'Wilde staking' personeel KLM op Schiphol
SCHIPHOL (ANP) - Personeel van KLM staakt zaterdagochtend op luchthaven Schiphol. Volgens vakbond FNV gaat het om een 'wilde staking' van medewerkers op de platformen die onder andere verantwoordelijk zijn voor het laden en lossen van bagage.
Een woordvoerder van de luchthaven bevestigt dat er gestaakt wordt door "afhandelingspersoneel". Schiphol bekijkt volgens hem op dit moment de gevolgen van de staking voor de luchthaven. Op Schiphol wordt zaterdag grote drukte verwacht vanwege de meivakantie die is begonnen. Daardoor zou op de luchthaven al sprake zijn van langere wachttijden. De staking leidt vermoedelijk tot vertragingen en mogelijk zelfs tot uitval van vluchten.
Op de site van Schiphol staat al dat verscheidene vluchten op zaterdagmorgen zijn geannuleerd. Niet bekend is of dat komt door de stakingen. Ook klagen reizigers via sociale media over de problemen op de luchthaven.
Wilde staking
Een wilde staking wil zeggen dat die niet door de vakbond is georganiseerd. Aanleiding voor de staking is volgens FNV de aankondiging van KLM dat een deel van de werkzaamheden van het personeel uitbesteed zal worden aan Viggo, een onafhankelijk afhandelingsbedrijf. Dit vanwege personeelstekorten. Werknemers zouden dit onlangs te horen hebben gekregen.
De staking is volgens FNV zaterdagochtend om 06.00 uur begonnen. De KLM-werknemers zouden een gesprek eisen met operationeel directeur René de Groot van de luchtvaartmaatschappij.
Redenen personeelstekorten
FNV stelt dat de personeelstekorten volgens werknemers vooral veroorzaakt worden door de slechte arbeidsvoorwaarden, zoals een laag loon en louter flexibele contacten. Leden van FNV zouden daar bij de vakbond al eerder over hebben geklaagd. Werknemers zouden volgens de bond "zeer duidelijk" aan hebben gegeven de enorme werkdruk niet meer te zullen accepteren.
KLM kan de impact van de acties van de platformmedewerkers nog niet precies inschatten. Volgens een woordvoerster wordt daar nu naar gekeken.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Verschillende veiligheidsregio's zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag druk geweest met stormschade. "Op de meldkamer was het druk, maar de situatie bleef beheersbaar", aldus de veiligheidsregio Utrecht in een nachtelijke update. Het ging onder andere om omgevallen bomen, losgeraakte dakdelen en afgewaaide takken.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De meldkamers in Flevoland, Gooi en Vechtstreek en Utrecht krijgen vrijdagavond heel veel meldingen van stormschade binnen. Dat laten de veiligheidsregio's weten.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het KNMI heeft vrijdagavond voor een groot deel van Nederland code oranje afgegeven vanwege het onweer dat over het land trekt. Alleen in de drie zuidelijke provincies is de waarschuwing niet van kracht, maar geldt code geel.
11 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI heeft code oranje vanwege onweersbuien uitgebreid. De waarschuwing gold al in Limburg, daar zijn Zeeland, Brabant en Zuid-Holland bijgekomen. Voor de rest van het land geldt code geel.
14 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De zorg in Nederlandse gevangenissen voor vreemdelingen schiet deels tekort. Dat geeft het anti-foltercomité (CPT) van de Raad van Europa aan in een rapport na een bezoek in oktober aan de detentiecentra in Rotterdam en op Schiphol en de gevangenis in Ter Apel.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zo'n 105.000 mensen hebben tot nu toe het goedkopere zomerabonnement voor de trein aangeschaft. Dat meldde staatssecretaris Annet Bertram (CDA) van Infrastructuur en Waterstaat in het programma Dit is de Dag van NPO Radio 1.
14 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Groningen gaat er "alles aan doen" om te voorkomen dat in de Eemshaven kerncentrales komen. De provincie en de gemeente Het Hogeland, waarin de Eemshaven ligt, hebben hun hoop ook gevestigd op de Tweede Kamer die op 2 juli debatteert over kernenergie. "Onze oproep is: haal ons hieruit!", aldus wethouder Eltjo Dijkhuis.
15 uur geleden