Wilders minder stellig over inzet noodrecht voor asielmaatregelen
DEN HAAG (ANP) - PVV-leider Geert Wilders is minder stellig dan voorheen over de inzet van noodrecht om de asielinstroom te beteugelen. "We zijn aan het onderhandelen", zegt hij daar nu over. Over de inhoud van die gesprekken wil hij niets zeggen.
Wilders stond er twee weken geleden nog op dat er "linksom of rechtsom" noodwetgeving moest komen. Hij leek daar ook het lot van het kabinet aan te verbinden. Nu wil hij niet ingaan op de vraag of deze afspraak uit het hoofdlijnenakkoord met VVD, NSC en BBB voor hem nog altijd heilig is.
De gesprekken in de coalitie, waar NSC grote moeite heeft met het noodrecht omdat daarmee het parlement niet vooraf kan meepraten over het strengere asielbeleid, verlopen volgens Wilders "in goede sfeer". Hij wil wel dat er vaart wordt gemaakt, en zegt "dat er nu wel geleverd moet worden".
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - In De Bilt bleef de temperatuur op eerste kerstdag de hele dag onder nul. Hierdoor is de eerste officiële ijsdag van de winter een feit. Dit maakt het de koudste eerste kerstdag sinds 1994. Volgens Weeronline werd het maximaal -0,2 graden.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De kersttoespraak van koning Willem-Alexander telt dit jaar 757 woorden, dat is 11 woorden meer dan vorig jaar. De lengte van de kersttoespraak van de koning daalde de afgelopen jaren.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander zou het mooi vinden als "iedere generatie als eerste doel zou hebben om de wereld in een iets betere toestand over te dragen aan de generatie erna". Dat is niet eenvoudig, zei de koning donderdag in zijn jaarlijkse kersttoespraak.
12 uur geledenZAANDAM (ANP) - In een woning aan de Westzijde in Zaandam heeft een zeer grote brand gewoed. Het ging om een kraakpand, aldus een woordvoerder van de veiligheidsregio. Rond 12.15 uur meldde de brandweer dat de brand uit is.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Artis is op kerstavond een olifantje geboren. Het kalf, een bul, stond al binnen enkele minuten op vier poten en dronk al snel bij moeder. In de Amsterdamse dierentuin leven nu vijf Aziatische olifanten: matriarch van de kudde Thong Thai en haar vier nakomelingen.
13 uur geledenWAGENINGEN (ANP) - De hazelaars staan dit jaar eerder in bloei dan ooit. Dat kan leiden tot hooikoortsklachten, meldt Nature Today. "Niet eerder stonden hazelaars zo vroeg zo uitgebreid te bloeien als dit jaar. En niet eerder telde het LUMC zoveel hazelaarpollen in december als dit jaar."
13 uur geledenMAASDIJK (ANP) - Een automobilist is om het leven gekomen door een ongeval in Maasdijk, waarbij zijn auto in brand vloog. Het ongeluk gebeurde rond 4.30 uur op de Coldenhovelaan in de Zuid-Hollandse plaats, meldt de politie op X.
14 uur geleden