Wildcard ploeg Van der Poel voor Kuurne-Brussel-Kuurne
BRUSSEL (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel kan zondag 1 maart meedoen aan Kuurne-Brussel-Kuurne, mits die wedstrijd in z'n programma past. De organisatie heeft de laatste wildcard gegeven aan Alpecin-Fenix, de ploeg van de Nederlandse alleskunner. Kuurne-Brussel-Kuurne is traditioneel onderdeel van het openingsweekeinde van het West-Europese wielerseizoen, met op de zaterdag ervoor de Omloop Het Nieuwsblad.
Het parcours van de Belgische koers heeft een flinke metamorfose ondergaan. De renners gaan in de 72e editie over zo'n 75 kilometer aan 'nieuwe' wegen. In Kuurne wordt nog maar één in plaats van twee plaatselijke rondes gereden. De organisatie denkt dat avonturiers nu meer kans hebben op succes. Voorheen ging de zege vaak naar een sprinter. Dylan Groenewegen won er in 2018, vorig jaar soleerde Bob Jungels naar de winst.
De ploeg van Groenewegen, Jumbo-Visma, doet als enige van de negentien WorldTour-teams niet mee aan de komende editie. De laatste wildcard ging naar Alpecin-Fenix, de nieuwe naam van de ploeg die tot 1 januari Corendon-Circus heette. Van der Poel onthult vrijdag tijdens de ploegpresentatie zijn programma voor 2020.
Meer uit Sport
ROSMALEN (ANP) - Oud-winnaar Alex de Minaur doet volgende week opnieuw mee aan het tennistoernooi in Rosmalen. De organisatie van het Libéma Open heeft de nummer 7 van de wereld een wildcard gegeven, waardoor het aantal top 10-spelers op drie uitkomt. Eerder zegden de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Rus Daniil Medvedev hun deelname al toe aan het grastoernooi op het Autotron.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Sportief directeur Grischa Niermann vertrekt bij Visma - Lease a Bike, bevestigt de Nederlandse wielerploeg. Ploegleider Marc Reef neemt zijn functie per 1 september over.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Itzhak de Laat beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB. De 31-jarige De Laat nam deel aan de Olympische Winterspelen van 2018, 2022 en 2026.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft Sorana Cîrstea (36) in de kwartfinale van Roland Garros gedeclasseerd. De 19-jarige Russische won in Stadion Philippe-Chatrier in minder dan een uur afgetekend in twee sets van de 36-jarige Roemeense: 6-0 6-3. Andrejeva speelt in de halve finale tegen de winnares van het Oekraïense onderonsje tussen Jelina Svitolina en Marta Kostjoek.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Europees kampioenschap waterpolo voor vrouwen is in 2028 opnieuw in Eindhoven. Het Pieter van den Hoogenband Zwemstadion was in 2024 ook al het decor van de strijd om de Europese titel, toen gewonnen door de waterpolosters van Oranje.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.
16 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.
17 uur geleden