'Wilde staking' personeel KLM op Schiphol
SCHIPHOL (ANP) - Personeel van KLM staakt zaterdagochtend op luchthaven Schiphol. Volgens vakbond FNV gaat het om een 'wilde staking' van medewerkers op de platformen die onder andere verantwoordelijk zijn voor het laden en lossen van bagage.
Een woordvoerder van de luchthaven bevestigt dat er gestaakt wordt door "afhandelingspersoneel". Schiphol bekijkt volgens hem op dit moment de gevolgen van de staking voor de luchthaven. Op Schiphol wordt zaterdag grote drukte verwacht vanwege de meivakantie die is begonnen. Daardoor zou op de luchthaven al sprake zijn van langere wachttijden. De staking leidt vermoedelijk tot vertragingen en mogelijk zelfs tot uitval van vluchten.
Op de site van Schiphol staat al dat verscheidene vluchten op zaterdagmorgen zijn geannuleerd. Niet bekend is of dat komt door de stakingen. Ook klagen reizigers via sociale media over de problemen op de luchthaven.
Wilde staking
Een wilde staking wil zeggen dat die niet door de vakbond is georganiseerd. Aanleiding voor de staking is volgens FNV de aankondiging van KLM dat een deel van de werkzaamheden van het personeel uitbesteed zal worden aan Viggo, een onafhankelijk afhandelingsbedrijf. Dit vanwege personeelstekorten. Werknemers zouden dit onlangs te horen hebben gekregen.
De staking is volgens FNV zaterdagochtend om 06.00 uur begonnen. De KLM-werknemers zouden een gesprek eisen met operationeel directeur René de Groot van de luchtvaartmaatschappij.
Redenen personeelstekorten
FNV stelt dat de personeelstekorten volgens werknemers vooral veroorzaakt worden door de slechte arbeidsvoorwaarden, zoals een laag loon en louter flexibele contacten. Leden van FNV zouden daar bij de vakbond al eerder over hebben geklaagd. Werknemers zouden volgens de bond "zeer duidelijk" aan hebben gegeven de enorme werkdruk niet meer te zullen accepteren.
KLM kan de impact van de acties van de platformmedewerkers nog niet precies inschatten. Volgens een woordvoerster wordt daar nu naar gekeken.
Meer uit Binnenland
ENGELEN (ANP) - Vanaf donderdag mogen protestborden, vlaggen en spandoeken tegen en voor de opvang van vluchtelingen in Engelen alleen nog maar bij de beoogde opvanglocatie worden geplaatst. Dat heeft de gemeente Den Bosch, waar het dorp onder valt, dinsdag besloten. Teksten en symbolen die elders worden geplaatst, worden verwijderd.
37 minuten geledenNIJVERDAL (ANP) - Demonstrerende boeren hebben dinsdag de provinciale weg N35 in Overijssel geblokkeerd tussen Nijverdal en Wierden. De weg is met tractoren in beide richtingen afgesloten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er zijn geen aanwijzingen dat er Nederlanders zijn getroffen door de aardbeving van maandag in Colombia. Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken dinsdag na contact met de Colombiaanse autoriteiten. Het ministerie heeft van Nederlanders in Colombia ook geen hulpverzoeken ontvangen.
2 uur geledenNGELEN (ANP) - De politie heeft twee mensen aangehouden voor de bekladdingen en vernielingen vorige maand in de Brabantse dorpen Engelen en Bokhoven. Zij worden ervan verdacht in de nacht van zaterdag 25 op zondag 26 juli woningen en voertuigen te hebben beklad met "zeer kwetsende teksten" rondom de komst van een opvang voor asielzoekers.
3 uur geledenHOUTEN (ANP) - De droogte in Nederland houdt de komende weken aan. Daardoor loopt het landelijk neerslagtekort volgens Weeronline verder op van 282 millimeter naar ruim 300 millimeter.
4 uur geledenSEXBIERUM (ANP) - Boeren hebben maandagavond in Friesland met trekkers over de snelweg gereden. Dat gebeurde na afloop van een protestactie in Sexbierum.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is nog onduidelijk of er Nederlanders zijn onder de slachtoffers van de zware aardbeving maandag in Colombia. Het ministerie van Buitenlandse Zaken laat weten de situatie op de voet te volgen en te onderzoeken of en hoeveel Nederlanders zijn getroffen.
15 uur geleden