Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Wilde staking' personeel KLM op Schiphol

'Wilde staking' personeel KLM op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Personeel van KLM staakt zaterdagochtend op luchthaven Schiphol. Volgens vakbond FNV gaat het om een 'wilde staking' van medewerkers op de platformen die onder andere verantwoordelijk zijn voor het laden en lossen van bagage.

Een woordvoerder van de luchthaven bevestigt dat er gestaakt wordt door "afhandelingspersoneel". Schiphol bekijkt volgens hem op dit moment de gevolgen van de staking voor de luchthaven. Op Schiphol wordt zaterdag grote drukte verwacht vanwege de meivakantie die is begonnen. Daardoor zou op de luchthaven al sprake zijn van langere wachttijden. De staking leidt vermoedelijk tot vertragingen en mogelijk zelfs tot uitval van vluchten.

Op de site van Schiphol staat al dat verscheidene vluchten op zaterdagmorgen zijn geannuleerd. Niet bekend is of dat komt door de stakingen. Ook klagen reizigers via sociale media over de problemen op de luchthaven.

Wilde staking

Een wilde staking wil zeggen dat die niet door de vakbond is georganiseerd. Aanleiding voor de staking is volgens FNV de aankondiging van KLM dat een deel van de werkzaamheden van het personeel uitbesteed zal worden aan Viggo, een onafhankelijk afhandelingsbedrijf. Dit vanwege personeelstekorten. Werknemers zouden dit onlangs te horen hebben gekregen.

De staking is volgens FNV zaterdagochtend om 06.00 uur begonnen. De KLM-werknemers zouden een gesprek eisen met operationeel directeur René de Groot van de luchtvaartmaatschappij.

Redenen personeelstekorten

FNV stelt dat de personeelstekorten volgens werknemers vooral veroorzaakt worden door de slechte arbeidsvoorwaarden, zoals een laag loon en louter flexibele contacten. Leden van FNV zouden daar bij de vakbond al eerder over hebben geklaagd. Werknemers zouden volgens de bond "zeer duidelijk" aan hebben gegeven de enorme werkdruk niet meer te zullen accepteren.

KLM kan de impact van de acties van de platformmedewerkers nog niet precies inschatten. Volgens een woordvoerster wordt daar nu naar gekeken.

Meer uit Binnenland

Rode Kruis: 1,6 miljoen euro binnen voor noodhulp Nepal

DEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis heeft op giro 6868 tot dusver 1,6 miljoen euro aan donaties binnengekregen voor noodhulp in het rampgebied in Nepal, na de zware overstromingen van vorige week. "Dankzij deze steun kan de hulporganisatie duizenden mensen direct helpen met schoon drinkwater, voedsel, dekens en hygiëneproducten", laat de hulporganisatie weten.

53 minuten geleden
Groninger vrijgesproken van beramen ontvoering prinses Amalia

DEN HAAG (ANP) - Een 33-jarige Groninger is maandag vrijgesproken van het beramen van een ontvoering van prinses Amalia. Volgens de rechter verkeerde Anne Romke van der H. in een psychose, maar waren er nooit daadwerkelijke plannen voor een ontvoering.

3 uur geleden
Ongehoord Nederland haalt programma offline na Hitler-rel

HILVERSUM (ANP) - Ongehoord Nederland (ON!) heeft het onlineprogramma Let's Twist Again van haar kanalen verwijderd, zo meldt de omroep. Afgelopen week ontstond veel ophef over een aflevering van het programma waarin Adolf Hitler werd aangehaald.

3 uur geleden
Schouten: niet voldoende recht gedaan aan verschillende motieven

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft "niet voldoende recht gedaan aan verschillende motieven" tijdens de coronacrisis, zei toenmalig vicepremier Carola Schouten. Volgens Schouten is er "te generiek" gekeken of mensen maatregelen naleefden of niet.

4 uur geleden
Ook maandagochtend nog geen akkoord in coalitie over begroting

DEN HAAG (ANP) - De coalitiepartijen zijn er ook maandagochtend nog niet in geslaagd een akkoord te bereiken over de begroting voor volgend jaar. De partijleiders kwamen rond 9.00 uur weer bijeen op het ministerie van Financiën, waar zij zondag ook al vijftien uur onderhandelden. Rond het middaguur zaten zij daar nog steeds. Een kabinetsvergadering die voor 11.00 uur gepland stond, is al minstens twee uur opgeschoven.

4 uur geleden
Hof toont heftige beelden bij begin proces moorden Weiteveen

LEEUWARDEN (ANP) - Het gerechtshof in Leeuwarden heeft maandag bij het begin van het driedaagse proces in de strafzaak rond de dubbele moord in het Drentse Weiteveen heftige beelden getoond van de moord op Ineke (44) en haar partner Sam (38). De beelden werden getoond op verzoek van het Openbaar Ministerie.

4 uur geleden
Schouten: in crisis duidelijk maken welke afweging wordt gemaakt

DEN HAAG (ANP) - Bij een volgende crisis moet volgens voormalig vicepremier Carola Schouten duidelijker worden welke afwegingen het kabinet maakt bij het nemen van maatregelen. Tijdens een verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona zei ze dat het tijdens de coronacrisis soms onduidelijk was voor mensen waarom het kabinet bepaalde maatregelen nam.

4 uur geleden