Wildcard ploeg Van der Poel voor Kuurne-Brussel-Kuurne
BRUSSEL (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel kan zondag 1 maart meedoen aan Kuurne-Brussel-Kuurne, mits die wedstrijd in z'n programma past. De organisatie heeft de laatste wildcard gegeven aan Alpecin-Fenix, de ploeg van de Nederlandse alleskunner. Kuurne-Brussel-Kuurne is traditioneel onderdeel van het openingsweekeinde van het West-Europese wielerseizoen, met op de zaterdag ervoor de Omloop Het Nieuwsblad.
Het parcours van de Belgische koers heeft een flinke metamorfose ondergaan. De renners gaan in de 72e editie over zo'n 75 kilometer aan 'nieuwe' wegen. In Kuurne wordt nog maar één in plaats van twee plaatselijke rondes gereden. De organisatie denkt dat avonturiers nu meer kans hebben op succes. Voorheen ging de zege vaak naar een sprinter. Dylan Groenewegen won er in 2018, vorig jaar soleerde Bob Jungels naar de winst.
De ploeg van Groenewegen, Jumbo-Visma, doet als enige van de negentien WorldTour-teams niet mee aan de komende editie. De laatste wildcard ging naar Alpecin-Fenix, de nieuwe naam van de ploeg die tot 1 januari Corendon-Circus heette. Van der Poel onthult vrijdag tijdens de ploegpresentatie zijn programma voor 2020.
Meer uit Sport
TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.
4 uur geledenHUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.
5 uur geledenST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.
6 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen zilver gegrepen op de 1000 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse moest met 1.16,34 de titel laten aan Nikola Zdrahalova uit Tsjechië, die won in 1.16,06. Isabel Grevelt pakte brons.
6 uur geledenSYDNEY (ANP) - De tennissers van Polen hebben voor het eerst de United Cup gewonnen. Het team met onder anderen Iga Swiatek en Hubert Hurkacz was in de finale in Sydney te sterk voor Zwitserland: 2-1. Polen verloor de afgelopen twee jaar nog de finale van het toernooi voor gemengde landenteams.
7 uur geledenEGMOND AAN ZEE (ANP) - Atlete Nienke Brinkman is bij haar rentree derde geworden op de halve marathon van Egmond. De winst ging naar Florence Niyonkuru uit Rwanda in 1.10.38, voor haar landgenote Emeline Imanizabayo.
7 uur geledenBRISBANE (ANP) - De Belarussische tennisster Aryna Sabalenka heeft haar titel in Brisbane geprolongeerd. De nummer 1 van de wereld was in de finale duidelijk te sterk voor de Oekraïense Maria Kostjoek, de nummer 26 van de wereld: 6-4 6-3.
13 uur geleden