Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wilders heeft verkenner in gedachte, hoopt dinsdag voor te dragen

Wilders heeft verkenner in gedachte, hoopt dinsdag voor te dragen

DEN HAAG (ANP) - PVV-leider Geert Wilders heeft een persoon in gedachte die mogelijk Gom van Strien opvolgt als verkenner. Van Strien legde maandag per direct zijn taken neer na berichten over fraude-beschuldigingen aan zijn adres. Wilders is momenteel in gesprek met een nieuwe beoogde verkenner en hoopt deze dinsdag voor te dragen, zei hij in reactie op het vertrek van Van Strien. De PVV-partijleider polst eerst bij andere fractievoorzitters of er genoeg draagvlak is voor de nieuwe verkenner.

Terugkijkend op de afgelopen dagen, geeft Wilders toe dat het aanwijzen van Van Strien niet goed is gegaan. "Dat had beter gemoeten. Wij hadden die gesprekken liever vandaag gehad, dan dat die nu weer worden vertraagd." Wilders hoopt "dat we dan met een dag vertraging misschien morgen of overmorgen die verkenning kunnen hervatten".

De beoogde opvolger van Van Strien zal meer afstand hebben tot de politiek, stelt de PVV-voorman. Er was kritiek op het feit dat de PVV een eigen senator naar voren schoof, terwijl de Kamer wilde dat de verkenner minder te maken heeft met de dagelijkse politiek in Den Haag.

Oproep aan VVD

Wilders zegt desgevraagd nog steeds premier te willen worden.

De PVV-voorman baalt nog steeds van de opstelling van de VVD, die heeft gezegd niet zelf in een kabinet te stappen. "Als wij met een paar partijen aan tafel gaan zitten, hebben we binnen een paar weken een regeerakkoord", zegt Wilders. "We moeten voor Nederland problemen oplossen. Mijn oproep is: kom aan tafel zitten."

Meer uit Politiek

Ministerie wil dat Israël voor veiligheid Gaza-vaarders zorgt

DEN HAAG (ANP) - Nederland heeft Israël opgeroepen om de veiligheid te waarborgen van Nederlandse opvarenden van de Global Sumud Flotilla. Van die vloot met humanitaire hulp voor Gaza heeft Israël meer dan twintig schepen onderschept. Nederland heeft daarover contact met Israëlische autoriteiten, meldt een woordvoerder van Buitenlandse Zaken na vragen van het ANP.

4 uur geleden
Karremans: bij elk gezin blijft water uit de kraan komen

DEN HAAG (ANP) - "We zorgen ervoor dat er bij elk gezin gewoon drinkwater uit de kraan blijft komen, ook in geval van zoetwatertekorten bij droogte", zegt minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) in een reactie op het donderdag gepubliceerde onderzoek van de Raad voor de leefomgeving en infrastructuur (Rli). Volgens de raad staat de beschikbaarheid van drinkwater op de lange termijn ernstig onder druk.

7 uur geleden
Burgemeester Gorinchem: Turkse gemeenschap kreeg veel te verduren

GORINCHEM (ANP) - Turkse Nederlanders in Gorinchem hebben veel te verduren gekregen na de gemeenteraadsverkiezingen vorige maand. Dat zegt burgemeester Reinie Melissant na het sluiten van de stemlokalen. De Zuid-Hollandse gemeente hield woensdag een nieuwe verkiezing, omdat er bij de vorige stembusgang mogelijk stemmen zijn geronseld.

17 uur geleden
Bij drie stembureaus in Gorinchem geen opmerkelijkheden

GORINCHEM (ANP) - Bij drie stembureaus in Gorinchem zijn woensdag geen opmerkelijkheden geweest. Dat laten de verschillende leden weten tijdens het tellen van de stemmen in het stadhuis. Rond de verkiezingen in maart ontstonden vermoedens van stemfraude met onder meer het ronselen van volmachten. Daarom was er woensdag een herstemming.

18 uur geleden
Stembureaus Gorinchem dicht, tellen begint

GORINCHEM (ANP) - De stembureaus in Gorinchem, waar een herstemming voor de gemeenteraadsverkiezingen plaatsvond, zijn om 21.00 uur gesloten. Het tellen van de stemmen begint nu.

19 uur geleden
Europarlementariërs willen hogere straffen voor antisemitisme

STRAATSBURG (ANP) - Een aantal fracties in het Europees Parlement vindt dat antisemitisme steviger moet worden bestraft. Zo riep de Nederlandse Europarlementariër Bert-Jan Ruissen (SGP) woensdag op tot "strenge regels en stevige handhaving" in een debat over het toenemende antisemitisme in Europa in het Europees Parlement.

20 uur geleden
FME pleit voor meer energiesteun nu Brussel meer hulp toestaat

ZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME wil dat Nederland met meer steun komt voor bedrijven die in de knel zitten door de energiecrisis door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat stelt de lobbyclub voor het bedrijfsleven nadat de Europese Commissie dit mogelijk heeft gemaakt.

1 dag geleden