Wilders erkent dat aanstelling verkenner beter had gemoeten
DEN HAAG (ANP) - PVV-leider Geert Wilders erkent dat bij de aanstelling van verkenner Gom van Strien "fouten zijn gemaakt" en dat het "beter had gemoeten". Maandag zette Van Strien een stap terug nadat hij in een publicatie in NRC in verband werd gebracht met fraude bij zijn voormalige werkgever Utrecht Holdings.
De partijleider van de PVV werd kort voor publicatie op de hoogte gebracht van de verdenkingen. Hij zegt in de onschuld van de senator van zijn partij te geloven, maar wil voorkomen dat de aandacht naar deze beschuldigingen gaat in plaats van naar de verkennende gesprekken met fractieleiders.
In een gesprek met Van Strien heeft Wilders laten weten dat het "onwerkbaar" wordt als er meer publicaties komen over de vermeende fraude. Daar was de inmiddels teruggetreden verkenner het mee eens, zegt de partijleider.
De situatie is "heel onverkwikkelijk", vindt Wilders. "Ik wist ook niet wat er speelde. Ik had het graag geweten", luidt zijn verwijt richting Van Strien.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten laat verdere aanpassingen van het belastingplan, waar nog steeds geen meerderheid voor is, over aan de Tweede Kamer. Het kabinet heeft dinsdag na vele onderhandelingen nog eens een gewijzigd pakket gedeeld met de Kamer, en Kamerfracties kunnen dat pakket nu aanpassen met amendementen.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gidi Markuszower is bereid om het belastingplan te steunen, omdat hij wil voorkomen dat er verkiezingen komen. Dat zegt hij in het debat over het pakket aan belastingen.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Jaimi van Essen (Landbouw, D66) kan zich vinden in de kritiek van de Nationale ombudsman dat de overheid de afgelopen jaren onbetrouwbaar is geweest voor boeren. "Het klopt, net zoals de Ombudsman constateert dat boeren en tuinders al te lang te maken hebben met voorstellen die te vaak veranderen."
1 dag geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Democraten winnen bij de midtermverkiezingen een meerderheid in het Huis van Afgevaardigden. Dat voorspelt Decision Desk HQ, een organisatie die verkiezingsdata verzamelt. Het komt vrijwel altijd voor dat de partij van een zittende president, in dit geval de Republikeinen van Donald Trump, zetels verliest tijdens de midterms.
1 dag geledenATLANTA (ANP) - De Democraat Jon Ossoff wordt als senator herkozen in de Amerikaanse staat Georgia, voorspelt persbureau Reuters op basis van voorlopige uitslagen van Decision Desk HQ. Dat is een bureau dat verkiezingsuitslagen verzamelt. Georgia stemde bij de laatste verkiezingen op Donald Trump, maar Ossoff wist in de peilingen al een ruime voorsprong op de Republikeinse afgevaardigde Mike Collins te houden.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - PRO blijft achter de verder uitgewerkte stikstofplannen van landbouwminister Jaimi van Essen (D66) staan. Dat laat landbouwwoordvoerder Laura Bromet van de linkse oppositiepartij weten op Bluesky.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil een half jaar eerder dan gepland ervoor zorgen dat bedrijven en bijvoorbeeld woningbouwprojecten met een kleine stikstofuitstoot geen vergunning hoeven aan te vragen. Dat schrijft minister Jaimi van Essen (Landbouw, D66) in de brief over stikstof. Hij wil dit per 1 juli 2027 mogelijk maken.
1 dag geleden