Wilders: het wordt heel spannend om eruit te komen
DEN HAAG (ANP) - "We gaan ons best doen om eruit te komen, en dat wordt heel spannend." Dat zei PVV-leider Geert Wilders vrijdag voor aanvang van nieuwe formatiegesprekken. Niet alleen de deadline geeft druk, blijkt uit Wilders' reacties, maar ook inhoudelijke meningsverschillen. "Je moet het wel eens worden, en zo ver is het nog niet."
Uiterlijk 12 februari moet informateur Ronald Plasterk zijn verslag naar de Tweede Kamer sturen. "Dat betekent dat we de facto nog zeven, acht, negen dagen hebben", zegt Wilders. "De informateur moet nog het verslag schrijven en dat moeten we ook nog allemaal goedkeuren, dus ja, er zit wel een beetje druk op de ketel."
De onderhandelaars van PVV, VVD, NSC en BBB kwamen nog niet eerder op een vrijdag bij elkaar. "De deadline nadert, dus we moeten aan de bak", verklaarde Wilders. Volgens hem is er op eerdere vrijdagen en in weekenden wel contact geweest tussen de onderhandelende partijen.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Financiënminister Eelco Heinen mist volgende week het laatste deel van de Algemene Politieke Beschouwingen (APB) omdat hij naar Dublin gaat voor overleg met collega's uit andere landen. Dat meldt de bewindsman dinsdagavond in een brief aan de Tweede Kamer.
11 uur geledenTERNEUZEN (ANP) - Het college van Terneuzen doet een nieuwe poging om een asielzoekerscentrum door de gemeenteraad te krijgen. Dat meldt de gemeente. Een eerdere vergunningsaanvraag werd eind vorig jaar afgewezen, wat tot het vertrek van de toenmalige burgemeester leidde.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Medewerkers van de luchtvaartsector mogen toch niet in een adviesraad van omwonenden van Schiphol, vindt de Tweede Kamer. In een debat blijkt dat een meerderheid een ChristenUnie-amendement steunt dat die keuze vastlegt.
12 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Friese en Groningse overheden willen niet dat minister Heleen Herbert van Economische Zaken en Klimaat (CDA) instemt met een voorgesteld gaswinningsplan voor het gasveld in de Wieringapolder. In het plan zou belangrijke informatie over de gevolgen van de gaswinning voor onder meer bodemdaling, waterbeheer, natuur en infrastructuur ontbreken. Ook de impact van gaswinning op inwoners moet volgens de overheden meegewogen worden in de besluitvorming.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een Kamermeerderheid steunt het besluit van mediaminister Rianne Letschert (D66) om de omroeplicentie van Ongehoord Nederland (ON!) in te trekken. Partijen vinden de keuze van Letschert onvermijdelijk, gezien de misstanden bij de omroep.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland steekt nog eens 250 miljoen euro in drones voor Oekraïne. Ook koopt Nederland extra munitie voor Oekraïnes F-16's, heeft defensieminister Dilan Yeşilgöz toegezegd bij een nieuwe inzamelbijeenkomst van Oekraïne-bondgenoten.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dat de leesvaardigheid van scholieren voor de zoveelste keer is verslechterd volgens het meest recente internationale PISA-onderzoek, vraagt om meer actie. Daarover waren Kamerleden het dinsdagmiddag wel eens tijdens het vragenuur. Maar ze hebben uiteenlopende suggesties over wat staatssecretaris Judith Tielen (Onderwijs, VVD) precies moet doen om de trend te keren.
16 uur geleden