Wijndal maakt indruk tegen Spanje en lijkt op weg naar basisplek
AMSTERDAM (ANP) - Bondscoach Frank de Boer was in aanloop naar de oefenwedstrijd van woensdag tegen Spanje (1-1) duidelijk. De internationals die in dat duel negentig minuten zouden spelen, beginnen zondag in het duel met Bosnië en Herzegovina in de Nations League sowieso niet in de basis en komen waarschijnlijk helemaal niet in actie. Linkerverdediger Owen Wijndal deed het echter zo goed, dat De Boer aan het twijfelen is gebracht.
"Uitzonderingen bevestigen de regel", zei De Boer in de Johan Cruijff ArenA. "Ik vind dat hij het heel goed heeft gedaan. Zijn eerste interland tegen Mexico was een beetje roestig, een beetje onwennig. Maar dat is ook normaal. Nu heeft hij zich fantastisch laten zien. Dat maakt het voor mij alleen maar lastiger en dat is goed. Voor zondag moeten we het nog even bekijken allemaal."
Drie dagen eerder liet trainer Arne Slot van AZ zich in het Abe Lenstra-stadion ook al lovend uit over Wijndal, die aan het einde van deze maand 21 jaar wordt. "Owen blijft er met snelheid en power overheen denderen. Dat maakt hem uniek", zei de trainer na de zege van 3-0 op sc Heerenveen. "Hij was ook de enige die het donderdag in de Europa League tegen Real Sociedad nog wel verdienstelijk deed. Het knappe vind ik dat hij elke wedstrijd, drie keer in de week, gewoon negentig minuten speelt."
Kilometers maken
Wijndal zei woensdag na het duel met Spanje dat hij zich nog prima voelde. "Hoeveel kilometer ik heb gelopen? Dat weet ik niet, dat krijgen we meestal nog wel te horen", aldus de linksback. "Ik denk dat het wel goed ging. Beter dan in mijn eerste interland, dus dat is wel lekker. Het was even wennen toen. Ik wilde mezelf ook heel graag laten zien. Vandaag was het denk ik de hele wedstrijd wel gewoon goed."
Tegen Bosnië hoopt Wijndal op een nieuwe basisplek. "Het is aan de bondscoach natuurlijk. We zien het wel de volgende wedstrijd. Ik ben in ieder geval fit genoeg om weer te spelen."
Meer uit Voetbal
BIRMINGHAM (ANP) - Liverpool is er nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor het hoofdtoernooi van de Champions League van komend seizoen. Het elftal van trainer Arne Slot verloor met 4-2 bij Aston Villa en zakte daardoor naar de vijfde plaats. Aston Villa is als nummer 4 nu wel zeker van deelname aan de Champions League.
4 uur geledenPORT-AU-PRINCE (ANP) - Ruben Providence mag zich na de play-offs met Almere City FC melden bij het nationale voetbalelftal van Haïti. De 24-jarige aanvaller is door bondscoach Sébastien Migné geselecteerd voor het WK.
8 uur geledenTUNIS (ANP) - Omar Rekik is door de Tunesische bondscoach Sabri Lamouchi opgenomen in de selectie voor het komende wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 24-jarige verdediger werd in Nederland geboren en kwam in de jeugd uit voor Feyenoord, Manchester City, PSV, Olympique Marseille en Hertha BSC. Inmiddels speelt Rekik, die in 2022 als huurling tot zes wedstrijden voor Sparta Rotterdam kwam, in Slovenië bij NK Maribor.
8 uur geledenGLASGOW (ANP/RTR) - De scheidsrechter die Celtic woensdag in de uitwedstrijd tegen Motherwell een controversiële strafschop gaf, staat onder politiebewaking. Daartoe is besloten nadat zijn persoonlijke gegevens online waren gelekt, meldt de Schotse voetbalbond FA.
8 uur geledenMIDDLESBROUGH (ANP/RTR) - Middlesbrough wil dat Southampton wordt uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat doet de Engelse club omdat ze Southampton beschuldigen van spionage. In aanloop naar de halve finale tussen Middlesbrough en Southampton zou de training van Middlesbrough heimelijk zijn gefilmd.
9 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Thijs Oosting zet zijn voetballoopbaan voort bij PEC Zwolle. De 26-jarige middenvelder wordt overgenomen van FC Groningen. Oosting kwam afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor PEC Zwolle, dat nu gebruikmaakt van de koopoptie die in de huurovereenkomst was opgenomen.
9 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer staat ook volgend seizoen onder de lat bij Bayern München. De 40-jarige doelman heeft zijn contract bij de Duitse recordkampioen tot juni 2027 verlengd, meldt de club.
10 uur geleden