
Wilders feliciteert Trump met overwinning
DEN HAAG (ANP) - PVV-leider Geert Wilders heeft Donald Trump gefeliciteerd met de overwinning in de Amerikaanse presidentsverkiezingen. De rechtse zender Fox News heeft Trump, tot dusver als enige, woensdagochtend Nederlandse tijd uitgeroepen tot winnaar.
Ook de Verenigde Staten krijgen op X een gelukwens van de leider van de grootste Nederlandse regeringspartij. "Stop nooit, blijf altijd vechten en verkiezingen winnen", aldus Wilders. "Gefeliciteerd president Trump! Gefeliciteerd Amerika!"
Als Wilders in de VS had gewoond had hij op de Republikein gestemd, liet hij dinsdag al weten. Ook al gedraagt die zich "af en toe een beetje horkerig, dat geef ik graag toe". De PVV-voorman ziet Trump niettemin als een geestverwant. Andere PVV-Kamerleden vieren op X ook Trumps verkiezingswinst.
Ook Forum voor Democratie feliciteert Trump. De partij deelt op X een poster waarop onder anderen Trump en zijn oud-adviseur Steve Bannon te zien zijn. "De toekomst ziet er rooskleurig uit", schrijft FvD-leider Thierry Baudet.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De nieuwe plannen van de Israëlische regering over de Gazastrook zijn "zorgelijk", zei premier Dick Schoof dinsdag. Hij roept de Israëlische regering op "een andere koers te varen en gesprekken over een staakt-het-vuren te hervatten".
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Dick Schoof heeft de nieuwe Duitse bondskanselier Friedrich Merz via X gefeliciteerd met zijn aantreden. De christendemocraat kreeg dinsdag voldoende steun in de Bondsdag om aan de slag te kunnen als regeringsleider.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De oud-politici Rob Oudkerk en Ronald Plasterk (beiden PvdA) maken dit jaar kans op de Pim Fortuyn Prijs. Ook opiniemaker Marianne Zwagerman en schrijver Keyvan Shahbazi zijn genomineerd.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Premier Dick Schoof zei tijdens zijn toespraak bij de herdenking op de Dam in Amsterdam dat het de echo uit het verleden is die mensen oproept om tachtig jaar na de bevrijding te blijven herdenken. "En te overdenken wat dit in het hier en nu voor ons betekent. In ons eigen leven. In onze eigen keuzes. In alle grote en kleine daden van menselijkheid", aldus Schoof. De premier houdt eens in de vijf jaar een toespraak bij de Nationale Dodenherdenking.
2 dagen geledenAMSTERDAM (ANP) - Enkele tientallen mensen hebben premier Dick Schoof de rug toegekeerd toen hij zijn toespraak hield tijdens de Nationale Herdenking op de Dam in Amsterdam. Ook toen PVV'er en Tweede Kamervoorzitter Martin Bosma vlak daarna een krans legde draaiden zij zich om. Activist Frank van der Linde had hiertoe opgeroepen, omdat hij vindt dat de dodenherdenking niet gekaapt mag worden "door extreemrechts die medeplichtig is aan de genocide in Gaza".
2 dagen geledenAMSTERDAM (ANP) - Na de toespraak van premier Dick Schoof tijdens de Nationale Herdenking op de Dam riep iemand vanuit het publiek: "Schande, bloed aan je handen!" Dat hoorde een ANP-verslaggever. Ook daarna werd nog iets geroepen vanuit het publiek. Onduidelijk is wat.
2 dagen geledenSINT ANNAPAROCHIE (ANP) - Binnen enkele uren is meer dan 100.000 euro opgehaald om kinderen van een asielzoekerscentrum in Sint Annaparochie toch naar pretpark de Efteling te kunnen laten gaan. Vier crowdfundingacties op GoFundMe hadden even voor 13.45 uur zaterdag samen bijna 104.000 euro ingezameld.
3 dagen geleden