Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wilders in Israël en maandag op bezette Westelijke Jordaanoever

Wilders in Israël en maandag op bezette Westelijke Jordaanoever

DEN HAAG (ANP) - PVV-leider Geert Wilders is in Israël voor een bezoek van anderhalve dag, laat hij op X weten. Hij spreekt maandag onder andere premier Benjamin Netanyahu en president Isaac Herzog. Dan gaat hij ook naar de bezette Westelijke Jordaanoever om een nederzetting te bezoeken waar hij begin jaren tachtig heeft gewerkt.

Wilders had zondag in Tel Aviv een ontmoeting met minister Gila Gamliel van Innovatie, Wetenschap en Technologie. Er staan volgens hem ook nog gesprekken met de ministers van Defensie, Buitenlandse Zaken en Energie op het programma, net als met de voorzitter van de Knesset, het parlement.

Het bezoek wordt door het kabinet geaccepteerd, maar wekt ergernis. Minister Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken) zei zondag nog in het tv-programma Buitenhof dat het bezoeken van nederzettingen op de Westoever "bepaald niet in lijn is met het regeerprogramma".

Arrestatiebevel

Het Internationaal Strafhof (ICC) vaardigde vorige maand nog een arrestatiebevel uit tegen Netanyahu en oud-minister van Defensie, Yoav Gallant. Ze worden onder meer beschuldigd van oorlogsmisdaden zoals het inzetten van uithongering als oorlogswapen in de Gazastrook.

NRC berichtte medio november dat Wilders naar Israël en de Westelijke Jordaanoever zou reizen. De PVV-leider kondigde daarna aan aangifte te doen wegens lekken. Het brengt volgens hem zijn veiligheid en die van zijn beveiligers in gevaar.

Meer uit Binnenland

KNMI breidt code oranje om gladheid uit

DE BILT (ANP) - Het KNMI heeft code oranje uitgebreid naar de provincies Noord- en Zuid-Holland en Noord-Brabant. Eerder zaterdagochtend was die waarschuwing wegens gladheid al uitgeroepen voor Utrecht en Gelderland.

35 minuten geleden
Code oranje in Utrecht en Gelderland om gladheid door sneeuw

DE BILT (ANP) - In een strook over het midden van het land kan zaterdagochtend plaatselijk 5 tot 10 centimeter sneeuw vallen. Het KNMI heeft daarom code oranje uitgeroepen voor Utrecht en Gelderland. In de rest van het land geldt code geel.

43 minuten geleden
Zoekactie naar 19-jarige in Helmond beëindigd, zaterdag verder

HELMOND (ANP) - De zoektocht naar de 19-jarige man die vermist is in Helmond is vrijdagavond beëindigd. Zaterdag wordt er opnieuw gezocht, meldt de politie, die mensen in de omgeving oproept naar hem uit te kijken.

7 uur geleden
Vermiste 19-jarige met verstandelijke beperking nog niet gevonden

HELMOND (ANP) - De 19-jarige man die in de nacht van donderdag op vrijdag vermist is geraakt in Helmond, is nog altijd niet gevonden. Dit meldt een woordvoerder van de politie. De vermiste man heeft een verstandelijke beperking en is alleen gekleed in een korte broek en een t-shirt.

12 uur geleden
Arriva verlengt perroncontroles in Emmen tegen zwartrijden

EMMEN (ANP) - Arriva gaat door met de extra perroncontroles op station Emmen om het aantal zwartrijders te verminderen, tot zeker 31 januari. De proef waarbij reizigers op het perron al op een geldig vervoersbewijs worden gecontroleerd, begon 8 december en zou vier weken duren. De controles zijn effectief, stelt Arriva: een week voor de controles waren er achthonderd boetes, de week erna vierhonderd.

13 uur geleden
Roemer vraagt meer aandacht voor mensen buiten de samenleving

MAASTRICHT (ANP) - De Limburgse commissaris van de Koning Emile Roemer vraagt meer aandacht voor mensen die niet mee kunnen doen in de samenleving of ervoor kiezen niet te participeren. Volgens Roemer is het nu te makkelijk voor burgers om zich te distantiëren. "Er werken krachten op ons in, als samenleving, die ervoor zorgen dat mensen niet kunnen meedoen, niet hoeven meedoen, niet willen meedoen of niet uitgenodigd worden om mee te doen", zei de commissaris in zijn nieuwjaarstoespraak.

13 uur geleden
Eigenaar Vondelkerk bezig schade na brand te inventariseren

AMSTERDAM (ANP) - Stadsherstel Amsterdam heeft nog geen zicht op de schade aan de Vondelkerk na de verwoestende brand tijdens de nieuwjaarsnacht. Vrijdag worden in overleg met de brandweer en politie dronebeelden gemaakt om zo meer duidelijkheid te krijgen over de omvang. "Het is nog te gevaarlijk om de kerk in te gaan", zegt een woordvoerster van de organisatie die sinds 1996 eigenaar van de kerk is.

17 uur geleden