Wijndal maakt indruk tegen Spanje en lijkt op weg naar basisplek
AMSTERDAM (ANP) - Bondscoach Frank de Boer was in aanloop naar de oefenwedstrijd van woensdag tegen Spanje (1-1) duidelijk. De internationals die in dat duel negentig minuten zouden spelen, beginnen zondag in het duel met Bosnië en Herzegovina in de Nations League sowieso niet in de basis en komen waarschijnlijk helemaal niet in actie. Linkerverdediger Owen Wijndal deed het echter zo goed, dat De Boer aan het twijfelen is gebracht.
"Uitzonderingen bevestigen de regel", zei De Boer in de Johan Cruijff ArenA. "Ik vind dat hij het heel goed heeft gedaan. Zijn eerste interland tegen Mexico was een beetje roestig, een beetje onwennig. Maar dat is ook normaal. Nu heeft hij zich fantastisch laten zien. Dat maakt het voor mij alleen maar lastiger en dat is goed. Voor zondag moeten we het nog even bekijken allemaal."
Drie dagen eerder liet trainer Arne Slot van AZ zich in het Abe Lenstra-stadion ook al lovend uit over Wijndal, die aan het einde van deze maand 21 jaar wordt. "Owen blijft er met snelheid en power overheen denderen. Dat maakt hem uniek", zei de trainer na de zege van 3-0 op sc Heerenveen. "Hij was ook de enige die het donderdag in de Europa League tegen Real Sociedad nog wel verdienstelijk deed. Het knappe vind ik dat hij elke wedstrijd, drie keer in de week, gewoon negentig minuten speelt."
Kilometers maken
Wijndal zei woensdag na het duel met Spanje dat hij zich nog prima voelde. "Hoeveel kilometer ik heb gelopen? Dat weet ik niet, dat krijgen we meestal nog wel te horen", aldus de linksback. "Ik denk dat het wel goed ging. Beter dan in mijn eerste interland, dus dat is wel lekker. Het was even wennen toen. Ik wilde mezelf ook heel graag laten zien. Vandaag was het denk ik de hele wedstrijd wel gewoon goed."
Tegen Bosnië hoopt Wijndal op een nieuwe basisplek. "Het is aan de bondscoach natuurlijk. We zien het wel de volgende wedstrijd. Ik ben in ieder geval fit genoeg om weer te spelen."
Meer uit Voetbal
GIZEH (ANP/Belga) - De Afrika Cup voor voetbalsters wordt uitgesteld van maart naar juli. De Afrikaanse voetbalbond (CAF) heeft het toernooi amper twaalf dagen voor de oorspronkelijke startdatum uitgesteld "door onvoorziene omstandigheden". De Afrika Cup stond gepland van 17 maart tot en met 3 april in Marokko, maar vindt nu plaats van 25 juli tot en met 16 augustus.
2 uur geledenSAN SEBASTIÁN (ANP) - Real Sociedad heeft zich ten koste van Athletic Club geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De nummer 8 van Spanje won in het eigen stadion de returnwedstrijd met 1-0 van de club uit Bilbao. De ploeg uit San Sebastián had vorige maand het uitduel eveneens met 1-0 gewonnen. Mikel Oyarzabal maakte woensdag vlak voor tijd het enige doelpunt uit een strafschop.
21 uur geledenALKMAAR (ANP) - Telstar-trainer Anthony Correia noemde de verloren halve finale van de KNVB-beker tegen AZ "zuur". De ploeg uit Velsen-Zuid ging dankzij onder meer twee eigen doelpunten met 2-1 onderuit in Alkmaar.
22 uur geledenALKMAAR (ANP) - Trainer Leeroy Echteld van AZ is blij dat zijn club voor het tweede jaar op rij de finale van de KNVB-beker heeft bereikt. Vorig jaar verloren de Alkmaarders na strafschoppen van Go Ahead Eagles. "Dit is weer een kans om iets te winnen. Mooi voor de club, de boys en de toeschouwers", zei de coach na de 2-1-zege op Telstar in de halve finale.
22 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Koploper Arsenal heeft de voorsprong op Manchester City vergroot. De ploeg van Jurriën Timber won de uitwedstrijd bij Brighton & Hove Albion met 1-0. Nummer 2 Manchester City verspeelde thuis punten tegen Nottingham Forest: 2-2.
22 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft voor het tweede jaar op rij de finale van de KNVB-beker bereikt. De formatie van trainer Leeroy Echteld was in de halve finale voor eigen publiek met 2-1 te sterk voor Telstar, de nummer 17 van de Eredivisie.
23 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - De Duitse oud-doelman Georg Koch is op 54-jarige leeftijd overleden aan alvleesklierkanker. Dat meldde zijn eerste profclub Fortuna Düsseldorf op de eigen website. Koch stond in 1997 korte tijd onder contract bij PSV.
1 dag geleden