Wildcards voor Vuelta naar drie Spaanse wielerploegen
MADRID (ANP) - De organisatie van de Ronde van Spanje heeft drie wielerploegen uit eigen land een wildcard gegeven. De teams Euskaltel-Euskadi, Equipo Kern Pharma en Burgos-BH staan op vrijdag 19 augustus in Utrecht aan de start van de Vuelta.
De achttien ploegen uit de WorldTour, waaronder het Nederlandse Jumbo-Visma, zijn automatisch toegelaten tot alle grote koersen. De procontinentale ploegen Alpecin-Fenix (van Mathieu van der Poel) en Arkéa-Samsic mogen op basis van hun prestaties van vorig jaar meedoen aan de Vuelta.
De etappekoers van drie weken start met een ploegentijdrit over ruim 23 kilometer door Utrecht. Ook de tweede en derde etappe zijn door Nederland, van Den Bosch naar Utrecht en een rit met start en finish in Breda. Daarna hebben de deelnemers al een rustdag, waarop ze naar Spanje reizen voor het vervolg van de ronde. De finish is op 11 september in Madrid.
De Sloveense klimmer Primoz Roglic van Jumbo-Visma won de Vuelta de afgelopen drie jaar.
Meer uit Sport
HAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.
6 uur geledenHAMAR (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijd van Hamar de 3000 meter gewonnen. Ze kwam tot een tijd van 4.00,95.
8 uur geledenHAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft ook de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar gewonnen. De 21-jarige Amerikaan verbeterde het baanrecord van Joep Wennemars in het Vikingskipet in Hamar (1.07,63).
8 uur geledenKORTRIJK (ANP) - De Nederlandse veldrijdster Inge van der Heijden heeft de Leiecross gewonnen, een wedstrijd in het Belgische Kortrijk. De Europees kampioene van Crelan-Corendon reed vrijwel de hele cross alleen voorop.
9 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatsster Femke Kok is als tweede geëindigd op de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar. Ze was alleen langzamer dan de Japanse winnares Miho Takagi (1.14,39).
9 uur geledenSANKT MORITZ (ANP) - Lindsey Vonn heeft naast de tweede zege op rij in de wereldbeker gegrepen. De Amerikaanse eindigde als tweede op de afdaling in Sankt Moritz. De Duitse Emma Aicher was 0,24 seconden sneller op een zonovergoten piste. De Italiaanse Sofia Goggia, de olympisch kampioene van 2018, werd derde.
11 uur geledenCALCUTTA (ANP/RTR) - De driedaagse rondreis van Lionel Messi door India is chaotisch begonnen. Fans gooiden met stoeltjes en wierpen voorwerpen op het veld toen de Argentijnse voetbalvedette een rondje over de grasmat van het Salt Lake Stadium in Calcutta liep.
14 uur geleden