Wilders eist rectificatie Özcan Akyol na uitspraken in VI Vandaag
DEN HAAG (ANP) - PVV-leider Geert Wilders eist een rectificatie van columnist Özcan Akyol, die deze week in het programma VI Vandaag zei dat de PVV "van mensen met een moslimachtergrond het stemrecht wil ontnemen". Volgens Wilders' advocaat Gert-Jan Knoops is dat "apert onjuist" en heeft Akyol schade toegebracht aan de partij van Wilders.
Johan Derksen zei in het praatprogramma dat hij vindt dat Wilders hele redelijke dingen zegt "wanneer de scherpe kantjes" eraf zijn. Daarop reageerde Akyol door te zeggen dat Wilders "van mensen met een moslimachtergrond het stemrecht wil ontnemen". "Hij zet zichzelf buitenspel".
Volgens Knoops wil de PVV niet specifiek van mensen met een moslimachtergrond het stemrecht ontnemen. In het PVV-programma staat dat de partij mensen met een dubbele nationaliteit het stemrecht wil ontzeggen, en hen ook niet wil toestaan een politiek ambt te bekleden. "Dit heeft niets van doen met personen 'met een moslimachtergrond'", schrijft Knoops in een brief aan Akyol, die door Wilders op Twitter werd gezet.
Knoops eist dat Akyol zijn uitspraken binnen vijf dagen terugneemt. Zo niet, dan "zal de PVV rechtsmaatregelen overwegen".
Akyol wijst de eis van de hand. "Geert Wilders - mister freedom of speech - is beledigd omdat ik zei van hij van moslims het stemrecht wil afpakken. Dat is een feitelijke interpretatie van dit standpunt", twittert hij, verwijzend naar het PVV-standpunt over dubbele nationaliteit. "Marokkaanse moslims kúnnen geen afstand doen van die nationaliteit. Cry baby. Niks geen rectificatie dus."
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De stroomstoring in Amsterdam is na ongeveer anderhalf uur voorbij. Dat meldt een woordvoerder van Liander. Grote delen van Amsterdam zaten sinds ongeveer 16.00 uur zonder stroom.
57 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De stroomstoring die woensdag kort na 16.00 uur begon in Amsterdam, treft daar 50.000 klanten. Dat zegt een woordvoerster van netbeheerder Liander.
59 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Op de Dam in Amsterdam hebben enkele honderden mensen zich verzameld voor een solidariteitsmars voor Iraniërs onder de naam 'United voor freedom'. De betogers, met name Joden en Iraniërs, willen zich solidair tonen met het Iraanse volk en zich uitspreken tegen het islamitische regime. Vanaf de Dam lopen ze rond 17.00 uur naar het Amerikaanse consulaat op het Museumplein.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De veiligheidsregio heeft een NL-Alert uitgegeven omdat de stroom in grote delen van Amsterdam is uitgevallen. Het is onbekend hoe lang dit gaat duren. "Gebruik geen lift en controleer of buren hulp nodig hebben", staat in de waarschuwing.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op de Dam in Amsterdam hebben een kleine tweehonderd mensen zich verzameld voor een solidariteitsmars voor Iraniërs onder de naam 'United voor freedom'. De betogers, Joden en Iraniërs, willen zich solidair tonen met het Iraanse volk en zich uitspreken tegen het islamitische regime. Vanaf de Dam lopen ze rond 17.00 uur naar het Amerikaanse consulaat op het Museumplein.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ongeveer honderd mensen hebben woensdagmiddag aan de Koekamp in Den Haag gedemonstreerd tegen het Iraanse regime. De demonstranten droegen de voormalige vlag van Iran, uit de tijd van de sjah. Ook hadden ze foto's bij zich van de voormalige kroonprins Reza Pahlavi. Hij moet de leider van Iran worden, zei een demonstrant tegen een verslaggever van het ANP.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De politie is op zoek naar een verdachte van een schietincident in Eindhoven, meldt een politiewoordvoerder. De man was in een woning aan het Stationsplein waar woensdag is geschoten.
4 uur geleden