Wildcards voor drie Franse ploegen, 23 ploegen aan start in Tour
PARIJS (ANP) - De organisatie van de Tour de France, de ASO, heeft de Franse ploegen B&B Hotels p/b KTM, Team Arkéa - Samsic en Total Direct Energie wildcards toebedeeld. In totaal doen er 23 ploegen mee aan de komende editie.
Op verzoek van de Franse, Italiaanse en Spaanse wielerbonden werd besloten het aantal teams te vergroten. Vorig jaar deden er 22 ploegen mee aan de Ronde van Frankrijk. Alle 23 ploegen mogen acht renners afvaardigen, wat het totaal op 184 brengt.
"Het is geen geheim dat we al lang voorstander zijn van minder renners, uit veiligheidsoverwegingen", reageerde Tour-baas Christian Prudhomme. "Maar iedereen in de wielerwereld komt zwakker uit deze coronacrisis, ook de ploegen. Daarom deze maatregel en delen we drie wildcards uit."
De Tour begint op 26 juni en eindigt op 18 juli. Ook in de Giro d'Italia en de Vuelta zullen 23 ploegen deelnemen.
Meer uit Sport
WIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft op het Tata Steel Chess Tournament remise gespeeld tegen de Oezbeek Javokhir Sindarov. Hij blijft door dat resultaat gedeeld tweede, samen met Sindarov en de Duitser Matthias Bluebaum, die woensdag van Anish Giri won.
59 minuten geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Ferry Weertman en Ranomi Kromowidjojo zijn toegetreden tot de International Swimming Hall of Fame (ISHOF). Daarmee behoren de voormalige zwemmers tot een select gezelschap Nederlanders dat deze internationale erkenning ontvangt. Maarten van der Weijden, Monique Wildschut, Irene van der Laan en Judith van Berkel gingen hen voor.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan (33) zal op 26 april van start gaan in de marathon van Londen. Hassan maakte in 2023 in Londen haar debuut op de marathon. Ondanks dat ze onderweg even moest stoppen vanwege kramp, wist ze haar eerste marathon meteen winnend af te sluiten.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - De vorig jaar gestopte Britse bokser Tyson Fury keert opnieuw terug in de ring. De 37-jarige voormalige wereldkampioen zwaargewicht neemt het op 11 april op tegen de Rus Arslanbek Makhmudov.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het WK beachvolleybal van 2027 in Nederland vindt plaats op een aantal "iconische locaties" in de speelsteden Den Haag, Amsterdam, Apeldoorn en Rotterdam. Dat meldt volleybalbond Nevobo in een persbericht. De organisatie hoopt onder meer in Den Haag te spelen in een stadion op de Hofvijver, net als in 2015.
8 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zonder problemen de halve finales van de Australian Open bereikt. De winnaar van de vorige twee edities was in Melbourne met 6-3 6-4 6-4 te sterk voor de Amerikaan Ben Shelton.
9 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Coco Gauff krijgt veel bijval van andere toptennissters na haar woedeuitbarsting van dinsdag op de Australian Open. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld klaagde over het gebrek aan privacy in Melbourne en daar zijn haar landgenotes Amanda Anisimova en Jessica Pegula en de Poolse Iga Swiatek het mee eens. "De vraag is of we tennissers zijn of dieren in de dierentuin, die zelfs in de gaten worden gehouden als ze naar de wc gaan", zei Swiatek.
9 uur geleden