Wilders hekelt stijgende asielinstroom, wil 'nul concessies'
DEN HAAG (ANP) - PVV-leider Geert Wilders heeft vrijdag ondanks de radiostilte die de formerende partijen hebben afgesproken fel gereageerd op de stijging van het aantal asielzoekers dat de komende twee jaar naar Nederland komt volgens nieuwe prognoses van het demissionaire kabinet. De instroom van asielzoekers en migranten is een belangrijk onderwerp op de formatietafel, waar de PVV onderhandelt met VVD, NSC en BBB. De vier partijen willen allen een vermindering maar de manier waarop ze dat willen bereiken, verschilt.
Op X laat Wilders weten dat hij de "groeiende asielinstroom niet meer kan aanzien. Ons land is propvol, het kost miljarden, we hebben een giga woningtekort en steeds meer dorpen en steden lijken bezet gebied. Nederland is onherkenbaar. Overal azc's. Dat moet snel stoppen. Nul concessies. Ben er klaar mee." Wat hij precies bedoelt met concessies, is niet duidelijk.
NSC-leider Pieter Omtzigt wilde bij Op1 niet reageren op de uitlatingen van Wilders. Hij zou de tweet niet retweeten, zei hij droog, omdat hij er anders over denkt. Hij wees erop dat de campagnes voor de Europese verkiezingen zijn begonnen en dat migratie daarin een belangrijk onderwerp is waar zeer verschillend over wordt gedacht. Volgens Omtzigt kun je dan van politici verwachten dat ze er iets over zeggen.
JA21-leider Joost Eerdmans vindt dat er geen tijd is te verliezen. Op X stelt hij dat "de instroombeperking van asielzoekers nú topprioriteit moet krijgen. Deze week stemde de Kamer in met onze motie die daartoe oproept." Hij wijst erop dat demissionair staatssecretaris Eric van der Burg (Asiel) nog voor de zomer maatregelen zou moeten nemen en "dat niet voor zich mag uitschuiven".
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Op de Universiteit Utrecht zijn vanaf maandag alle systemen weer beschikbaar. Ook de gebouwen zijn weer geopend. De universiteit kampte met problemen na de brand in een datacenter in Almere vorige week donderdag.
1 minuut geledenDEN HAAG (ANP) - Tweede Kamerlid Gidi Markuszower heeft bij een demonstratie in Loosdrecht gesproken over de omstreden term 'omvolking', blijkt uit beelden van Nieuwsuur. In een optocht op 6 mei zei hij: "Maar ja, we worden omvolkt. Het is gewoon zo."
21 minuten geledenWENEN (ANP) - De finale van het Eurovisie Songfestival is zaterdag in Nederland door gemiddeld 798.000 mensen bekeken, blijkt uit cijfers van het Nationaal Media Onderzoek (NMO). De uitzending staat daarmee op de derde plek in de top 25 van best bekeken programma's van de dag. De voorbeschouwing werd door 481.000 mensen bekeken en de uitslag van het songfestival door 679.000 mensen. Het best bekeken programma was zaterdag het NOS Journaal van 20.00 uur op NPO 1, met 1.364.000 kijkers.
1 uur geledenTHE BOTTOM (ANP) - Het team van het Nederlandse Urban Search and Rescue (USAR) arriveert waarschijnlijk zondagmiddag op het eiland Saba om mee te helpen in de zoektocht naar de vermiste Nederlandse wandelaar. Het gaat om elf mensen en negen speurhonden, zo werd eerder al bekendgemaakt.
2 uur geledenAMELAND (ANP) - Een groep van 28 wadlopers en vier gidsen is zondagochtend veilig aan land gebracht nadat ze op het wad bij Ameland in de problemen waren gekomen. Rond 08.30 uur zijn de laatste acht mensen aan boord van een reddingsboot gebracht en naar Ameland gevaren.
4 uur geledenAMELAND (ANP) - Een groep van 34 wadlopers wordt zondagochtend met reddingsboten en een helikopter van het wad bij Ameland gehaald. Volgens de veiligheidsregio was het gezelschap in problemen gekomen en waren de hulpdiensten gewaarschuwd.
4 uur geledenWENEN (ANP) - De Vlaamse omroep VRT wil dat de omroepen die zijn aangesloten bij de European Broadcasting Union (EBU) gaan stemmen over welke landen mogen meedoen aan het Eurovisie Songfestival. Ook wil de Vlaamse zender een duidelijke stellingname tegen oorlog en geweld. Als dat niet gebeurt, stuurt België volgend jaar geen kandidaat.
14 uur geleden