Wilders doet aangifte wegens lekken reis naar Israël
DEN HAAG (ANP) - PVV-leider Geert Wilders gaat aangifte doen omdat zijn voorgenomen reis naar Israël naar de pers is gelekt. Het brengt volgens hem zijn veiligheid en die van zijn beveiligers in gevaar. "Totaal onacceptabel", schrijft hij op X.
"Vandaag gesproken met de Rijksrecherche. Ik ga aangifte doen vanwege het lekken van mijn reisprogramma in Israël. NRC maakte daar melding van kort nadat onze ambassade in Israël was geïnformeerd", aldus Wilders.
NRC berichtte vorige week dat de PVV-leider naar Israël gaat. Hij zou vermoedelijk ook een bezoek brengen aan illegale nederzettingen op de door Israël bezette Westelijke Jordaanoever. Wilders zou zijn uitgenodigd door de Likoedpartij van premier Benjamin Netanyahu.
Het kabinet is niet blij met het bezoek. Minister Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken) zei dat hij een bezoek van Wilders aan de nederzettingen in het kabinet zou bespreken, omdat het in strijd is met de afgesproken rechtstatelijke basislijn.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet kijkt "welwillend" naar deelname aan een eventuele NAVO-missie bij Groenland, zegt demissionair defensieminister Ruben Brekelmans (VVD) in het programma Café Kockelmann. Concrete plannen daarvoor liggen er nog niet, benadrukte hij.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66, VVD en CDA willen een minderheidskabinet vormen, meldt D66-leider Rob Jetten. De leiders van de drie partijen hebben donderdag en vrijdag met elkaar gesproken op het Hilversumse landgoed De Zwaluwenberg. De VVD had graag JA21 willen betrekken bij een meerderheidskabinet, maar dat ziet Jetten niet zitten.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) vindt het "ontzettend dapper dat zoveel Iraniërs de straat opgaan om te demonstreren tegen de slechte omstandigheden waarin ze moeten leven". Tegelijk vindt hij het "zorgelijk dat de signalen over repressie toenemen" en "echt onacceptabel" dat daarbij doden en gewonden vallen.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Als minderjarigen via internet alcohol bestellen, moet niet alleen de verkoper maar ook de bezorgdienst worden beboet, vindt staatssecretaris Judith Tielen (Jeugd, VVD). De demissionair bewindsvrouw stelt voor om de Alcoholwet daarop aan te passen. De aanscherping is volgens haar nodig omdat jongeren onder de 18 jaar te makkelijk via internet aan bier, wijn of sterke drank komen.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Klimaatminister Sophie Hermans (VVD) vindt het "zorgelijk" dat de Verenigde Staten een belangrijk klimaatverdrag van de Verenigde Naties verlaten. Maar de demissionaire bewindsvrouw benadrukte vrijdag voor aanvang van de ministerraad ook dat andere landen, waaronder Nederland, samen blijven optrekken om klimaatverandering tegen te gaan.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Veel leden zijn weggelopen bij Nieuw Sociaal Contract (NSC) nadat de partij is gedecimeerd bij de Tweede Kamerverkiezingen in oktober. Het aantal leden is teruggelopen van zo'n 8000 begin vorig jaar naar 3000, bevestigt partijvoorzitter Reinout van Malenstein na berichtgeving van RTV Oost.
1 dag geledenHILVERSUM (ANP) - De samenstelling van de coalitie is de "hoofdmoot" van de gesprekken tussen D66, CDA, VVD en informateur Rianne Letschert op landgoed De Zwaluwenberg in Hilversum, zei D66-leider Rob Jetten bij binnenkomst. Daar spreken de partijleiders en de informateur donderdag en vrijdag met elkaar. Jetten toont nog steeds weinig enthousiasme over het idee om JA21 daarbij te betrekken.
1 dag geleden