Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Wilde staking' personeel KLM op Schiphol

'Wilde staking' personeel KLM op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Personeel van KLM staakt zaterdagochtend op luchthaven Schiphol. Volgens vakbond FNV gaat het om een 'wilde staking' van medewerkers op de platformen die onder andere verantwoordelijk zijn voor het laden en lossen van bagage.

Een woordvoerder van de luchthaven bevestigt dat er gestaakt wordt door "afhandelingspersoneel". Schiphol bekijkt volgens hem op dit moment de gevolgen van de staking voor de luchthaven. Op Schiphol wordt zaterdag grote drukte verwacht vanwege de meivakantie die is begonnen. Daardoor zou op de luchthaven al sprake zijn van langere wachttijden. De staking leidt vermoedelijk tot vertragingen en mogelijk zelfs tot uitval van vluchten.

Op de site van Schiphol staat al dat verscheidene vluchten op zaterdagmorgen zijn geannuleerd. Niet bekend is of dat komt door de stakingen. Ook klagen reizigers via sociale media over de problemen op de luchthaven.

Wilde staking

Een wilde staking wil zeggen dat die niet door de vakbond is georganiseerd. Aanleiding voor de staking is volgens FNV de aankondiging van KLM dat een deel van de werkzaamheden van het personeel uitbesteed zal worden aan Viggo, een onafhankelijk afhandelingsbedrijf. Dit vanwege personeelstekorten. Werknemers zouden dit onlangs te horen hebben gekregen.

De staking is volgens FNV zaterdagochtend om 06.00 uur begonnen. De KLM-werknemers zouden een gesprek eisen met operationeel directeur René de Groot van de luchtvaartmaatschappij.

Redenen personeelstekorten

FNV stelt dat de personeelstekorten volgens werknemers vooral veroorzaakt worden door de slechte arbeidsvoorwaarden, zoals een laag loon en louter flexibele contacten. Leden van FNV zouden daar bij de vakbond al eerder over hebben geklaagd. Werknemers zouden volgens de bond "zeer duidelijk" aan hebben gegeven de enorme werkdruk niet meer te zullen accepteren.

KLM kan de impact van de acties van de platformmedewerkers nog niet precies inschatten. Volgens een woordvoerster wordt daar nu naar gekeken.

Meer uit Binnenland

Opnieuw verdachte veroordeeld voor Malieveldrellen

DEN HAAG (ANP) - Bijna een jaar na de rellen op het Malieveld in Den Haag is opnieuw een verdachte veroordeeld. De rechtbank in Den Haag legde een 25-jarige man tien maanden cel op, waarvan zes maanden voorwaardelijk. De man, die ten tijde van de rellen dakloos was, is schuldig bevonden aan openlijk geweld in vereniging. Volgens de rechtbank is hij verantwoordelijk voor het groepsgeweld als geheel.

7 minuten geleden
Hulpverleners in rampgebied MH17 krijgen alsnog onderscheiding

DEN HAAG (ANP) - Hulpverleners die na de ramp met vlucht MH17 actief zijn geweest in Oekraïne krijgen alsnog een herinneringsmedaille. Minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) heeft daartoe besloten nadat daar in de Tweede Kamer om was gevraagd, schrijft ze vrijdag in een Kamerbrief.

25 minuten geleden
Bij demonstratie op de Dam aangehouden demonstranten weer vrij

AMSTERDAM (ANP) - De dertien demonstranten die donderdagavond in Amsterdam zijn aangehouden rondom de Israël-manifestatie op de Dam zijn weer vrijgelaten, laat een woordvoerder van het Openbaar Ministerie weten.

40 minuten geleden
Flevoland blijft erbij: geen kleine kerncentrale in de provincie

LELYSTAD (ANP) - Het Flevolandse provinciebestuur blijft van mening dat Flevoland "geen logische locatie" is voor een kleine kerncentrale, een zogeheten Small Modular Reactor (SMR). De provincie trok die conclusie begin dit jaar al na eigen onderzoek. Netbeheerder TenneT nam de Flevolandse hoofdstad Lelystad daarna echter wel mee in een studie naar de impact op het Nederlandse energiesysteem van zes mogelijke SMR's verspreid over het land, als alternatief voor twee nieuwe kerncentrales.

2 uur geleden
Hoofdredacties en journalisten vaak juridisch onder druk gezet

DEN HAAG (ANP) - Vrijwel alle Nederlandse hoofdredacties en een meerderheid van de Nederlandse journalisten hebben in hun werk te maken met juridische druk. Dat blijkt uit een onderzoek van PersVeilig in samenwerking met Ipsos dat vrijdag is gepresenteerd. Aan het onderzoek deden 33 hoofdredacties en 471 journalisten mee.

2 uur geleden
Bron: Jan G. (28) uit Overasselt aangehouden

OVERASSELT (ANP) - De politie heeft vrijdag volgens een bron de 28-jarige Jan G. uit Overasselt aangehouden rond het onderzoek naar het geweld in die Gelderse plaats op 1 september. Op die dag kwam een groep gewapende mannen naar zijn huis. Een beveiliger voor zijn deur werd doodgeschoten.

2 uur geleden
Dertien verdachten Overasselt blijven langer in cel

ARNHEM (ANP) - Dertien verdachten van de dodelijke schietpartij in Overasselt blijven langer vastzitten. Elf meerderjarige verdachten blijven nog minstens negentig dagen in de cel. Het voorarrest van twee minderjarigen is met 45 dagen verlengd, meldt de rechtbank in Arnhem.

3 uur geleden