Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wijndal maakt indruk tegen Spanje en lijkt op weg naar basisplek

Wijndal maakt indruk tegen Spanje en lijkt op weg naar basisplek

AMSTERDAM (ANP) - Bondscoach Frank de Boer was in aanloop naar de oefenwedstrijd van woensdag tegen Spanje (1-1) duidelijk. De internationals die in dat duel negentig minuten zouden spelen, beginnen zondag in het duel met Bosnië en Herzegovina in de Nations League sowieso niet in de basis en komen waarschijnlijk helemaal niet in actie. Linkerverdediger Owen Wijndal deed het echter zo goed, dat De Boer aan het twijfelen is gebracht.

"Uitzonderingen bevestigen de regel", zei De Boer in de Johan Cruijff ArenA. "Ik vind dat hij het heel goed heeft gedaan. Zijn eerste interland tegen Mexico was een beetje roestig, een beetje onwennig. Maar dat is ook normaal. Nu heeft hij zich fantastisch laten zien. Dat maakt het voor mij alleen maar lastiger en dat is goed. Voor zondag moeten we het nog even bekijken allemaal."

Drie dagen eerder liet trainer Arne Slot van AZ zich in het Abe Lenstra-stadion ook al lovend uit over Wijndal, die aan het einde van deze maand 21 jaar wordt. "Owen blijft er met snelheid en power overheen denderen. Dat maakt hem uniek", zei de trainer na de zege van 3-0 op sc Heerenveen. "Hij was ook de enige die het donderdag in de Europa League tegen Real Sociedad nog wel verdienstelijk deed. Het knappe vind ik dat hij elke wedstrijd, drie keer in de week, gewoon negentig minuten speelt."

Kilometers maken

Wijndal zei woensdag na het duel met Spanje dat hij zich nog prima voelde. "Hoeveel kilometer ik heb gelopen? Dat weet ik niet, dat krijgen we meestal nog wel te horen", aldus de linksback. "Ik denk dat het wel goed ging. Beter dan in mijn eerste interland, dus dat is wel lekker. Het was even wennen toen. Ik wilde mezelf ook heel graag laten zien. Vandaag was het denk ik de hele wedstrijd wel gewoon goed."

Tegen Bosnië hoopt Wijndal op een nieuwe basisplek. "Het is aan de bondscoach natuurlijk. We zien het wel de volgende wedstrijd. Ik ben in ieder geval fit genoeg om weer te spelen."

Meer uit Voetbal

Mbappé lijkt speelfit voor Real Madrid in Clásico

MADRID (ANP) - Sterspeler Kylian Mbappé van Real Madrid lijkt voldoende hersteld van een spierblessure en kan mogelijk zondag zijn rentree maken in de klassieker tegen FC Barcelona. Dat meldde coach Álvaro Arbeloa in aanloop naar de Clásico, waarin de Catalaanse ploeg de Spaanse titel kan veiligstellen.

27 minuten geleden
Iran doet onder voorwaarden mee aan WK voetbal

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalbond heeft zaterdag nog eens gezegd dat het nationale elftal meedoet aan het WK voetbal deze zomer. De bond eist wel dat de gezamenlijke gastlanden, de Verenigde Staten, Canada en Mexico, voldoen aan enkele voorwaarden.

1 uur geleden
Southampton beticht van spionage voor promotiewedstrijd

LONDEN (ANP) - Southampton wordt beticht van spioneren bij een besloten training van Middlesbrough. De overkoepelende English Football League (EFL) is een onderzoek gestart. De twee teams uit het Championship spelen zaterdagmiddag hun eerste van twee wedstrijden in de play-offs om promotie naar de Premier League.

3 uur geleden
Suárez open voor terugkeer bij Uruguay: zal nooit nee zeggen

MIAMI (ANP) - Luís Suárez staat open voor een rentree in het Uruguayaanse voetbalelftal en daarmee deelname aan het WK voetbal. "Ik zou nooit nee zeggen tegen het nationale team als ze me nodig hebben, zeker niet met een WK in aantocht", citeerde persbureau EFE de 39-jarige aanvaller, die in september 2024 na 143 interlands en 69 doelpunten afscheid nam van het nationale elftal. Suárez speelde in zijn carrière bij onder meer FC Groningen, Ajax, Liverpool en FC Barcelona en is nu actief bij het Amerikaanse Inter Miami.

3 uur geleden
Messi wil Neymar bij Brazilië zien op WK voetbal

BUENOS AIRES (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi vindt dat Neymar met Brazilië mee moet naar het WK voetbal. "We willen de beste spelers erbij hebben en Neymar, ongeacht zijn vorm, zal daar altijd bij horen," zei Messi in het programma Lo del Pollo. "Het zou fantastisch zijn om hem op het WK te zien, gezien wat hij betekent voor Brazilië en voor het voetbal."

4 uur geleden
Drie openingsceremonies met mondiale popsterren op WK voetbal

LOS ANGELES (ANP) - Wereldbond FIFA heeft voor het komende WK voetbal drie aparte openingsceremonies bedacht. Tal van sterren uit de muziekwereld zullen optreden bij de openingswedstrijden in de gastlanden Verenigde Staten, Canada en Mexico.

5 uur geleden
Voetbalsters PSV voor het eerst landskampioen na thuiszege op ADO

EINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV zijn vrijdagavond voor het eerst in de clubhistorie landskampioen geworden. De Eindhovenaren verzekerden zich in de voorlaatste speelronde van de Vrouwen Eredivisie van de titel door thuis met 2-0 van ADO Den Haag te winnen.

16 uur geleden