Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wilders hekelt stijgende asielinstroom, wil 'nul concessies'

Wilders hekelt stijgende asielinstroom, wil 'nul concessies'

DEN HAAG (ANP) - PVV-leider Geert Wilders heeft vrijdag ondanks de radiostilte die de formerende partijen hebben afgesproken fel gereageerd op de stijging van het aantal asielzoekers dat de komende twee jaar naar Nederland komt volgens nieuwe prognoses van het demissionaire kabinet. De instroom van asielzoekers en migranten is een belangrijk onderwerp op de formatietafel, waar de PVV onderhandelt met VVD, NSC en BBB. De vier partijen willen allen een vermindering maar de manier waarop ze dat willen bereiken, verschilt.

Op X laat Wilders weten dat hij de "groeiende asielinstroom niet meer kan aanzien. Ons land is propvol, het kost miljarden, we hebben een giga woningtekort en steeds meer dorpen en steden lijken bezet gebied. Nederland is onherkenbaar. Overal azc's. Dat moet snel stoppen. Nul concessies. Ben er klaar mee." Wat hij precies bedoelt met concessies, is niet duidelijk.

NSC-leider Pieter Omtzigt wilde bij Op1 niet reageren op de uitlatingen van Wilders. Hij zou de tweet niet retweeten, zei hij droog, omdat hij er anders over denkt. Hij wees erop dat de campagnes voor de Europese verkiezingen zijn begonnen en dat migratie daarin een belangrijk onderwerp is waar zeer verschillend over wordt gedacht. Volgens Omtzigt kun je dan van politici verwachten dat ze er iets over zeggen.

JA21-leider Joost Eerdmans vindt dat er geen tijd is te verliezen. Op X stelt hij dat "de instroombeperking van asielzoekers nú topprioriteit moet krijgen. Deze week stemde de Kamer in met onze motie die daartoe oproept." Hij wijst erop dat demissionair staatssecretaris Eric van der Burg (Asiel) nog voor de zomer maatregelen zou moeten nemen en "dat niet voor zich mag uitschuiven".

Meer uit Binnenland

Universiteiten schakelen Canvas weer in na deal maker met hackers

DEN HAAG (ANP) - Studenten en docenten van Nederlandse universiteiten kunnen weer gebruikmaken van de onderwijssoftware Canvas. De instellingen schakelen het platform weer in, nu de makers ervan een akkoord hebben gesloten met de cybercriminelen die waren binnengedrongen in het systeem. De hackers beloven dat ze de gestolen gegevens teruggeven. De ontwikkelaar, Instructure, meldt niet hoeveel losgeld daarvoor is betaald.

7 minuten geleden
Eerste asielzoekers aangekomen in gemeentehuis Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - In Loosdrecht zijn dinsdag aan het einde van de ochtend de eerste asielzoekers in het gemeentehuis van Wijdemeren aangekomen, meldt de gemeente. Het is een noodopvanglocatie waar uiteindelijk zeventig mensen terecht kunnen. Demonstraties daartegen mondden de afgelopen weken uit in rellen. Zorgen om veiligheid is een van de redenen dat Wijdemeren de aankomst niet vooraf aankondigde.

1 uur geleden
Advocatenkantoor moet miljoenenvergoeding betalen aan dj Tiësto

AMSTERDAM (ANP) - Het gerechtshof in Amsterdam heeft dj Tiësto dinsdag in hoger beroep in het gelijk gesteld in een rechtszaak die hij had aangespannen tegen een Amerikaans advocatenkantoor wegens onjuist fiscaal advies. Advocatenkantoor Greenberg Traurig moet de Nederlandse dj, die eigenlijk Tijs Verwest heet, daarom een schadevergoeding betalen van bijna 17 miljoen euro. Ook de proceskosten van in totaal bijna 35.000 euro zijn voor rekening van het advocatenkantoor.

1 uur geleden
Politie neemt recordaantal verboden wapens af van minderjarigen

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft het afgelopen jaar een recordaantal van meer dan 2300 verboden wapens in beslag genomen bij minderjarige jongeren. Dat blijkt uit nieuwe cijfers van de politie, die eerder dinsdag gepubliceerd werden door Mick van Wely Crime Station. Het betrof in de meeste gevallen steekwapens, namelijk 947, maar ook vuurwapens of onderdelen daarvan, 442. De politie maakt zich zorgen over deze ontwikkeling. "Wapenbezit onder jongeren verdient volle aandacht", aldus Martin Sitalsing, portefeuillehouder Zorg en Veiligheid bij de politie.

1 uur geleden
In 2025 meeste klachten Stichting Reclame Code over Walibispotje

AMSTERDAM (ANP) - De Stichting Reclame Code (SRC) ontving in 2025 de meeste klachten over een reclamespotje van pretpark Walibi voor hun jaarlijkse Fright Nights. Over het spotje kwamen 889 klachten binnen. In totaal kreeg de stichting vorig jaar 6611 klachten.

4 uur geleden
Zedenverdachte Jan B. gaat naar Pieter Baan Centrum

AMSTERDAM (ANP) - Jan B., de verdachte in een zedenzaak met zeker vier kinderen, wordt opgenomen in het Pieter Baan Centrum. Dat bleek dinsdag in de rechtbank in Amsterdam.

4 uur geleden
WODC: rechtspraktijk gebaat bij heldere definitie femicide

DEN HAAG (ANP) - Het zou de Nederlandse rechtspraktijk ten goede komen als er een heldere juridische definitie van femicide komt. Dat stelt het Wetenschappelijk Onderzoek- en Datacentrum (WODC), op basis van een onderzoek dat Maastricht University voor hen deed. Hierdoor zouden femicidezaken consistenter berecht worden en signalen van gendergerelateerd geweld sneller herkend worden.

6 uur geleden