Wijnhandelaren: geen zorgen over fors hogere wijnprijzen
DEN HAAG (ANP) - Consumenten hoeven niet te rekenen op fors hogere prijzen voor een fles wijn, ondanks de matige oogst die wijnboeren verwachten in sommige Europese wijnstreken dit jaar. Dat zegt Peter van Houtert, voorzitter van de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Wijnhandelaren (KVNW). "Ik maak me geen zorgen dat de prijzen verdubbelen."
Franse en Duitse wijnboeren hebben dit jaar te lijden gehad onder slechte weersomstandigheden. Duitse wijnboeren rekenen op de kleinste druivenoogst sinds 2017, werd deze week bekend. In bekende Franse wijnstreken zoals de Champagne, Bourgogne en Beaujolais wordt voorspeld dat de oogst een van de slechtste van de laatste jaren wordt.
Van Houtert benadrukt dat er nog geteerd wordt op 2023, toen er juist veel te veel wijn was geproduceerd. Wijn wordt inmiddels bovendien overal ter wereld gemaakt, legt Van Houtert uit. "De problemen die we in Europa zien, zijn er niet of minder in Zuid-Amerika." Ook komt veel wijn uit Zuid-Afrika of Chili.
"In de grote mix zullen consumenten genoeg keuze hebben om in een bepaalde klasse wijn te kopen", concludeert de voorzitter.
Meer uit Financieel
KIEL (ANP/DPA) - De bouw van de Fehmarnbelttunnel loopt opnieuw vertraging op. De projectontwikkelaar verwacht dat de tunnel tussen het Duitse eiland Fehmarn en het Deense eiland Lolland niet voor 2031 af is. De tunnel moest oorspronkelijk in 2024 klaar zijn en kost miljarden euro's.
12 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is vrijdag iets lager gesloten. Beleggers waren terughoudender, nadat de hoofdindex donderdag een opmars maakte en voor het eerst de mijlpaal van 1000 punten bereikte.
43 minuten geledenBASTROP (ANP) - Socialemediaplatform X lijkt te kampen met een storing. Op de website allestoringen.nl zijn vrijdag rond 16.00 uur duizenden meldingen binnengekomen van gebruikers die problemen ondervinden.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Bioscoopketens zijn bang voor de gevolgen van een overname van entertainmentconcern Warner Bros. Discovery door Netflix of Paramount Skydance. De vrees is onder meer dat er minder kaskrakers te zien zijn. Koepelorganisatie International Union of Cinemas (UNIC), waar ook onder meer Pathé en Kinepolis bij zijn aangesloten, heeft de zorgen geuit in een gesprek met functionarissen van de Europese Unie in Brussel.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag licht hoger begonnen. Beleggers deden het rustig aan voorafgaand aan het lange weekend in de Verenigde Staten. Wall Street blijft maandag gesloten op Martin Luther King Day. Na de resultaten van de grote Amerikaanse banken deze week wordt het cijferseizoen volgende week voortgezet met cijfers van streamingdienst Netflix, consumentengoederenconcerns Johnson & Johnson en Procter & Gamble en chipbedrijf Intel.
3 uur geledenSTUTTGART (ANP/BLOOMBERG) - Autofabrikant Porsche heeft vorig jaar 10 procent minder auto's verkocht dan in 2024, vooral door problemen op de Chinese markt. Het is de sterkste daling van de verkoopcijfers voor het luxemerk sinds 2009, toen de financiële crisis een economische schok teweegbracht.
4 uur geledenOTTAWA (ANP/BLOOMBERG) - Canadezen kiezen eerder voor auto's gebouwd in andere landen dan de VS. Het aandeel van auto's uit Amerikaanse fabrieken op de totale import is zelfs gedaald naar een nieuw dieptepunt, blijkt uit cijfers van het statistiekbureau Statistics Canada. Dat is het gevolg van importheffingen tussen de buurlanden.
5 uur geleden