Wilders achter tralies op afbeelding in verkiezingsprogramma DENK
DEN HAAG (ANP) - Geert Wilders krijgt een prominente plek in het dinsdag gepubliceerde verkiezingsprogramma van DENK. Op de vierde pagina van het 104 bladzijden tellende document is de PVV-leider afgebeeld achter tralies met daarboven de tekst: moslimhaat keihard bestraffen.
De boodschap maakt deel uit van tien korte "doordenkers", waarmee DENK het verkiezingsprogramma opent. Een andere is een afbeelding van een volwassene die achter een kind aan loopt met de tekst: pedoseksuelen chemisch castreren, waarom niet?
Andere standpunten gaan onder meer over het weer betaalbaar maken van boodschappen, woningen bereikbaar maken en dat de auto geen "melkkoe" mag zijn. Ook vindt DENK dat de koning belasting moet betalen en dat burgers niet allemaal extra belastingen mogen worden opgelegd als het gaat om zaken als vlees, suiker of plastic.
Zwarte Piet
In het programma met de titel 'Nu is het moment' schrijft DENK onder meer dat het wil dat Zwarte Piet wettelijk wordt verboden, de maximale geldboete voor discriminatiedelicten verhoogd wordt van 9000 naar 22.500 euro en dat het koningshuis 500 miljoen euro terugbetaalt "dat ze hebben verdiend aan de handel in tot slaaf gemaakten".
Wat betreft jongeren wil de partij dat er volledige compensatie komt voor de studieschuld van de 'pechgeneratie' en dat de rente op studieschuld altijd op 0 procent staat. Op de woningmarkt wil de partij woningcorporaties stimuleren, huurstijgingen moeten aan banden.
Israël-tribunaal
DENK wil dat Nederland de Palestijnse staat erkent en stelt een Israël-tribunaal voor "om de verantwoordelijken van de misdaden tegen de Palestijnen te kunnen berechten".
Bij alle ontvouwde plannen gaat de partij uit van "een sluitende begroting" en DENK zal de plannen dan ook laten doorrekenen door het CPB, zo is te lezen in de financiële verantwoording.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Justitieminister David van Weel (VVD) noemt de bevindingen van de NOS dat medewerkers van pornosite Motherless zelf kinderporno deelden, "schokkende feiten". De minister "neemt aan dat het OM hier serieus naar kijkt."
15 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het is belangrijk dat het proces over het voortbestaan van Moerdijk zorgvuldig verloopt, stelt minister Stientje van Veldhoven (Klimaat en Groene Groei, D66). "Er is nog steeds onduidelijkheid en dat is natuurlijk heel vervelend voor iedereen die daar woont", zei ze vrijdag voor aanvang van de ministerraad.
27 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Jaap van Dissel wilde tijdens de coronacrisis dat het Outbreak Management Team (OMT), waar hij voorzitter van was, zoveel mogelijk zou wegblijven bij afwegingen over bijvoorbeeld het sluiten van terrassen. Volgens hem gaf het OMT vele adviezen, maar waren die alleen medisch van aard en hadden ze bovenal het indammen van de pandemie als doel. Afwegingen over de maatschappelijke gevolgen, lagen volgens Van Dissel nadrukkelijk buiten het OMT.
44 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het Outbreak Management Team (OMT) onder leiding van RIVM-directeur Jaap van Dissel was helemaal aan het begin van de coronapandemie "vooral afhankelijk van informatie van buiten", bijvoorbeeld van wat de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) of buitenlandse media meldden. Dat zei Van Dissel vrijdag tijdens zijn verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona.
54 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Jaap van Dissel, tijdens de corona-uitbraak directeur van het Centrum Infectieziekten bij het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) en voorzitter van het zogeheten Outbreak Management Team (OMT), wordt pas bij een volgend verhoor bevraagd over zaken als mondkapjes en de avondklok. Dat zei de voorzitter van de parlementaire enquêtecommissie corona Daan de Kort aan het begin van het eerste verhoor van Van Dissel.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voormalig BBB-staatssecretaris Gijs Tuinman heeft zijn partijlidmaatschap enkele weken geleden opgezegd, zegt hij vrijdag in Goedemorgen Nederland. De leiderschapswissel waarbij Henk Vermeer voorman van de BBB werd, heeft Tuinman "heel veel pijn gedaan".
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking, D66) zegt niet op de hoogte te zijn van een "schaduwdeal" binnen de coalitie naast de overeenkomst met PRO over extra geld voor ontwikkelingshulp. Volgens ingewijden zou D66 het wetsvoorstel strafbaarstelling verheerlijking terrorisme gaan steunen in ruil voor steun van de VVD voor het akkoord met PRO.
17 uur geleden