Wilders in Israël en maandag op bezette Westelijke Jordaanoever
DEN HAAG (ANP) - PVV-leider Geert Wilders is in Israël voor een bezoek van anderhalve dag, laat hij op X weten. Hij spreekt maandag onder andere premier Benjamin Netanyahu en president Isaac Herzog. Dan gaat hij ook naar de bezette Westelijke Jordaanoever om een nederzetting te bezoeken waar hij begin jaren tachtig heeft gewerkt.
Wilders had zondag in Tel Aviv een ontmoeting met minister Gila Gamliel van Innovatie, Wetenschap en Technologie. Er staan volgens hem ook nog gesprekken met de ministers van Defensie, Buitenlandse Zaken en Energie op het programma, net als met de voorzitter van de Knesset, het parlement.
Het bezoek wordt door het kabinet geaccepteerd, maar wekt ergernis. Minister Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken) zei zondag nog in het tv-programma Buitenhof dat het bezoeken van nederzettingen op de Westoever "bepaald niet in lijn is met het regeerprogramma".
Arrestatiebevel
Het Internationaal Strafhof (ICC) vaardigde vorige maand nog een arrestatiebevel uit tegen Netanyahu en oud-minister van Defensie, Yoav Gallant. Ze worden onder meer beschuldigd van oorlogsmisdaden zoals het inzetten van uithongering als oorlogswapen in de Gazastrook.
NRC berichtte medio november dat Wilders naar Israël en de Westelijke Jordaanoever zou reizen. De PVV-leider kondigde daarna aan aangifte te doen wegens lekken. Het brengt volgens hem zijn veiligheid en die van zijn beveiligers in gevaar.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De Franse muziekpionier Jean-Michel Jarre is dit najaar eregast tijdens het Amsterdam Dance Event (ADE). Hij verzorgt in die hoedanigheid het openingsconcert in AFAS Live. Ook laat hij zich interviewen tijdens de ADE-conferentie.
21 minuten geledenHOUTEN (ANP) - Het aantal mensen dat gebruikmaakt van voedselbanken is vorig jaar gestegen. Voedselbanken Nederland denkt dat mensen de voedselbanken beter weten te vinden, maar ziet ook steeds meer gepensioneerden zonder aanvullend pensioen, zzp'ers en andere werkenden die niet kunnen rondkomen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Honderd verdachten van oplichting zijn vanaf maandag te zien op digitale schermen langs de weg, op stations, in reclames op televisie, op sociale media en op de website van de politie. De verdachten worden eerst onherkenbaar getoond. Als zij zich niet melden, gebeurt dat vanaf 23 maart herkenbaar. Deze campagne wordt naast opsporing van verdachten ingezet om nieuwe daders te ontmoedigen.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - In een restaurant aan de Kruisstraat in Eindhoven is brand uitgebroken nadat vermoedelijk zwaar vuurwerk naar binnen was gegooid. Dat meldt de politie op X. Het vuurwerk veroorzaakte een explosie. Er is niemand gewond geraakt.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vanuit meerdere plekken in het land melden mensen via sociale media dat ze zondagavond rond 19.00 uur een soort vuurbol hebben gezien in de lucht. Waarschijnlijk gaat het om een meteoor, zegt meteoroloog Wouter van Bernebeek, ofwel een stukje ruimtepuin dat in de dampkring verbrandt en daarmee een geel lichtspoor achterlaat aan de hemel.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een groep Nederlanders die in Oman was gestrand, reist maandag door naar Schiphol vanaf de luchthaven van Hurghada in Egypte. Het gaat om de Nederlanders die eerst in de Omaanse hoofdstad Muscat worden opgehaald met een militair vliegtuig van Defensie. Zij worden door Defensie naar Hurghada gebracht en vliegen vanaf daar door naar Amsterdam, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.
14 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het treinverkeer tussen Den Bosch en Tilburg ligt tot zeker dinsdagochtend stil nadat eerder dit weekend een werktrein ontspoorde bij Vught. Eerder was de verwachting dat er maandagochtend weer treinen konden rijden op het traject, maar die prognose is bijgesteld, meldt een woordvoerder van ProRail. Het treinverkeer tussen beide Brabantse steden ligt sinds zaterdagochtend vroeg stil.
16 uur geleden