Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wijnker gaat zich bij KNVB op jeugdvoetbal richten

Wijnker gaat zich bij KNVB op jeugdvoetbal richten

ZEIST (ANP) - Aloys Wijnker gaat vanaf komend seizoen bij de KNVB aan de slag als manager voetbalbeleid bij de jeugd. Hij is de opvolger van Teun Jacobs, die de voetbalbond in januari verruilde voor Almere City. De 48-jarige Wijnker gaat samen met Thomas van der Staak en Lennard van Ruiven het managementteam voetbalontwikkeling vormen, dat onder directe leiding staat van Art Langeler.

Wijnker wordt verantwoordelijk voor de competitieopzet jeugd betaald voetbal, die vanaf het seizoen 2020/’21 een nieuwe structuur kent. Ook gaat hij vorm geven aan de certificering van de jeugdopleidingen van de betaald voetbalorganisaties. Wijnker gaat ook bijdragen aan de begeleiding en beoordeling van de KNVB-coaches van jeugdteams.

"Ik heb er veel zin in om bij de KNVB aan de slag te gaan", reageert Wijnker. "Het is een eer om een rol te spelen in de ontwikkeling van het totale Nederlandse voetballandschap. Dat doe ik door me te richten op de top van het jeugdvoetbal. Ik kijk er enorm naar uit om een steentje bij te dragen aan het op een hoger plan brengen van het voetbal."

Wijnker startte zijn trainersloopbaan als jeugdtrainer bij AZ. Daar werkte hij ruim tien jaar als hoofd jeugdopleiding. In 2016 vertrok Wijnker naar de Verenigde Staten, waar hij verantwoordelijk was voor alle voetbalopleidingen in het land. In december 2018 keerde Wijnker terug naar Nederland om in Arnhem aan de slag te gaan als hoofd opleiding van Vitesse.

Meer uit Voetbal

UEFA haalt hard uit naar FIFA om commercialiseringsplannen WK

NYON (ANP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft hard uitgehaald naar de FIFA in verband met de commercialiseringsplannen rond het WK voetbal. In de verklaring waarin de UEFA donderdag kenbaar heeft gemaakt de competities van de FIFA te boycotten, maakt de bond duidelijk dat het WK "niet te koop" is. Alle 55 UEFA-landen stemden donderdag tijdens een spoedberaad in met de boycot, zolang de plannen op tafel liggen.

26 minuten geleden
KNVB wijst FIFA-plannen vercommercialisering van de hand

ZEIST (ANP) - De KNVB wil geen concessies doen als het gaat om de plannen van de FIFA om het WK voetbal verder te vercommercialiseren. Dat stelt de Nederlandse voetbalbond in een reactie tegen het ANP na afloop van een vergadering van de UEFA. De KNVB laat weten net als 54 andere leden van de UEFA niet in te stemmen met een voorstel van FIFA-voorzitter Gianni Infantino.

31 minuten geleden
Engelse voetbalbond gaat discriminatie strenger bestraffen

LONDEN (ANP) - Profvoetballers die zich in de Engelse Premier League schuldig maken aan discriminatie krijgen een schorsing van minimaal tien wedstrijden. Dat is in de aangescherpte richtlijnen van de Engelse voetbalbond (FA) vastgelegd, maakte de FA donderdag bekend.

41 minuten geleden
UEFA-landen boycotten FIFA als commercialiseringsplan blijft

NYON (ANP) - De 55 bij de Europese voetbalbond UEFA aangesloten bonden hebben unaniem besloten alle competities van de FIFA te boycotten als de wereldvoetbalbond vasthoudt aan plannen om belangen in haar competities te verkopen aan private investeerders. Dit besluit werd donderdag genomen tijdens een spoedvergadering.

53 minuten geleden
Oud-international Janssen vervolgt voetbalcarrière in Amerika

PORTLAND (ANP) - Aanvaller Vincent Janssen vervolgt zijn voetbalcarrière bij het Amerikaanse Portland Timbers in de Major League Soccer. De 32-jarige oud-international komt transfervrij over van Royal Antwerp FC en tekent een contract voor twee jaar bij de club uit de staat Oregon.

19 uur geleden
Fenerbahçe met Aké door naar derde voorronde Champions League

ZABRZE (ANP) - Fenerbahçe heeft zich ten koste van Górnik Zabrze geplaatst voor de derde voorronde van de Champions League. De Turkse club van de Nederlanders Nathan Aké en Jayden Oosterwolde speelde in de returnwedstrijd in Polen met 1-1 gelijk. Fenerbahçe had de eerste wedstrijd in Istanbul met 1-0 gewonnen.

20 uur geleden
FIFA-baas noemt investeringsplan 'kans, maar geen verplichting'

ZÜRICH (ANP/AFP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino noemt de plannen om een deel van de commerciële rechten van de toekomstige WK's te verkopen "een kans, maar geen verplichting". Dat zei de Zwitser in een video die woensdagavond werd vrijgegeven door de wereldvoetbalbond.

20 uur geleden