Wilders 'kan niet wachten' om premier te worden
DEN HAAG (ANP) - PVV-leider Geert Wilders staat open om allerlei varianten van een nieuwe regeringscoalitie te onderzoeken, maar hij wil als voorman van de grootste partij het liefst zelf in het torentje zitten. "Zeker. Ik kan niet wachten", zegt Wilders in het debat over de formatie op de vraag van Joost Eerdmans (JA21) of hij nog bereid is premier te worden.
Wilders schoof in het debat PvdA'er Kim Putters (voorzitter van de Sociaal-Economische Raad) naar voren als nieuwe informateur. Putters moet kijken naar de mogelijkheden een nieuw kabinet te vormen en vooral in welke constructie dat kan. De voorkeur van Wilders gaat nog steeds uit naar een meerderheidskabinet, maar hij wil Putters de vrijheid geven zelf te verkennen wat de mogelijkheden zijn.
Er zijn ook bepaalde varianten van een extraparlementair kabinet mogelijk volgens Wilders, zolang de uitslag van de verkiezingen maar wordt gerespecteerd. "Voor mij is in beginsel alles bespreekbaar, zolang het land maar wordt geregeerd. Snel", aldus Wilders in het debat. Hij wil ook dat "de PVV daar een grote invloed op heeft, als winnaar van de verkiezingen".
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - JA21 heeft tijdens de verkiezingscampagne duizenden haatberichten verwijderd die volgens Tweede Kamerlid Ingrid Coenradie afkomstig waren uit de PVV-hoek. In het televisieprogramma Pauw & De Wit zei de voormalige PVV-staatssecretaris dat er een "trollenleger" was ingezet.
42 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA heeft dinsdag aangifte gedaan tegen twee PVV'ers om AI-afbeeldingen die zij maakten van Frans Timmermans. Dat bevestigen de partij en het Openbaar Ministerie (OM) woensdag na berichtgeving van RTL Nieuws. De partij liet eerder al weten van plan te zijn de aangifte te doen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Formerende partijen D66 en CDA spreken donderdag verder met elkaar over defensie en veiligheid. Ze hebben gesprekken gepland met een vertegenwoordiger van de NAVO, medewerkers van de ministeries van Defensie en Buitenlandse Zaken en van de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV).
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - VVD-leider Dilan Yeşilgöz heeft woensdagochtend "een goed gesprek" gehad met Hans Wijers, die vorige week opstapte als informateur nadat bekend was geworden dat hij zich bij verschillende gelegenheden beledigend over haar had uitgelaten. Dat meldt Yeşilgöz in een bericht op X.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De nationale 'bouwbaas' die D66 wil introduceren, is volgens vier deskundigen geen goed idee. Zo'n nieuwe functie zou een "extra laag in het toch al topzware bureaucratische woonbeleid" betekenen, staat in een advies voor de formatiegesprekken tussen D66 en CDA. Peter Boelhouwer, hoogleraar Huisvestingssystemen aan de TU Delft, heeft het dinsdag overhandigd aan de leiders van de twee partijen en woensdag gedeeld met het ANP.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66 en CDA lagen niet altijd op één lijn als het om stikstof gaat, zei D66-leider Rob Jetten voordat hij woensdag over dit onderwerp in gesprek ging als onderdeel van het formatieproces. CDA'er Bontenbal: "We gaan er gewoon zakelijk, inhoudelijk naar kijken vandaag."
12 uur geledenDen Haag (ANP) - Voor de gloednieuwe Tweede Kamervoorzitter Thom van Campen (35) is het een "ongelooflijk mooie eer" dat hij is gekozen tot voorzitter van de Tweede Kamer. De VVD'er benadrukte in een reactie dat hij wil zorgen voor een beschaafd en positief debat.
1 dag geleden