Wilders als eerste bij verkenner Plasterk
DEN HAAG (ANP) - Verkenner Ronald Plasterk is woensdagmorgen begonnen aan zijn zoektocht naar een nieuwe regeringscoalitie. Als eerste kwam PVV-leider Geert Wilders langs. Die wilde niks zeggen toen hij naar binnen ging voor het gesprek.
De PvdA'er is tweede verkenner die aan de slag gaat op voordracht van de PVV, die de grootste partij werd bij de verkiezingen. De eerste verkenner, PVV-senator Gom van Strien, trad af nadat bekend was geworden dat hij beschuldigd wordt van fraude door zijn oude werkgever.
Na Wilders komen deze dag nog voorman Frans Timmermans van de combinatie GroenLinks-PvdA, VVD-leider Dilan Yeşilgöz en Pieter Omtzigt van Nieuw Sociaal Contract bij de verkenner langs. De komende dagen ontvangt Plasterk alle fractievoorzitters.
Verrast
De PVV wil het liefst een coalitie vormen met VVD, NSC en BBB. Alleen heeft Yeşilgöz al aangegeven niet in een volgend kabinet te willen stappen omdat haar partij tien zetels heeft verloren bij de verkiezingen. Wilders wil er alles aan doen om in het landsbestuur te komen. Hij sluit een minderheidskabinet ook niet uit.
De verkenner streeft ernaar om zijn verslag volgende week klaar te hebben als de nieuwe Tweede Kamer wordt geïnstalleerd. Maar hij sluit niet uit dat het een week langer duurt, zei Plasterk dinsdag tijdens een persconferentie. Daar zei hij ook verrast te zijn door het verzoek van de PVV om verkenner te worden.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Reza Pahlavi kijkt terug op een "positief gesprek" met Tweede Kamerleden. Dat de zoon van de laatste sjah van Iran hiervoor was uitgenodigd, leidde binnen en buiten de Tweede Kamer tot veel commotie. Hij werpt zich op als een prominente vertegenwoordiger van de oppositie, terwijl een deel van de oppositie en de Iraanse diaspora het daar niet mee eens is.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tijdens een gesprek met Tweede Kamerleden waren verschillende vertegenwoordigers van de Iraanse oppositie en diaspora kritisch op Reza Pahlavi. De zoon van de laatste sjah van het land presenteert zich volgens hen ten onrechte als de vertegenwoordiger van de oppositie tegen het huidige regime in Iran. Zij spraken voordat Pahlavi zelf aan het woord kwam tijdens het besloten deel van het gesprek.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tien gemeenten moeten zich op het ministerie van Asiel en Migratie melden, omdat ze niet voldoen aan hun wettelijke taak om voor voldoende opvangplekken te zorgen. Het gaat om Aalten, Achtkarspelen, Bergen (Limburg), Beverwijk, Gemert-Bakel, Overbetuwe, Sluis, Valkenswaard, Voerendaal en Westland.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel, D66) begint dinsdag met zeventien Nederlandse bedrijven een drie dagen durende handelsmissie in China. Hij werd als Kamerlid vijf jaar geleden nog door Beijing op een sanctielijst geplaatst vanwege onder meer zijn kritiek op mensenrechtenschendingen in China.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Jaap van Delden voelde een "enorme druk" over hoe het met de vaccinatiegraad ging in Nederland ten opzichte van andere landen. Dat zei de oud-RIVM-vaccinatiedirecteur tegen de parlementaire enquêtecommissie corona.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voor het uitvoeren van de coronavaccinaties was geen plan B voorbereid, toen bleek dat de prikken niet door de huisarts gezet konden worden. Dat zei Jaap van Delden, tijdens een deel van de pandemie programmadirecteur vaccinatie voor het RIVM, tijdens zijn verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Organisatie voor Veiligheid en Samenwerking in Europa (OVSE) moet druk op Rusland houden, zodat het land kiest voor een staakt-het-vuren en onderhandelingen om tot een duurzame vrede te komen. Die oproep deed premier Rob Jetten zaterdag op de openingsdag van de Parlementaire Assemblee van de OVSE in Den Haag.
2 dagen geleden