Wilders achter tralies op afbeelding in verkiezingsprogramma DENK
DEN HAAG (ANP) - Geert Wilders krijgt een prominente plek in het dinsdag gepubliceerde verkiezingsprogramma van DENK. Op de vierde pagina van het 104 bladzijden tellende document is de PVV-leider afgebeeld achter tralies met daarboven de tekst: moslimhaat keihard bestraffen.
De boodschap maakt deel uit van tien korte "doordenkers", waarmee DENK het verkiezingsprogramma opent. Een andere is een afbeelding van een volwassene die achter een kind aan loopt met de tekst: pedoseksuelen chemisch castreren, waarom niet?
Andere standpunten gaan onder meer over het weer betaalbaar maken van boodschappen, woningen bereikbaar maken en dat de auto geen "melkkoe" mag zijn. Ook vindt DENK dat de koning belasting moet betalen en dat burgers niet allemaal extra belastingen mogen worden opgelegd als het gaat om zaken als vlees, suiker of plastic.
Zwarte Piet
In het programma met de titel 'Nu is het moment' schrijft DENK onder meer dat het wil dat Zwarte Piet wettelijk wordt verboden, de maximale geldboete voor discriminatiedelicten verhoogd wordt van 9000 naar 22.500 euro en dat het koningshuis 500 miljoen euro terugbetaalt "dat ze hebben verdiend aan de handel in tot slaaf gemaakten".
Wat betreft jongeren wil de partij dat er volledige compensatie komt voor de studieschuld van de 'pechgeneratie' en dat de rente op studieschuld altijd op 0 procent staat. Op de woningmarkt wil de partij woningcorporaties stimuleren, huurstijgingen moeten aan banden.
Israël-tribunaal
DENK wil dat Nederland de Palestijnse staat erkent en stelt een Israël-tribunaal voor "om de verantwoordelijken van de misdaden tegen de Palestijnen te kunnen berechten".
Bij alle ontvouwde plannen gaat de partij uit van "een sluitende begroting" en DENK zal de plannen dan ook laten doorrekenen door het CPB, zo is te lezen in de financiële verantwoording.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Rob Jetten (D66) noemde zijn eerste debat als minister-president "misschien wel rustig en saai", maar dat is volgens hem "het nieuwe normaal". Jetten zei dat de oppositie en coalitie moesten kijken waar ze elkaar kunnen vinden. In de praktijk werden inhoudelijk nog geen plannen aangepast en werden er nauwelijks deals gesloten tussen oppositie en coalitie.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de Tweede Kamer heeft voor de motie gestemd met de oproep om het coalitieplan over een verhoging van de AOW-leeftijd te 'verzachten'. De vakbonden en ook oppositiepartijen zoals de SP en GroenLinks-PvdA vonden deze motie niet ver genoeg gaan, omdat zij de voorgestelde stijging van de AOW-leeftijd volledig van tafel willen. Maar de indieners van de motie SGP en Groep Markuszower kregen behalve de coalitiepartijen ook JA21 mee, na het debat van twee dagen over de regeringsverklaring.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil dat de belasting op vermogensrendement wordt aangepast, zodat verliezen in een voorgaand jaar kunnen worden verrekend. Een motie van ChristenUnie en JA21 met die oproep werd aangenomen door een meerderheid van de Kamer. Ook coalitiepartij VVD stemde voor deze aanpassing van de nieuwe vorm van box 3.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Groep Markuszower helpt het minderheidskabinet voorlopig, vicefractievoorzitter Hidde Heutink vindt het nog te vroeg om "voor miljarden te vertimmeren" aan het coalitieakkoord. Het beleid van D66, VVD en CDA blijft intact zolang de oppositie niet eensgezind is in het aanpassen van de kabinetsplannen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Jesse Klaver is niet onder de indruk van het standpunt dat Rob Jetten (D66) als premier inneemt over de situatie in de Gazastrook. "Dit had Dick Schoof ook kunnen zeggen, zij het dat de heer Jetten dat veel eloquenter doet", aldus de leider van GroenLinks-PvdA bij het debat over de regeringsverklaring.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten (D66) heeft niet expliciet gezegd dat minister van Buitenlandse Handel en zijn partijgenoot Sjoerd Sjoerdsma naar China kan voor handelsmissies. De vraag is relevant, omdat Sjoerdsma in dat land nog op een sanctielijst zou staan. "Hij kan een belangrijke rol vervullen", zei Jetten.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Oekraïne zou volgens een aangenomen motie van de Tweede Kamer dit jaar 2 miljard euro extra steun krijgen. Maar dat gaat niet meer gebeuren, bleek donderdag tijdens het debat over de regeringsverklaring. Het geld is "opgelost" in steun voor de komende jaren, aldus premier Rob Jetten.
12 uur geleden