'Wijzig bij coronaklachten vliegreis, voorkom instapweigering'
DEN HAAG (ANP) - Mensen die een vliegreis hebben geboekt maar toch gezondheidsklachten hebben die mogelijk duiden op corona, doen er goed aan om niet naar de luchthaven af te reizen maar hun vliegreis vooraf te wijzigen. "Wanneer hen namelijk de instap tot het vliegtuig wordt geweigerd, zijn de mogelijkheden tot omboeking bij de meeste maatschappijen erg beperkt en is de passagier diens ticket kwijt", schrijft minister Cora van Nieuwenhuizen (Infrastructuur) aan de Tweede Kamer.
Ze verwijst naar een vergelijking die ze op verzoek van de Tweede Kamer heeft laten uitvoeren naar de manier waarop vliegmaatschappijen omgaan met omboekingen en annuleringen vanwege mogelijke besmetting met het coronavirus. Luchtvaartmaatschappijen mogen passagiers weigeren op basis van een gezondheidscontrole op de luchthaven.
Van Nieuwenhuizen wijst erop dat het kabinet mensen nog steeds vraagt om thuis te blijven als zij Covid-19-klachten hebben. Dit betekent ook dat zij hun vliegreis niet kunnen maken.
Als een passagier zijn vlucht annuleert of wijzigt, dan hangen zijn rechten af van het type vliegticket of de vervoersvoorwaarden. De zes vergeleken (Europese) vliegbedrijven hebben in hun basisvoorwaarden versoepelingen doorgevoerd vanwege de coronacrisis. Zo hoeven mensen tijdelijk geen of lagere omboekingskosten te betalen.
Het verschilt volgens de minister per maatschappij tot wanneer een ticket kan worden omgeboekt. "Dit varieert van één week tot enkele uren voor vertrek. Slechts één maatschappij biedt deze mogelijkheid na instapweigering op basis van een gezondheidscontrole op de luchthaven".
De Europese Commissie kijkt nog naar de passagiersrechten als mensen geweigerd zijn voor een vlucht.
Meer uit Binnenland
HAARLEM (ANP) - De 20-jarige verdachte Jayden S. uit Beverwijk heeft excuses aangeboden aan de nabestaanden van de medewerker van het goudwiselkantoor aan de Breestraat in Beverwijk, die op 22 april werd doodgestoken tijdens een overval. "Ik heb er heel veel spijt van. Het had niet zo mogen lopen", zei S. maandag in de rechtbank in Haarlem, in het bijzijn van de nabestaanden van het 64-jarige slachtoffer.
1 minuut geledenDRIEL (ANP) - Rijkswaterstaat zet de stuwen in de Nederrijn bij het Gelderse dorp Driel helemaal open. De waterstand aan beide kanten van het stuwcomplex is vrijwel gelijk, waardoor de kering volgens Rijkswaterstaat "geen peilregulerende functie" meer heeft. Het complex bij Amerongen, zo'n 30 kilometer verderop in de rivier, neemt die functie nu over.
6 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Het Erasmus MC in Rotterdam gaat vanaf maandag bij te vroeg geboren baby's op de intensive care een DNA-test uitvoeren om doofheid door antibiotica te voorkomen. De test moet uitwijzen welke kinderen een genetische mutatie hebben waardoor ze gehoorschade kunnen ontwikkelen door het medicijn gentamicine. Een op de drie- tot vierhonderd kinderen heeft de mutatie en kan blijvende doofheid ontwikkelen nadat ze gentamicine hebben gekregen.
51 minuten geledenVOLKEL (ANP) - Zo'n veertig personen blokkeren de hoofdingang van de vliegbasis in het Brabantse Volkel. Dat meldt een woordvoerder van de demonstranten. De groep herdenkt de Amerikaanse bombardementen met kernwapens op de Japanse steden Hiroshima en Nagasaki, deze maandag precies 81 jaar geleden. Ook protesteren ze tegen oorlog in de wereld. De demonstranten willen 81 minuten blijven zitten.
53 minuten geledenLEUSDEN (ANP) - De watersport en pleziervaart in een deel van Nederland hebben last van de aanhoudende droogte. Sommige boten in het Gelderse rivierengebied, onder meer bij Culemborg, kunnen de jachthaven niet meer uit door de lage waterstand en het afgesloten Twentekanaal. Dat meldt een woordvoerster van HISWA-RECRON, dat de belangen van ondernemers in de watersport en recreatie behartigt.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beide mannen die verdacht worden van de bekladding van het Nationaal Monument op de Dam in Amsterdam moeten op 17 november voor de rechter verschijnen. Dat meldt het OM. Een 27-jarige man uit Hoofddorp en een 39-jarige man uit Polen worden verdacht van vernieling.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vanaf 06.45 uur rijden de treinen tussen Utrecht Centraal en Den Haag Centraal en tussen Utrecht Centraal en Rotterdam Centraal weer. Sinds zondag aan het einde van de middag reden daar door een kapotte bovenleiding geen treinen.
6 uur geleden