Wilders en Van der Plas zwijgen na akkoord over kabinetsploeg
DEN HAAG (ANP) - Partijleiders Geert Wilders (PVV) en Caroline van der Plas (BBB) willen na de bekendmaking dat de vier formerende partijen akkoord zijn over een kabinetsploeg verder niks meer kwijt. Zo is officieel nog niet bekendgemaakt hoe de verdeling van de posten er uitziet, noch welke personen die posten moeten vervullen. Verschillende media melden dat de PVV vijf ministers levert, VVD en NSC beiden vier, en de BBB twee.
Wilders en Van der Plas wilden alleen zeggen "blij" te zijn met het resultaat, maar op de vraag waar zij dan precies blij mee zijn gaven ze geen antwoord. "Ik ben blij dat het is gelukt en we een kabinet hebben", was het enige wat Wilders wilde zeggen. Volgens de PVV-leider is er "goede reden" om nog een aantal dagen radiostilte te houden, zonder verder uit te wijden waarom. Van der Plas begrijpt ook het ongeduld. Zij verzekert dat "de komende dagen" meer duidelijkheid komt.
Frans Timmermans (GroenLinks-PvdA) wil meer duidelijkheid over het proces. "Wat gaan we nou doen? Wanneer komen ze met de ploeg? Wanneer zijn de hoorzittingen, wanneer is de regeringsverklaring?"
Lange tijd werd 26 juni als deadline genoemd voor de formatie. Pieter Omtzigt (NSC) zei eerder dinsdag dat voor die datum alleen het verslag van de formateur naar de Tweede Kamer hoeft. Mogelijk zijn na 26 juni dus de hoorzittingen, de bordesscène en de regeringsverklaring.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Het levert geen extra problemen op in Ter Apel als het Europese migratiepact volgende week vrijdag van kracht wordt, verwacht asielminister Bart van den Brink. De Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) gebruikt vanaf dan een nieuw systeem en gaat dat voorlopig alleen in Ter Apel gebruiken. Daardoor kunnen aanmeldingen niet meer worden afgehandeld door het asielzoekerscentrum in Budel, dat normaal gesproken enkele tientallen aanmeldingen per dag op zich neemt.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tijdens de verhoren van volgende week moeten Mark Rutte, Dick Schoof en Wouter Koolmees voor de parlementaire enquêtecommissie corona verschijnen. Het is de tweede volle verhoorweek en deze staat in het teken van de organisatie van de corona-aanpak.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Woonminister Elanor Boekholt-O'Sullivan vindt dit niet het goede moment om gemeenten die te weinig statushouders opvangen daarop aan te spreken. Gemeenten huisvesten al jaren veel minder vluchtelingen met verblijfspapieren dan moet van de wet. De D66-bewindsvrouw werkt aan afspraken met de gemeenten hierover. "Het zou echt heel raar zijn als ik dan nu hier hele stevige uitspraken doe."
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er is geen link tussen het besluit om de begroting van minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking, D66) dit jaar bij te plussen en de beslissing om verder te gaan met het wetsvoorstel strafbaarstelling verheerlijking terrorisme. Dat zei vicepremier en VVD-leider Dilan Yeşilgöz vrijdag.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hoewel een groot aantal gemeenten al jarenlang te weinig huizen regelt voor vluchtelingen met een verblijfsvergunning, willen provincies "liever niet" ingrijpen. Ze proberen gemeenten zo goed mogelijk te helpen om oplossingen te vinden, zeggen ze in een rondgang door het ANP. Provincies zijn wettelijk verplicht om erop toe te zien dat gemeenten aan hun taken voldoen. Het Rijk bepaalt ieder halfjaar hoeveel statushouders een gemeente moet huisvesten.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Mensen met een verblijfsvergunning en kansrijke asielzoekers moeten na drie maanden al aan het werk kunnen, vindt minister Thierry Aartsen (Werk en Participatie). In de komende vier jaar moeten 75.000 extra nieuwkomers een betaalde baan hebben, stelt hij zichzelf ten doel.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Als het Outbreak Management Team (OMT) adviesvragen kreeg rondom coronamaatregelen, bijvoorbeeld vanuit het ministerie van Volksgezondheid, waren die soms zo specifiek dat "je je daar kriegelig bij voelde", zei Jaap van Dissel vrijdag. Volgens de toenmalige OMT-voorman was het niet altijd mogelijk dat het team adviesvragen kon beantwoorden.
15 uur geleden