Wijnhandelaren: geen zorgen over fors hogere wijnprijzen
DEN HAAG (ANP) - Consumenten hoeven niet te rekenen op fors hogere prijzen voor een fles wijn, ondanks de matige oogst die wijnboeren verwachten in sommige Europese wijnstreken dit jaar. Dat zegt Peter van Houtert, voorzitter van de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Wijnhandelaren (KVNW). "Ik maak me geen zorgen dat de prijzen verdubbelen."
Franse en Duitse wijnboeren hebben dit jaar te lijden gehad onder slechte weersomstandigheden. Duitse wijnboeren rekenen op de kleinste druivenoogst sinds 2017, werd deze week bekend. In bekende Franse wijnstreken zoals de Champagne, Bourgogne en Beaujolais wordt voorspeld dat de oogst een van de slechtste van de laatste jaren wordt.
Van Houtert benadrukt dat er nog geteerd wordt op 2023, toen er juist veel te veel wijn was geproduceerd. Wijn wordt inmiddels bovendien overal ter wereld gemaakt, legt Van Houtert uit. "De problemen die we in Europa zien, zijn er niet of minder in Zuid-Amerika." Ook komt veel wijn uit Zuid-Afrika of Chili.
"In de grote mix zullen consumenten genoeg keuze hebben om in een bepaalde klasse wijn te kopen", concludeert de voorzitter.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - Zeven AI-bedrijven hebben een overeenkomst bereikt met het Pentagon. Daardoor kan het Amerikaanse ministerie van Defensie gebruikmaken van de geavanceerde mogelijkheden van de techbedrijven. Anthropic is de opvallende afwezige. De AI-startup werkte eerder veel samen met het ministerie.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De nieuwe voorzitter van de FNV, Hans Spekman, ziet in de stakingen van rijksambtenaren tegen de nullijn het voorbeeld dat "strijd loont". Dat zei hij vrijdag op het Museumplein in Amsterdam op de Dag van de Arbeid, waar de grootste vakbond van Nederland een protest hield tegen het regeerakkoord. De vakbond spreekt zich sinds de presentatie van het regeerakkoord eind januari uit tegen de kabinetsplannen rond sociale zekerheid.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Apple hoorde vrijdag bij de stijgers op de aandelenbeurzen in New York, nadat het Amerikaanse techbedrijf donderdagavond met zijn kwartaalcijfers kwam. Apple behaalde meer omzet dan kenners hadden verwacht. De opbrengsten uit de verkoop van iPhones vielen wel tegen bij de verwachting van analisten.
1 uur geledenDEN HAAG/OTTAWA (ANP) - Nederland doet niet mee aan de defensie-investeringsbank die Canada met andere landen opzet. Den Haag geeft de voorkeur aan de kredietinstelling waar het zelf samen met andere landen aan werkt.
1 uur geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG) - Landen van OPEC+ zullen zondag waarschijnlijk instemmen met een productieverhoging voor juni, melden drie afgevaardigden van het oliekartel aan persbureau Bloomberg. Dat zou de eerste stap van OPEC+ zijn sinds het plotselinge vertrek van de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) deze week.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - VodafoneZiggo heeft in het eerste kwartaal van 2026 meer mobiele abonnementen verkocht. Het aantal internetklanten nam opnieuw af. Dat meldt het bedrijf in zijn kwartaalupdate.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Pensioenfondsen profiteren van de flink gestegen beurskoersen van afgelopen maand. Volgens onderzoeksbureau Aon is hun financiƫle positie in april daardoor fors verbeterd, waardoor de kans op pensioenverhogingen weer is toegenomen.
3 uur geleden