Wildcards voor Vuelta naar drie Spaanse wielerploegen
MADRID (ANP) - De organisatie van de Ronde van Spanje heeft drie wielerploegen uit eigen land een wildcard gegeven. De teams Euskaltel-Euskadi, Equipo Kern Pharma en Burgos-BH staan op vrijdag 19 augustus in Utrecht aan de start van de Vuelta.
De achttien ploegen uit de WorldTour, waaronder het Nederlandse Jumbo-Visma, zijn automatisch toegelaten tot alle grote koersen. De procontinentale ploegen Alpecin-Fenix (van Mathieu van der Poel) en Arkéa-Samsic mogen op basis van hun prestaties van vorig jaar meedoen aan de Vuelta.
De etappekoers van drie weken start met een ploegentijdrit over ruim 23 kilometer door Utrecht. Ook de tweede en derde etappe zijn door Nederland, van Den Bosch naar Utrecht en een rit met start en finish in Breda. Daarna hebben de deelnemers al een rustdag, waarop ze naar Spanje reizen voor het vervolg van de ronde. De finish is op 11 september in Madrid.
De Sloveense klimmer Primoz Roglic van Jumbo-Visma won de Vuelta de afgelopen drie jaar.
Meer uit Sport
STUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.
2 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.
4 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.
5 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.
6 uur geledenTONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - De stem van Max Verstappen moet gehoord worden, maar de viervoudig wereldkampioen moet af en toe wel oppassen met wat hij zegt. Dat vindt Formule 1-baas Stefano Domenicali. "Hij is de beste coureur en wij moeten naar hem luisteren. Maar hij moet begrijpen dat zijn woorden zwaar wegen en mensen kunnen het verkeerd opvatten. Dat mogen we niet laten gebeuren", aldus de Italiaan in een interview met het Britse platform Autosport.
11 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Oud-wielrenner Taylor Phinney (35) keert terug als baanwielrenner. Dat heeft de Amerikaan bekendgemaakt op Instagram. "In geen miljoen jaar had ik dit kunnen voorspellen, maar hier zijn we dan", schrijft Phinney. Met zijn comeback wil hij zijn "olympische droom" verwezenlijken met deelname aan de Spelen van Los Angeles in 2028.
12 uur geleden