Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wilders achter tralies op afbeelding in verkiezingsprogramma DENK

Wilders achter tralies op afbeelding in verkiezingsprogramma DENK

DEN HAAG (ANP) - Geert Wilders krijgt een prominente plek in het dinsdag gepubliceerde verkiezingsprogramma van DENK. Op de vierde pagina van het 104 bladzijden tellende document is de PVV-leider afgebeeld achter tralies met daarboven de tekst: moslimhaat keihard bestraffen.

De boodschap maakt deel uit van tien korte "doordenkers", waarmee DENK het verkiezingsprogramma opent. Een andere is een afbeelding van een volwassene die achter een kind aan loopt met de tekst: pedoseksuelen chemisch castreren, waarom niet?

Andere standpunten gaan onder meer over het weer betaalbaar maken van boodschappen, woningen bereikbaar maken en dat de auto geen "melkkoe" mag zijn. Ook vindt DENK dat de koning belasting moet betalen en dat burgers niet allemaal extra belastingen mogen worden opgelegd als het gaat om zaken als vlees, suiker of plastic.

Zwarte Piet

In het programma met de titel 'Nu is het moment' schrijft DENK onder meer dat het wil dat Zwarte Piet wettelijk wordt verboden, de maximale geldboete voor discriminatiedelicten verhoogd wordt van 9000 naar 22.500 euro en dat het koningshuis 500 miljoen euro terugbetaalt "dat ze hebben verdiend aan de handel in tot slaaf gemaakten".

Wat betreft jongeren wil de partij dat er volledige compensatie komt voor de studieschuld van de 'pechgeneratie' en dat de rente op studieschuld altijd op 0 procent staat. Op de woningmarkt wil de partij woningcorporaties stimuleren, huurstijgingen moeten aan banden.

Israël-tribunaal

DENK wil dat Nederland de Palestijnse staat erkent en stelt een Israël-tribunaal voor "om de verantwoordelijken van de misdaden tegen de Palestijnen te kunnen berechten".

Bij alle ontvouwde plannen gaat de partij uit van "een sluitende begroting" en DENK zal de plannen dan ook laten doorrekenen door het CPB, zo is te lezen in de financiële verantwoording.

Meer uit Politiek

Vertrouwen in politici en Tweede Kamer op dieptepunt

DEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van Nederlanders in politiek Den Haag daalde vorig jaar tot het laagste niveau sinds 2012. Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) meldt dit op basis van het onderzoek Sociale samenhang en welzijn dat sinds 2012 wordt afgenomen. Een vijfde van de 15-plussers had in 2025 vertrouwen in politici, terwijl een kwart vertrouwen had in de Tweede Kamer. Zo'n 7600 mensen vulden de enquête in.

6 uur geleden
Indiase premier Modi komt deze week naar Nederland

DEN HAAG (ANP) - De Indiase premier Narendra Modi komt deze week naar Nederland. Gesprekken zullen onder meer gaan over de oorlogen in het Midden-Oosten en Oekraïne en over technologie, meldt de Rijksvoorlichtingsdienst.

19 uur geleden
OM: verdachte van explosie bij pand D66 had terroristisch oogmerk

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie verdenkt de man die een explosie heeft veroorzaakt bij het partijkantoor van D66 ervan dat hij handelde met een terroristisch oogmerk. De 37-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats zou donderdagavond iets na 21.00 uur bij het pand in de Lange Houtstraat in Den Haag een vuurwerkbom hebben laten afgaan.

21 uur geleden
Vijlbrief: kabinet 'komt met voorstel' na ultimatum vakbonden

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet "komt met een voorstel" om vakbonden en werkgevers weer aan tafel te krijgen. Dat laat minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) weten in reactie op het ultimatum dat de bonden maandag stelden. "Ik heb goed gehoord wat de bonden zeggen", aldus de D66-bewindsman.

1 dag geleden
Raad van State betwijfelt nut van wet intrekken Nederlanderschap

DEN HAAG (ANP) - De Raad van State twijfelt aan het nut van een wet die het mogelijk maakt om het Nederlanderschap in te trekken van mensen die zich aansluiten bij een terroristische organisatie in het buitenland. Het kabinet wil die mogelijkheid permanent maken, maar volgens de hoogste wetgevingsadviseur is de noodzaak niet duidelijk.

1 dag geleden
Berendsen: bevroren Russische tegoeden gebruiken voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Alle opties voor financiële steun aan Oekraïne moeten op tafel liggen, ook het gebruik van Russische bevroren tegoeden, vindt minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken). Voor 2026 en 2027 hebben de EU-lidstaten uiteindelijk gekozen voor een EU-lening van 90 miljard euro aan Oekraïne, maar "dat is een oplossing die Oekraïne de komende tijd helpt, maar daarna niet meer", zei Berendsen voor het begin van de bijeenkomst van EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.

1 dag geleden
Berendsen hoopt op EU-sancties tegen gewelddadige kolonisten

BRUSSEL (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) hoopt dat de EU-ministers maandag een besluit nemen over nieuwe sancties tegen gewelddadige Joodse kolonisten op de Westelijke Jordaanoever. Nederland zet zich daar al lang voor in, maar Hongarije blokkeerde dit tot nu toe.

1 dag geleden