Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wijnproductie in Frankrijk lijdt onder hitte en droogte

Wijnproductie in Frankrijk lijdt onder hitte en droogte

PARIJS (ANP/RTR) - De wijnproductie in Frankrijk stijgt dit jaar met 3 procent, maar valt flink lager uit dan voorspeld. Dat verwacht het Franse ministerie van Landbouw. De productie van wijn leed onder meer onder een hittegolf en droogte in augustus.

Naar schatting zal Frankrijk dit jaar 37,4 miljoen hectoliter wijn produceren. Een hectoliter is gelijk aan 100 liter, oftewel 133 standaard wijnflessen. Eerder werd nog uitgegaan van 40 miljoen tot 42,5 miljoen hectoliter. De hoeveelheid geproduceerde wijn ligt naar verwachting bovendien 13 procent onder het vijfjarig gemiddelde.

"Het warme weer en de droogte in augustus hebben verschillende wijngaarden getroffen, vooral in Charentes, Bourgogne, Beaujolais en Languedoc-Roussillon", stelt het ministerie. Als gevolg daarvan daalde het sapgehalte van de druiven en werd de rijping versneld, waardoor wijnboeren eerder moesten oogsten. Ook is het wijngaardoppervlak in belangrijke regio's kleiner geworden.

Meer uit Financieel

ABN AMRO eindigt lager in AEX na verdere afbouw staatsbelang

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO hoorde dinsdag bij de verliezers in de AEX-index. Eerder op de dag werd bekend dat de Nederlandse staat zijn belang in de bank verder wil afbouwen naar ongeveer 20 procent. De Staat heeft nu nog een belang van 30,5 procent.

1 minuut geleden
ACM onderzoekt Snapchat om verkoop vapes aan minderjarigen

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) begint een onderzoek naar het onlineplatform Snapchat om de verkoop van vapes aan minderjarigen. De toezichthouder doet dit onderzoek naar aanleiding van een handhavingsverzoek van Stichting Rookpreventie Jeugd dat eind augustus bij de ACM is ingediend.

6 minuten geleden
AI-bedrijf Nebius schiet omhoog op Wall Street na deal Microsoft

NEW YORK (ANP) - Nebius schoot dinsdag 52 procent omhoog op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers reageerden enthousiast op een miljardendeal van het techbedrijf met softwareconcern Microsoft. Het technologiebedrijf gaat de komende vijf jaar voor 17,4 miljard dollar aan infrastructuur voor kunstmatige intelligentie (AI) leveren aan Microsoft. Nebius komt voort uit een afsplitsing van het Russische technologiebedrijf Yandex en heeft het hoofdkantoor in Amsterdam. Concurrent CoreWeave ging mee omhoog en klom 6,6 procent. Microsoft won 0,6 procent.

1 uur geleden
VW investeert tot 1 miljard in AI om kosten te besparen

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Het Duitse autoconcern Volkswagen is van plan de productie te stroomlijnen en kosten te verlagen door tot 2030 tot 1 miljard euro te investeren in kunstmatige intelligentie (AI). Dat maakte VW dinsdag bekend tijdens de IAA Mobility-beurs in München, de grootste autoshow van Europa.

1 uur geleden
Nasleep staking bij grondpersoneel kan dagen duren, verwacht KLM

SCHIPHOL (ANP) - De impact van de staking bij het grondpersoneel van KLM kan nog dagenlang te merken zijn in de operatie van de luchtvaartmaatschappij. KLM bereidt naar eigen zeggen de "logistieke puzzel" voor om na de staking alles weer volgens schema te krijgen. "Dat heeft even tijd nodig en de nasleep kan enkele dagen duren", laat een woordvoerder weten.

3 uur geleden
Merz: Duitsland moet vooroplopen in overgang elektrisch rijden

MÜNCHEN (ANP/RTR/AFP/DPA) - Duitsland moet vooroplopen in de overgang naar elektrisch rijden en niet het risico lopen achterop te raken. Dit heeft bondskanselier Friedrich Merz dinsdag gezegd tijdens de opening van de IAA Mobility-beurs in München, de grootste autoshow van Europa.

5 uur geleden
Vakbonden bij KLM: staken is het uiterste middel

SCHIPHOL (ANP) - Vakbonden FNV en CNV benadrukken dat staken het uiterste middel is dat ze niet zomaar inzetten, nadat dinsdag duidelijk werd dat tienduizenden reizigers worden geraakt door een staking bij het grondpersoneel van KLM op woensdag. "Natuurlijk worden reizigers geraakt, dat is inherent aan stakingen", stelt FNV-bestuurder John van Dorland.

5 uur geleden