Wildcards Tour de France voor teams Slagter en Quintana
PARIJS (ANP) - Tour de France-organisator ASO heeft de wildcards voor de Ronde van Frankrijk aan twee Franse ploegen gegeven. Total Direct Energie Team, de ploeg van onder anderen Niki Terpstra, was als beste procontinentale ploeg van 2019 al zeker van een wildcard. De andere twee uitnodigingen zijn naar B&B Hotels-Vital Concept en Team Arkéa-Samsic gegaan.
Bij B&B Hotels rijden de Fransman Pierre Rolland en de Nederlander Tom-Jelte Slagter. Arkéa is de nieuwe ploeg van de Colombiaan Nairo Quintana.
De ASO heeft maar drie wildcards voor de Tour uitgedeeld, omdat er negentien ploegen in de UCI WorldTour zitten. Die ploegen, onder wie Jumbo-Visma en Sunweb, hebben automatisch een startbewijs.
Vorig jaar waren er achttien ploegen in de WorldTour en kreeg de Belgische ploeg Wanty-Gobert ook een uitnodiging voor de Tour. Dit jaar is er geen startbewijs voor de ploeg, nu rijdend als Circus-Wanty Gobert, met daarin onder anderen de Nederlanders Boy en Danny van Poppel.
Meer uit Sport
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Paraskiesters Barbara van Bergen en Claire Petit zijn er niet in geslaagd een medaille te veroveren op de reuzenslalom in Cortina d'Ampezzo. De 47-jarige Van Bergen eindigde bij de zitskiesters als vijfde, na zaterdag een lichte hersenschudding te hebben opgelopen op de afdaling. Staandskiester Petit (22) werd in haar tweede manche gediskwalificeerd na problemen met een stok vlak na de start.
1 uur geledenSHANGHAI (ANP/RTR) - Ferrari wil in de vrije training voor de Grote Prijs van China de roterende achtervleugel gebruiken. Lewis Hamilton meldde tijdens de persconferentie van de tweede race dat het de bedoeling was dat het team de vleugel pas later in het seizoen zou introduceren.
1 uur geledenSHANGHAI (ANP/AFP) - Formule 1-coureur George Russell verwacht dit seizoen een "behoorlijk spannend gevecht" tussen zijn eigen team Mercedes en Ferrari. "Wij deden het afgelopen weekend heel goed in de kwalificatie, maar zondag zag je de echte snelheid. Toen was Ferrari qua rondetijden even snel als wij", zei de 28-jarige Britse winnaar van de openingsrace in Australië.
4 uur geledenSHANGHAI (ANP/DPA/AFP) - Max Verstappen acht zichzelf nu op de "perfecte leeftijd" om naast de Formule 1 ook langeafstandsraces te gaan doen. De viervoudig wereldkampioen in de koningsklasse kondigde deze week aan dat hij in mei meedoet aan de 24-uursrace op de Nürburgring. Daar hoopt hij de komende jaren Spa en Le Mans aan toe te voegen, zei de 28-jarige Verstappen in aanloop naar de Grote Prijs van China.
5 uur geledenINDIAN WELLS (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic is er niet in geslaagd de kwartfinales van het masterstoernooi van Indian Wells te halen. De 24-voudig grandslamkampioen verloor na een spannend duel van de Britse titelverdediger Jack Draper: 4-6 6-4 7-6 (5).
6 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Cadillac heeft bewezen dat het de Formule 1 aankan. Dat zegt teambaas Graeme Lowdon in een vooruitblik op de Grote Prijs van China komend weekend. "Het was heel bijzonder om het Formule 1-team van Cadillac geschiedenis te zien schrijven door onze eerste race uit te rijden."
19 uur geledenMILAAN (ANP) - Het Paralympisch Comité van Oekraïne stelt dat zijn atleten en coaches vanaf het begin van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina "systematisch onder druk zijn gezet" door vertegenwoordigers van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC).
20 uur geleden