Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wilders bevestigt: noodwet van tafel, wel blij met spoedwet

Wilders bevestigt: noodwet van tafel, wel blij met spoedwet

DEN HAAG (ANP) - De asielnoodwet is definitief van tafel, bevestigt PVV-leider Geert Wilders op X. "Geen artikel 110/111-procedure, maar wel met spoed fors strengere asielmaatregelen!" schrijft hij. Wilders is daar "erg blij mee". Hij spreekt zijn hoop uit dat de rest van de coalitie ook instemt met het asielpakket.

De PVV-leider hield lang vast aan het in werking stellen van artikelen 110 en 111 van de Vreemdelingenwet. Daarin staat dat in "buitengewone omstandigheden" kan worden afgeweken van wat in de wet is afgesproken over de toelating en opvang van asielzoekers. Vaak worden oorlogen, overstromingen of andere rampen verstaan onder "buitengewone omstandigheden".

Door de stellige positie van de PVV dreigde een kabinetscrisis. NSC wilde die 'asielnoodwet' namelijk alleen als die "dragend gemotiveerd" zou worden waarom er sprake zou zijn van een noodsituatie. Dat die motivering gevonden zou worden en juridisch stand zou houden, werd onwaarschijnlijk geacht. De Eerste Kamer maakte ook duidelijk niks voor een noodwet te voelen. Daar heeft de coalitie geen meerderheid.

Wilders retweet een lijst van RTL Nieuws met geplande asielmaatregelen, waarmee hij ook die lijkt te bevestigen. Zo denkt de coalitie van PVV, VVD, NSC en BBB aan het afschaffen van permanente verblijfsvergunningen, het invoeren van grenscontroles per eind november en het weer veilig verklaren van Syriƫ zodat vluchtelingen daar weer naar kunnen terugkeren.

Meer uit Politiek

Asielopvang is grote opgave, aldus commissarissen van de Koning

DEN HAAG (ANP) - Een grote opgave, zo noemen de commissarissen van de Koning in de twaalf provincies de opdracht die hun gemeenten hebben gekregen voor de opvang van asielzoekers. De nieuwe asielminister Bart van den Brink (CDA) maakte vrijdag bekend hoeveel opvangplaatsen in elke provincie geregeld moeten worden. Wettelijk gezien had dat al voor 1 februari bekend moeten zijn, maar Van den Brinks voorganger Mona Keijzer besloot dat aan de nieuwe minister over te laten.

3 uur geleden
Premier Jetten wil jongeren en mensen buiten zijn bubbel opzoeken

DEN HAAG (ANP) - Rob Jetten wil de komende tijd in contact komen met jongeren en mensen buiten zijn bubbel, vertelde de nieuwe premier vrijdagmiddag tijdens zijn wekelijkse persconferentie. "Organiseer voor mij werkbezoeken op plekken waar ze misschien niet verwachten dat de premier of een D66'er langskomt", heeft de nieuwe premier zijn ambtenaren gevraagd. "Want ik wil juist daar van mensen horen: hoe kijken ze tegen de overheid aan, waar lopen ze tegenaan, waar zijn ze boos over?"

4 uur geleden
Jetten dinsdag naar Brussel, spreekt onder anderen met Rutte

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten gaat aanstaande dinsdag voor het eerst in zijn huidige functie naar Brussel. Hij spreekt daar in de avond onder anderen met NAVO-baas en voormalig premier Mark Rutte. Jetten was in het laatste kabinet-Rutte minister voor Klimaat en Energie.

4 uur geleden
Asielminister: nog 11.400 opvangplekken nodig in Zuid-Holland

DEN HAAG (ANP) - In Zuid-Holland moeten gemeenten nog voor 11.400 extra opvangplekken zorgen voor asielzoekers, meldt de nieuwe asielminister Bart van den Brink (CDA). In de zogenoemde capaciteitsraming heeft hij bekendgemaakt hoeveel opvangplekken elke provincie moet verzorgen. Alle provincies komen samen nog 38.000 plekken tekort, meldde Van den Brinks voorganger Mona Keijzer (BBB) eerder al.

4 uur geleden
Kabinet mijdt plekken op Paralympics waar Russische vlag wappert

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet betreurt het dat Russische en Belarussische sporters volgende maand onder eigen vlag mogen meedoen aan de Paralympische Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Er gaat een regeringsdelegatie naar het sportevenement, maar die zal geen bijeenkomsten bijwonen waar de vlaggen of volksliederen van deze landen te zien of te horen zijn.

4 uur geleden
Jetten doet iedere week aangifte van homohaat en bedreigingen

DEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten doet iedere week aangifte van homohaat. Hij krijgt iedere dag bedreigingen binnen vanwege zijn geaardheid, zei hij tijdens de wekelijkse persconferentie met de premier.

4 uur geleden
Jetten wil dat ministers goed nadenken voordat ze iets posten

DEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten (D66) wil dat zijn bewindspersonen voortaan beter nadenken voordat ze iets op sociale media zetten. Hij zei dat in reactie op een Instagram-post van minister en partijgenoot Hans Vijlbrief waar ophef over is ontstaan.

5 uur geleden