Wildcards voor Vuelta naar drie Spaanse wielerploegen
MADRID (ANP) - De organisatie van de Ronde van Spanje heeft drie wielerploegen uit eigen land een wildcard gegeven. De teams Euskaltel-Euskadi, Equipo Kern Pharma en Burgos-BH staan op vrijdag 19 augustus in Utrecht aan de start van de Vuelta.
De achttien ploegen uit de WorldTour, waaronder het Nederlandse Jumbo-Visma, zijn automatisch toegelaten tot alle grote koersen. De procontinentale ploegen Alpecin-Fenix (van Mathieu van der Poel) en Arkéa-Samsic mogen op basis van hun prestaties van vorig jaar meedoen aan de Vuelta.
De etappekoers van drie weken start met een ploegentijdrit over ruim 23 kilometer door Utrecht. Ook de tweede en derde etappe zijn door Nederland, van Den Bosch naar Utrecht en een rit met start en finish in Breda. Daarna hebben de deelnemers al een rustdag, waarop ze naar Spanje reizen voor het vervolg van de ronde. De finish is op 11 september in Madrid.
De Sloveense klimmer Primoz Roglic van Jumbo-Visma won de Vuelta de afgelopen drie jaar.
Meer uit Sport
ROME (ANP/AFP) - De Giro d'Italia start komend jaar in Bulgarije, waar de eerste drie etappes worden gereden. Dat meldt de organisatie RCS. Het is voor het eerst dat de wielerronde in het Oost-Europese land begint. Sinds 2010 zijn er zeven starts in het buitenland geweest.
10 uur geledenDOHA (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull betuigt spijt voor de opmerkingen die door topadviseur Helmut Marko zijn gemaakt over Mercedes-rijder Kimi Antonelli na de door Max Verstappen gewonnen Grote Prijs van Qatar.
16 uur geledenBOLOGNA (ANP/BELGA) - De Italiaanse tennislegende Nicola Pietrangeli is op 92-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Italiaanse tennisfederatie FITP.
17 uur geledenDEN BOSCH (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert doet dit seizoen mee aan acht wedstrijden in het veldrijden. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike maandag.
18 uur geledenLUSAIL (ANP) - De Formule 1 krijgt een ontknoping waarin drie coureurs in de laatste grand prix van het jaar gaan uitmaken wie de kampioen wordt. Dat zijn regerend kampioen Max Verstappen (Red Bull), de huidige WK-leider Lando Norris (McLaren) en Oscar Piastri (McLaren).
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalster Bo van Wetering kon met Oranje tegen Egypte met een comfortabele voorsprong in de tweede helft "dingen uitproberen". Dat zei de handbalster die met acht treffers topscorer van de avond werd, na afloop van de tweede gewonnen groepswedstrijd, waardoor Nederland zich plaatste voor de hoofdronde op het WK in Ahoy Rotterdam (37-15).
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook de tweede groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. De ploeg van bondscoach Henrik Signell was in een uitverkocht Ahoy Rotterdam voor 9000 toeschouwers veel te sterk voor Egypte en won met 37-15. Daarmee verzekerde Oranje zich van een plek in de hoofdronde van het toernooi. Bij rust was het verschil al gemaakt en leidde Nederland met 18-10. Bo van Wetering was met acht treffers topscorer.
1 dag geleden