Wilders erkent dat aanstelling verkenner beter had gemoeten
DEN HAAG (ANP) - PVV-leider Geert Wilders erkent dat bij de aanstelling van verkenner Gom van Strien "fouten zijn gemaakt" en dat het "beter had gemoeten". Maandag zette Van Strien een stap terug nadat hij in een publicatie in NRC in verband werd gebracht met fraude bij zijn voormalige werkgever Utrecht Holdings.
De partijleider van de PVV werd kort voor publicatie op de hoogte gebracht van de verdenkingen. Hij zegt in de onschuld van de senator van zijn partij te geloven, maar wil voorkomen dat de aandacht naar deze beschuldigingen gaat in plaats van naar de verkennende gesprekken met fractieleiders.
In een gesprek met Van Strien heeft Wilders laten weten dat het "onwerkbaar" wordt als er meer publicaties komen over de vermeende fraude. Daar was de inmiddels teruggetreden verkenner het mee eens, zegt de partijleider.
De situatie is "heel onverkwikkelijk", vindt Wilders. "Ik wist ook niet wat er speelde. Ik had het graag geweten", luidt zijn verwijt richting Van Strien.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Financiënminister Eelco Heinen mist volgende week het laatste deel van de Algemene Politieke Beschouwingen (APB) omdat hij naar Dublin gaat voor overleg met collega's uit andere landen. Dat meldt de bewindsman dinsdagavond in een brief aan de Tweede Kamer.
10 uur geledenTERNEUZEN (ANP) - Het college van Terneuzen doet een nieuwe poging om een asielzoekerscentrum door de gemeenteraad te krijgen. Dat meldt de gemeente. Een eerdere vergunningsaanvraag werd eind vorig jaar afgewezen, wat tot het vertrek van de toenmalige burgemeester leidde.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Medewerkers van de luchtvaartsector mogen toch niet in een adviesraad van omwonenden van Schiphol, vindt de Tweede Kamer. In een debat blijkt dat een meerderheid een ChristenUnie-amendement steunt dat die keuze vastlegt.
11 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Friese en Groningse overheden willen niet dat minister Heleen Herbert van Economische Zaken en Klimaat (CDA) instemt met een voorgesteld gaswinningsplan voor het gasveld in de Wieringapolder. In het plan zou belangrijke informatie over de gevolgen van de gaswinning voor onder meer bodemdaling, waterbeheer, natuur en infrastructuur ontbreken. Ook de impact van gaswinning op inwoners moet volgens de overheden meegewogen worden in de besluitvorming.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een Kamermeerderheid steunt het besluit van mediaminister Rianne Letschert (D66) om de omroeplicentie van Ongehoord Nederland (ON!) in te trekken. Partijen vinden de keuze van Letschert onvermijdelijk, gezien de misstanden bij de omroep.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland steekt nog eens 250 miljoen euro in drones voor Oekraïne. Ook koopt Nederland extra munitie voor Oekraïnes F-16's, heeft defensieminister Dilan Yeşilgöz toegezegd bij een nieuwe inzamelbijeenkomst van Oekraïne-bondgenoten.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dat de leesvaardigheid van scholieren voor de zoveelste keer is verslechterd volgens het meest recente internationale PISA-onderzoek, vraagt om meer actie. Daarover waren Kamerleden het dinsdagmiddag wel eens tijdens het vragenuur. Maar ze hebben uiteenlopende suggesties over wat staatssecretaris Judith Tielen (Onderwijs, VVD) precies moet doen om de trend te keren.
15 uur geleden