Wilders in Israël en maandag op bezette Westelijke Jordaanoever
DEN HAAG (ANP) - PVV-leider Geert Wilders is in Israël voor een bezoek van anderhalve dag, laat hij op X weten. Hij spreekt maandag onder andere premier Benjamin Netanyahu en president Isaac Herzog. Dan gaat hij ook naar de bezette Westelijke Jordaanoever om een nederzetting te bezoeken waar hij begin jaren tachtig heeft gewerkt.
Wilders had zondag in Tel Aviv een ontmoeting met minister Gila Gamliel van Innovatie, Wetenschap en Technologie. Er staan volgens hem ook nog gesprekken met de ministers van Defensie, Buitenlandse Zaken en Energie op het programma, net als met de voorzitter van de Knesset, het parlement.
Het bezoek wordt door het kabinet geaccepteerd, maar wekt ergernis. Minister Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken) zei zondag nog in het tv-programma Buitenhof dat het bezoeken van nederzettingen op de Westoever "bepaald niet in lijn is met het regeerprogramma".
Arrestatiebevel
Het Internationaal Strafhof (ICC) vaardigde vorige maand nog een arrestatiebevel uit tegen Netanyahu en oud-minister van Defensie, Yoav Gallant. Ze worden onder meer beschuldigd van oorlogsmisdaden zoals het inzetten van uithongering als oorlogswapen in de Gazastrook.
NRC berichtte medio november dat Wilders naar Israël en de Westelijke Jordaanoever zou reizen. De PVV-leider kondigde daarna aan aangifte te doen wegens lekken. Het brengt volgens hem zijn veiligheid en die van zijn beveiligers in gevaar.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De inzet van het luchtverdedigings- en commandofregat de Zr.Ms. Evertsen in het Middellandse Zeegebied wordt niet nogmaals verlengd, schrijven ministers Dilan Yeşilgöz (Defensie) en Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) in een brief aan de Tweede Kamer. Het schip hielp daar een Frans vliegdekschip bij het beveiligen van de oostelijke Middellandse Zee, na Iraanse drone-aanvallen op Cyprus.
7 uur geledenKOOTWIJK (ANP) - Op meerdere plekken zijn vrijdagmiddag natuurbranden uitgebroken. Zo woedden er onder meer bij de Gelderse plaatsen Kootwijk en Harderwijk twee bosbranden.
9 uur geledenWEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel laait hier en daar weer op. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio komt dat door de wind en omdat de temperatuur stijgt. De vlammen bevinden zich binnen het gebied waar eerder brand was. "We bewaken de randen en verwachten niet dat het vuur zich uitbreidt", zegt hij.
12 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brand op het militaire oefenterrein bij 't Harde in Gelderland heeft vrijdagmiddag nog meerdere vuurhaarden, zegt de veiligheidsregio. "Door de inzet van de helikopters kunnen we hopelijk sneller afronden. De situatie duurt al een paar dagen en vergt veel van de brandweerlieden."
12 uur geledenNAALDWIJK (ANP) - Duizenden mensen hebben vrijdag aan het begin van de middag in Naaldwijk met een luid applaus een laatste eer bewezen aan sociale-mediapersoonlijkheid Jade Kops. Buiten het WestlandTheater De Naald, waar het besloten afscheid plaatsvond, vormden belangstellenden uit heel Nederland een erehaag.
12 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brandweer wil de natuurbrand bij 't Harde zo snel mogelijk blussen, zegt burgemeester van Elburg Harm-Jan van Schaik. Voor het blussen zullen vrijdag ook weer twee Chinook-helikopters worden ingezet, met het doel het bluswerk te versnellen.
14 uur geleden'T HARDE (ANP) - Defensie zet twee Chinook-transporthelikopters in bij de bestrijding van de natuurbrand op het defensieterrein bij 't Harde in Gelderland. Dat meldt het Defensie Helikopter Commando (DHC) op X.
15 uur geleden