Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wild na twee jaar onttroond op omnium bij WK baanwielrennen

Wild na twee jaar onttroond op omnium bij WK baanwielrennen

BERLIJN (ANP) - Kirsten Wild was twee jaar lang de baas op het omnium, maar op de WK van Berlijn was ze na het eerste onderdeel scratch al vrijwel kansloos. Wild kreeg de schuld van een valpartij achter haar en werd teruggezet van de tweede naar de negentiende plaats. Een inhaalrace in de drie andere onderdelen bracht haar op de zevende plaats.

De wereldtitel was voor de Japanse Yumi Kajihara, die de Italiaanse Letizia Paternoster en de Poolse Daria Pikulik achter zich hield. Wild had na de scratch geen idee dat ze een rol had gespeeld bij de valpartij waarbij onder anderen de Britse favoriete Laura Kenny-Trott was betrokken. "Ik heb niks gemerkt. Op de beelden zag ik later wel dat ik iets afweek, maar dat gebeurt zo vaak." Ze overwoog even zich de rest van de dag te sparen voor de koppelkoers van zaterdag. "Maar ik geef niet graag op, al wist ik dat een medaille moeilijk zou worden."

Ze werd vijfde op de temporace en won de afvalrace, waarna er nog steeds zicht was op een podiumplaats. Maar ze moest een ronde winnen, zonder andere kanshebbers mee te krijgen in haar wiel. Het bleek een te zware opgave. "De teleurstelling overheerst nu, maar de vorm is goed. Dat geeft wel vertrouwen. Het is jammer dat ik vandaag niet heb kunnen laten zien wat ik kan."

Wild (37) had op de openingsdag van de WK al het goud gepakt op de scratch. Met Amy Pieters is ze zaterdag titelverdediger op de koppelkoers.

Meer uit Sport

Honkballer Bogaerts belangrijk voor San Diego Padres

LOS ANGELES (ANP/RTR) - Honkballer Xander Bogaerts heeft weer eens zijn waarde bewezen voor San Diego Padres. Mede dankzij een homerun van de international van het Koninkrijksteam wonnen de Padres met 5-3 van de Los Angeles Dodgers van sterspeler Shohei Ohtani.

1 uur geleden
Tweevoudig olympisch kampioen Metsemakers stopt als roeier

AMSTELVEEN (ANP) - Tweevoudig olympisch kampioen Koen Metsemakers beëindigt zijn roeicarrière. De 33-jarige sporter kiest voor een maatschappelijke loopbaan in de zorg.

2 uur geleden
Titelverdediger Sinner al vroeg uitgeschakeld op gras Halle

HALLE (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner is al in de tweede ronde van het grastoernooi in het Duitse Halle uitgeschakeld. De nummer 1 van de wereld liet zich verrassen door de Kazach Alexander Boeblik. Hij ging na ruim twee uur spelen in drie sets onderuit: 6-3 3-6 4-6.

13 uur geleden
Tennisster Gauff onderuit in eerste partij na winst Roland Garros

BERLIJN (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft haar eerste partij na het winnen van Roland Garros verloren. De Amerikaanse nummer 2 van de wereld moest op het grastoernooi van Berlijn haar meerdere erkennen in de Chinese Wang Xinyu. Wang won in twee sets: 6-3 6-3.

15 uur geleden
Gorter (18) debuteert in selectie waterpolosters richting WK

NIEUWEGEIN (ANP) - Pien Gorter is voor het eerst opgenomen in de selectie van het Nederlands vrouwenwaterpoloteam. De 18-jarige speelster van Het Ravijn gaat met Oranje mee naar een toernooi in Boedapest, waar de ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis zich voorbereidt op het WK in Singapore (11-23 juli).

16 uur geleden
Judoka Kamps mist bronzen plak op WK Boedapest

BOEDAPEST (ANP) - Judoka Marit Kamps is er niet in geslaagd een bronzen medaille te winnen op de WK in Boedapest in de klasse boven 78 kilogram. De Nederlandse was in de strijd om het eremetaal niet opgewassen tegen de Zuid-Koreaanse Lee Hyeonji. Kamps lag na twee minuten op haar rug na een heupzwaai en verloor op ippon.

17 uur geleden
Tweevoudig Wimbledonwinnares Kvitova kondigt afscheid aan

PRAAG (ANP) - De Tsjechische tennisster Petra Kvitova beëindigt na de US Open van dit jaar haar carrière. De tweevoudig winnares van Wimbledon heeft haar afscheid aangekondigd in een bericht op haar sociale media. "Het was geen eenvoudige beslissing, maar ik kondig mijn afscheid aan met een glimlach. Tennis heeft me alles gegeven wat ik heb begeerd", aldus de 35-jarige Kvitova.

18 uur geleden