Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wilbert Paulissen nieuwe plaatsvervangend korpschef

Wilbert Paulissen nieuwe plaatsvervangend korpschef

DEN HAAG (ANP) - Wilbert Paulissen is voorgedragen als nieuwe plaatsvervangend korpschef van de Nationale Politie. Hij volgt Liesbeth Huyzer op, die op 1 februari de politietop verlaat.

Paulissen is nu nog chef van de Eenheid Oost-Brabant en landelijk portefeuillehouder Specialistische Opsporing. Hij begon zijn loopbaan op 16-jarige leeftijd aan de Politieacademie als zoon van een politieman en vervulde verschillende leidinggevende functies. Ook speelde hij een rol in het onderzoek naar MH17 en bij het opsporen van kinderpornonetwerken.

Paulissen kijkt ernaar uit om zich "als aanjager" vanuit de korpsleiding bezig te houden met kwesties als de strafrechtketen en het gebiedsgebonden werk die onder druk staan.

In zijn nieuwe rol zal hij korpschef Janny Knol bijstaan, die hem ziet als "een waardig opvolger" van Huyzer. Hij brengt volgens haar "een schat aan kennis en ervaring mee. Vanuit het blauw en vanuit de opsporing. Vanuit regionale eenheden en vanuit de voormalige Landelijke Eenheid. Hij weet als geen ander waar het korps en de medewerkers de komende jaren behoefte aan hebben."

Meer uit Binnenland

Natuurbrand bij Weert laait op door wind en warmte

WEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel laait hier en daar weer op. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio komt dat door de wind en omdat de temperatuur stijgt. De vlammen bevinden zich binnen het gebied waar eerder brand was. "We bewaken de randen en verwachten niet dat het vuur zich uitbreidt", zegt hij.

45 minuten geleden
Brand bij 't Harde heeft nog meerdere vuurhaarden

'T HARDE (ANP) - De brand op het militaire oefenterrein bij 't Harde in Gelderland heeft vrijdagmiddag nog meerdere vuurhaarden, zegt de veiligheidsregio. "Door de inzet van de helikopters kunnen we hopelijk sneller afronden. De situatie duurt al een paar dagen en vergt veel van de brandweerlieden."

1 uur geleden
Duizenden mensen applaudisseren luid voor overleden Jade Kops

NAALDWIJK (ANP) - Duizenden mensen hebben vrijdag aan het begin van de middag in Naaldwijk met een luid applaus een laatste eer bewezen aan sociale-mediapersoonlijkheid Jade Kops. Buiten het WestlandTheater De Naald, waar het besloten afscheid plaatsvond, vormden belangstellenden uit heel Nederland een erehaag.

1 uur geleden
Zwemseizoen in open wateren begint met tientallen waarschuwingen

DEN HAAG (ANP) - Vanaf vrijdag 1 mei, de dag dat het voor het eerst flink warm wordt, kunnen mensen weer op honderden locaties in natuurwater zwemmen die als schoon en veilig zijn bestempeld. Meteen bij aanvang van het zwemseizoen wordt bij enkele tientallen zwemlocaties al wel gewaarschuwd voor blauwalgen, onvoldoende waterkwaliteit of een bijzondere omstandigheid.

1 uur geleden
Brandweer wil sneller blussen bij 't Harde

'T HARDE (ANP) - De brandweer wil de natuurbrand bij 't Harde zo snel mogelijk blussen, zegt burgemeester van Elburg Harm-Jan van Schaik. Voor het blussen zullen vrijdag ook weer twee Chinook-helikopters worden ingezet, met het doel het bluswerk te versnellen.

2 uur geleden
Twee Chinook-helikopters ingezet bij natuurbrand 't Harde

'T HARDE (ANP) - Defensie zet twee Chinook-transporthelikopters in bij de bestrijding van de natuurbrand op het defensieterrein bij 't Harde in Gelderland. Dat meldt het Defensie Helikopter Commando (DHC) op X.

4 uur geleden
Ook onderzoek naar brand militair terrein Ederheide op 21 april

DEN HAAG (ANP) - De Koninklijke Marechaussee doet ook onderzoek naar een brand op een militair oefenterrein op de Ederheide, die op dinsdag 21 april uitbrak. Dat werd vrijdag bekendgemaakt. Bekend was al dat onderzoek loopt naar branden op oefenterreinen bij 't Harde, Oirschot en Weert.

4 uur geleden