Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wijndal maakt indruk tegen Spanje en lijkt op weg naar basisplek

Wijndal maakt indruk tegen Spanje en lijkt op weg naar basisplek

AMSTERDAM (ANP) - Bondscoach Frank de Boer was in aanloop naar de oefenwedstrijd van woensdag tegen Spanje (1-1) duidelijk. De internationals die in dat duel negentig minuten zouden spelen, beginnen zondag in het duel met Bosnië en Herzegovina in de Nations League sowieso niet in de basis en komen waarschijnlijk helemaal niet in actie. Linkerverdediger Owen Wijndal deed het echter zo goed, dat De Boer aan het twijfelen is gebracht.

"Uitzonderingen bevestigen de regel", zei De Boer in de Johan Cruijff ArenA. "Ik vind dat hij het heel goed heeft gedaan. Zijn eerste interland tegen Mexico was een beetje roestig, een beetje onwennig. Maar dat is ook normaal. Nu heeft hij zich fantastisch laten zien. Dat maakt het voor mij alleen maar lastiger en dat is goed. Voor zondag moeten we het nog even bekijken allemaal."

Drie dagen eerder liet trainer Arne Slot van AZ zich in het Abe Lenstra-stadion ook al lovend uit over Wijndal, die aan het einde van deze maand 21 jaar wordt. "Owen blijft er met snelheid en power overheen denderen. Dat maakt hem uniek", zei de trainer na de zege van 3-0 op sc Heerenveen. "Hij was ook de enige die het donderdag in de Europa League tegen Real Sociedad nog wel verdienstelijk deed. Het knappe vind ik dat hij elke wedstrijd, drie keer in de week, gewoon negentig minuten speelt."

Kilometers maken

Wijndal zei woensdag na het duel met Spanje dat hij zich nog prima voelde. "Hoeveel kilometer ik heb gelopen? Dat weet ik niet, dat krijgen we meestal nog wel te horen", aldus de linksback. "Ik denk dat het wel goed ging. Beter dan in mijn eerste interland, dus dat is wel lekker. Het was even wennen toen. Ik wilde mezelf ook heel graag laten zien. Vandaag was het denk ik de hele wedstrijd wel gewoon goed."

Tegen Bosnië hoopt Wijndal op een nieuwe basisplek. "Het is aan de bondscoach natuurlijk. We zien het wel de volgende wedstrijd. Ik ben in ieder geval fit genoeg om weer te spelen."

Meer uit Voetbal

Real Madrid blijft thuis steken op gelijkspel tegen Girona

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis punten verspeeld tegen Girona. De Madrilenen kwamen in Bernabéu niet verder dan 1-1. Real komt door het gelijkspel op 70 punten, 6 punten minder dan FC Barcelona, dat zaterdag stadgenoot Espanyol ontvangt.

9 uur geleden
Malen leidt AS Roma met drie treffers naar zege op Pisa

ROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar een ruime zege op hekkensluiter Pisa geleid. De international van Oranje zorgde bij de 3-0-zege in het Stadio Olimpico in Rome voor alle doelpunten.

9 uur geleden
Mexico: FIFA wijst verzoek Iran tot verplaatsing WK-duels af

MEXICO-STAD (ANP/DPA) - De WK-wedstrijden van Iran worden niet verplaatst van de Verenigde Staten naar Mexico, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag op een persconferentie gezegd.

10 uur geleden
FC Twente nadert Feyenoord en NEC door zege op FC Volendam

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente is in de Eredivisie door een zege op FC Volendam in punten op gelijke hoogte gekomen met NEC. De ploeg van trainer John van den Brom won in eigen huis met 2-1 van de Volendammers.

10 uur geleden
ADO Den Haag kampioen in eerste divisie na puntenverlies Cambuur

DEN BOSCH (ANP) - ADO Den Haag is kampioen in de eerste divisie. De koploper uit Den Haag kwam zelf niet in actie, maar is door het puntenverlies van nummer 2 SC Cambuur zeker van de titel. De ploeg uit Leeuwarden van trainer Henk de Jong kwam bij FC Den Bosch niet verder dan 1-1.

10 uur geleden
PEC verwacht snel eerste misdragende fans te kunnen identificeren

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle verwacht snel de eerste supporters te kunnen identificeren die zich zondag in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles misdroegen. Dat meldt het bestuur van de Eredivisieclub.

14 uur geleden
Bayern München komende weken zonder talent Karl

MÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Bayern München kan de komende weken niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige talentvolle aanvallende middenvelder heeft een dijspierblessure, meldt de Duitse koploper vrijdag.

18 uur geleden