Wilders heeft verkenner in gedachte, hoopt dinsdag voor te dragen
DEN HAAG (ANP) - PVV-leider Geert Wilders heeft een persoon in gedachte die mogelijk Gom van Strien opvolgt als verkenner. Van Strien legde maandag per direct zijn taken neer na berichten over fraude-beschuldigingen aan zijn adres. Wilders is momenteel in gesprek met een nieuwe beoogde verkenner en hoopt deze dinsdag voor te dragen, zei hij in reactie op het vertrek van Van Strien. De PVV-partijleider polst eerst bij andere fractievoorzitters of er genoeg draagvlak is voor de nieuwe verkenner.
Terugkijkend op de afgelopen dagen, geeft Wilders toe dat het aanwijzen van Van Strien niet goed is gegaan. "Dat had beter gemoeten. Wij hadden die gesprekken liever vandaag gehad, dan dat die nu weer worden vertraagd." Wilders hoopt "dat we dan met een dag vertraging misschien morgen of overmorgen die verkenning kunnen hervatten".
De beoogde opvolger van Van Strien zal meer afstand hebben tot de politiek, stelt de PVV-voorman. Er was kritiek op het feit dat de PVV een eigen senator naar voren schoof, terwijl de Kamer wilde dat de verkenner minder te maken heeft met de dagelijkse politiek in Den Haag.
Oproep aan VVD
Wilders zegt desgevraagd nog steeds premier te willen worden.
De PVV-voorman baalt nog steeds van de opstelling van de VVD, die heeft gezegd niet zelf in een kabinet te stappen. "Als wij met een paar partijen aan tafel gaan zitten, hebben we binnen een paar weken een regeerakkoord", zegt Wilders. "We moeten voor Nederland problemen oplossen. Mijn oproep is: kom aan tafel zitten."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De Indiase premier Narendra Modi komt deze week naar Nederland. Gesprekken zullen onder meer gaan over de oorlogen in het Midden-Oosten en Oekraïne en over technologie, meldt de Rijksvoorlichtingsdienst.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie verdenkt de man die een explosie heeft veroorzaakt bij het partijkantoor van D66 ervan dat hij handelde met een terroristisch oogmerk. De 37-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats zou donderdagavond iets na 21.00 uur bij het pand in de Lange Houtstraat in Den Haag een vuurwerkbom hebben laten afgaan.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet "komt met een voorstel" om vakbonden en werkgevers weer aan tafel te krijgen. Dat laat minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) weten in reactie op het ultimatum dat de bonden maandag stelden. "Ik heb goed gehoord wat de bonden zeggen", aldus de D66-bewindsman.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Raad van State twijfelt aan het nut van een wet die het mogelijk maakt om het Nederlanderschap in te trekken van mensen die zich aansluiten bij een terroristische organisatie in het buitenland. Het kabinet wil die mogelijkheid permanent maken, maar volgens de hoogste wetgevingsadviseur is de noodzaak niet duidelijk.
13 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Alle opties voor financiële steun aan Oekraïne moeten op tafel liggen, ook het gebruik van Russische bevroren tegoeden, vindt minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken). Voor 2026 en 2027 hebben de EU-lidstaten uiteindelijk gekozen voor een EU-lening van 90 miljard euro aan Oekraïne, maar "dat is een oplossing die Oekraïne de komende tijd helpt, maar daarna niet meer", zei Berendsen voor het begin van de bijeenkomst van EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.
14 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) hoopt dat de EU-ministers maandag een besluit nemen over nieuwe sancties tegen gewelddadige Joodse kolonisten op de Westelijke Jordaanoever. Nederland zet zich daar al lang voor in, maar Hongarije blokkeerde dit tot nu toe.
14 uur geledenEDE (ANP) - Verbreek de banden met het Amerikaanse softwarebedrijf Palantir, roept Volt-leider Laurens Dassen het kabinet op in een speech op een congres van zijn partij in Ede. Geld dat naar Palantir gaat, wil hij investeren in "Europese alternatieven".
2 dagen geleden