markt.

1 uur geleden
Klaver brengt stem uit in Kunstmuseum Den Haag

DEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA-leider Jesse Klaver heeft woensdagochtend zijn stem uitgebracht voor de gemeenteraadsverkiezingen in het Kunstmuseum in Den Haag.

1 uur geleden
Premier Jetten brengt stem uit in school Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten heeft in OBS Archipel aan de Atjehstraat in Den Haag zijn stem uitgebracht voor de gemeenteraadsverkiezingen. Dit gebeurde rond 08.30 uur.

2 uur geleden