
Wildcards Tour de France voor teams Slagter en Quintana
PARIJS (ANP) - Tour de France-organisator ASO heeft de wildcards voor de Ronde van Frankrijk aan twee Franse ploegen gegeven. Total Direct Energie Team, de ploeg van onder anderen Niki Terpstra, was als beste procontinentale ploeg van 2019 al zeker van een wildcard. De andere twee uitnodigingen zijn naar B&B Hotels-Vital Concept en Team Arkéa-Samsic gegaan.
Bij B&B Hotels rijden de Fransman Pierre Rolland en de Nederlander Tom-Jelte Slagter. Arkéa is de nieuwe ploeg van de Colombiaan Nairo Quintana.
De ASO heeft maar drie wildcards voor de Tour uitgedeeld, omdat er negentien ploegen in de UCI WorldTour zitten. Die ploegen, onder wie Jumbo-Visma en Sunweb, hebben automatisch een startbewijs.
Vorig jaar waren er achttien ploegen in de WorldTour en kreeg de Belgische ploeg Wanty-Gobert ook een uitnodiging voor de Tour. Dit jaar is er geen startbewijs voor de ploeg, nu rijdend als Circus-Wanty Gobert, met daarin onder anderen de Nederlanders Boy en Danny van Poppel.
Meer uit Sport
CHAMBÉRY (ANP) - De Franse wielerploeg Decathlon-AG2R heeft naast sprinters Olav Kooij en Cees Bol ook Daan Hoole aangetrokken. De tweevoudig Nederlands kampioen tijdrijden komt over van Lidl-Trek en heeft net als zijn landgenoten een contract voor de komende drie seizoenen getekend bij de ploeg die dan Decathlon CMA CGM heet.
2 uur geledenCHAMBÉRY (ANP) - De Franse wielerploeg Decathlon-AG2R heeft de komst van sprinter Olav Kooij bevestigd. De 23-jarige Zuid-Hollander komt over van Visma - Lease a Bike en heeft bij de ploeg, die volgend seizoen Decathlon CMA CGM heet, een contract getekend tot en met 2028. Dat meldt het wielerteam op X.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/RTR) - Jannik Sinner denkt na zijn nederlaag op de US Open tegen Carlos Alcaraz dat hij minder voorspelbaar moet spelen tegen de Spanjaard. De Italiaan verloor de finale van het grandslamtoernooi in New York in vier sets en raakte daarmee ook de nummer 1-positie op de wereldranglijst kwijt.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Carlos Alcaraz had veel lof voor Jannik Sinner nadat hij de Italiaan in vier sets had verslagen in de finale van de US Open. "Het is ongelooflijk wat Jannik het hele jaar laat zien. Het is van hoog niveau", sprak de Spaanse tennisser voordat hij uit handen van drievoudig winnaar Ivan Lendl de trofee kreeg uitgereikt. Voor Alcaraz was het zijn tweede titel in New York en zijn zesde winst op een grandslamtoernooi.
14 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zondag de US Open gewonnen. De 22-jarige Spanjaard was in de finale in vier sets te sterk voor de twee jaar oudere Jannik Sinner. De setstanden waren 6-2, 3-6, 6-1 en 6-4. Door de nederlaag moet de Italiaan na ongeveer vijftien maanden de leiding op de wereldranglijst afstaan aan Alcaraz, voor wie de winst in New York zijn zesde grandslamtitel betekende.
16 uur geledenMONFORTE DE LEMOS (ANP/DPA) - Een pro-Palestijnse demonstrant heeft zondag in de vijftiende etappe van de Vuelta een val veroorzaakt. De man, die een Palestijnse vlag bij zich droeg, rende ruim 50 kilometer voor de finish de weg op en struikelde. Op tv-beelden was te zien dat twee renners onderuitgingen, een van hen was de Spanjaard Javier Romo.
21 uur geledenBANGKOK (ANP) - De Italiaanse volleybalsters zijn voor de tweede keer wereldkampioen geworden. In de Thaise hoofdstad Bangkok versloeg de olympisch kampioen van Parijs in de finale Europees kampioen Turkije in vijf sets: 3-2 (25-23 13-25 26-24 19-25 15-8). Het brons ging naar Brazilië, dat Japan versloeg in vijf sets.
21 uur geleden