Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wilders achter tralies op afbeelding in verkiezingsprogramma DENK

Wilders achter tralies op afbeelding in verkiezingsprogramma DENK

DEN HAAG (ANP) - Geert Wilders krijgt een prominente plek in het dinsdag gepubliceerde verkiezingsprogramma van DENK. Op de vierde pagina van het 104 bladzijden tellende document is de PVV-leider afgebeeld achter tralies met daarboven de tekst: moslimhaat keihard bestraffen.

De boodschap maakt deel uit van tien korte "doordenkers", waarmee DENK het verkiezingsprogramma opent. Een andere is een afbeelding van een volwassene die achter een kind aan loopt met de tekst: pedoseksuelen chemisch castreren, waarom niet?

Andere standpunten gaan onder meer over het weer betaalbaar maken van boodschappen, woningen bereikbaar maken en dat de auto geen "melkkoe" mag zijn. Ook vindt DENK dat de koning belasting moet betalen en dat burgers niet allemaal extra belastingen mogen worden opgelegd als het gaat om zaken als vlees, suiker of plastic.

Zwarte Piet

In het programma met de titel 'Nu is het moment' schrijft DENK onder meer dat het wil dat Zwarte Piet wettelijk wordt verboden, de maximale geldboete voor discriminatiedelicten verhoogd wordt van 9000 naar 22.500 euro en dat het koningshuis 500 miljoen euro terugbetaalt "dat ze hebben verdiend aan de handel in tot slaaf gemaakten".

Wat betreft jongeren wil de partij dat er volledige compensatie komt voor de studieschuld van de 'pechgeneratie' en dat de rente op studieschuld altijd op 0 procent staat. Op de woningmarkt wil de partij woningcorporaties stimuleren, huurstijgingen moeten aan banden.

Israël-tribunaal

DENK wil dat Nederland de Palestijnse staat erkent en stelt een Israël-tribunaal voor "om de verantwoordelijken van de misdaden tegen de Palestijnen te kunnen berechten".

Bij alle ontvouwde plannen gaat de partij uit van "een sluitende begroting" en DENK zal de plannen dan ook laten doorrekenen door het CPB, zo is te lezen in de financiële verantwoording.

Meer uit Politiek

Advies Aboutaleb: hervat onderhandelingen Hart voor Den Haag, D66

DEN HAAG (ANP) - Hart voor Den Haag zou toch weer met D66 moeten onderhandelen over een coalitie in de hofstad. Dat adviseert Ahmed Aboutaleb dinsdag in zijn eindverslag als verkenner.

11 uur geleden
Minister Heerma noemt vernielingen Loosdrecht 'onacceptabel'

DEN HAAG (ANP) - De vernielingen aan het gemeentehuis in Loosdrecht zijn "onacceptabel", vindt minister van Binnenlandse Zaken Pieter Heerma (CDA). "Publieke gebouwen zijn van ons allemaal, en daar blijf je van af. Burgemeesters, wethouders en raadsleden moeten hun werk veilig en zonder intimidatie kunnen doen."

15 uur geleden
Lokale partijen maken bezwaar tegen naam Progressief Nederland

DEN HAAG (ANP) - Een groep lokale partijen maakt formeel bezwaar tegen Progressief Nederland (PRO), de nieuwe naam van GroenLinks-PvdA. ProVeenendaal heeft samen met acht andere partijen een beroepschrift ingediend bij de Raad van State tegen de goedkeuring van de naamsverandering door de Kiesraad. Ze vinden de naam van de landelijke fusiepartij verwarrend.

16 uur geleden
VVD en JA21 door met taakstrafverbod geweld tegen hulpverleners

DEN HAAG (ANP) - VVD en JA21 gaan door met hun wetsvoorstel om taakstraffen bij geweld tegen hulpverleners te verbieden, bevestigt JA21-leider Joost Eerdmans na berichtgeving door De Telegraaf. Ondanks stevige kritiek van de Raad van State passen de twee partijen het voorstel inhoudelijk niet aan.

18 uur geleden
Karremans heeft geen begrip voor actie XR op A12

DEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) heeft geen begrip voor de bezetting van een deel van de A12 nabij Utrecht. Het stuk snelweg is zaterdag bezet door klimaatactivisten van XR.

3 dagen geleden
Jetten: Spanje is en blijft volwaardig lid van NAVO

NICOSIA (ANP) - Het is voor alle EU-leiders "heel helder dat Spanje gewoon volwaardig lid is van de NAVO. En dat blijft ook zo", zei premier Rob Jetten vrijdag na de EU-top in Cyprus. In uitgelekte Amerikaanse plannen staat dat de VS dwarse NAVO-bondgenoten wil straffen, door hen bijvoorbeeld te schorsen. In die mails wordt Spanje genoemd.

4 dagen geleden
Kabinet ziet geen opties voor exportstop vechthonden naar Israël

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet neemt ondanks een verzoek uit de Tweede Kamer geen maatregelen om te voorkomen dat vechthonden naar Israël worden geëxporteerd. Ministers Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) en Sjoerd Sjoerdsma (Handel, D66) schrijven dat zij het "zeer onwenselijk" vinden dat Israël Nederlandse vechthonden "onrechtmatig" inzet tegen Palestijnen. Maar voor een exportstop is volgens hen in de EU geen draagvlak en een nationaal verbod zou niet uitvoerbaar zijn.

4 dagen geleden