Wildcards Tour de France voor teams Slagter en Quintana
PARIJS (ANP) - Tour de France-organisator ASO heeft de wildcards voor de Ronde van Frankrijk aan twee Franse ploegen gegeven. Total Direct Energie Team, de ploeg van onder anderen Niki Terpstra, was als beste procontinentale ploeg van 2019 al zeker van een wildcard. De andere twee uitnodigingen zijn naar B&B Hotels-Vital Concept en Team Arkéa-Samsic gegaan.
Bij B&B Hotels rijden de Fransman Pierre Rolland en de Nederlander Tom-Jelte Slagter. Arkéa is de nieuwe ploeg van de Colombiaan Nairo Quintana.
De ASO heeft maar drie wildcards voor de Tour uitgedeeld, omdat er negentien ploegen in de UCI WorldTour zitten. Die ploegen, onder wie Jumbo-Visma en Sunweb, hebben automatisch een startbewijs.
Vorig jaar waren er achttien ploegen in de WorldTour en kreeg de Belgische ploeg Wanty-Gobert ook een uitnodiging voor de Tour. Dit jaar is er geen startbewijs voor de ploeg, nu rijdend als Circus-Wanty Gobert, met daarin onder anderen de Nederlanders Boy en Danny van Poppel.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De Australische tennisser Alex de Minaur heeft de tweede ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam bereikt. De nummer 1 van de plaatsingslijst was in twee sets te sterk voor Arthur Fils uit Frankrijk: 7-6 (3) 6-2.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland maakt bij de Olympische Spelen in Milaan nog net deel uit van de top 10 van beste landen. Na het goud en zilver voor langebaanschaatssters Jutta Leerdam en Femke Kok van maandag kwamen er dinsdag geen nieuwe medailles bij.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft in de dagen voor zijn olympische debuut in Milaan veel aan zijn 36-jarige ploeggenoot Kjeld Nuis. De drievoudig olympisch kampioen helpt de 22-jarige Groninger om het luchtig te houden. "Geer en Goor worden we genoemd", zegt De Boo. "Hij is Goor en ik ben Geer, denk ik."
6 uur geledenMILAAN (ANP) - De schaatsers die woensdag de 1000 meter rijden, hebben vol bewondering gekeken naar het optreden van Jutta Leerdam op diezelfde afstand afgelopen maandag op de Olympische Spelen van Milaan. Leerdam schaatste in een olympisch record van 1.12,31 naar het goud.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer vond het na haar fatale val in de halve finale van de gemengde aflossing lastig aan te geven waar het precies misging. "Ik weet niet zo goed wat er in mijn hoofd omging. Ik kwam na een wissel wat klem te zitten en ik wilde weer snelheid gaan maken. Toen kwam ik met mijn punt in het ijs. Het was niet te voorspellen dat dit ging gebeuren. Het is gewoon klote", vertelde de kopvrouw van de Nederlandse ploeg in Milaan.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor (29) keert alleen terug in het Davis Cup-team als er bepaalde zaken bij de tennisbond veranderen. Dat zei de nummer 1 van Nederland in Ahoy na zijn overwinning in de eerste ronde op het ABN AMRO Open tegen Giovanni Mpetshi Perricard. "Als je de Davis Cup wilt winnen, dan moeten dingen beter", aldus Griekspoor. "Heel veel mensen in het Nederlandse tennis zijn het met me eens. Ik spreek het uit. Ik vang die kogels daarvoor graag op."
8 uur geledenMILAAN (ANP/AFP) - Schaatsster Jutta Leerdam mag haar gouden olympische medaille inleveren voor reparatie. De organisatie van de Olympische Spelen in Milaan heeft dinsdag laten weten dat sporters hun medailles kunnen inleveren als deze mankementen vertonen.
8 uur geleden