Wijndal maakt indruk tegen Spanje en lijkt op weg naar basisplek
AMSTERDAM (ANP) - Bondscoach Frank de Boer was in aanloop naar de oefenwedstrijd van woensdag tegen Spanje (1-1) duidelijk. De internationals die in dat duel negentig minuten zouden spelen, beginnen zondag in het duel met Bosnië en Herzegovina in de Nations League sowieso niet in de basis en komen waarschijnlijk helemaal niet in actie. Linkerverdediger Owen Wijndal deed het echter zo goed, dat De Boer aan het twijfelen is gebracht.
"Uitzonderingen bevestigen de regel", zei De Boer in de Johan Cruijff ArenA. "Ik vind dat hij het heel goed heeft gedaan. Zijn eerste interland tegen Mexico was een beetje roestig, een beetje onwennig. Maar dat is ook normaal. Nu heeft hij zich fantastisch laten zien. Dat maakt het voor mij alleen maar lastiger en dat is goed. Voor zondag moeten we het nog even bekijken allemaal."
Drie dagen eerder liet trainer Arne Slot van AZ zich in het Abe Lenstra-stadion ook al lovend uit over Wijndal, die aan het einde van deze maand 21 jaar wordt. "Owen blijft er met snelheid en power overheen denderen. Dat maakt hem uniek", zei de trainer na de zege van 3-0 op sc Heerenveen. "Hij was ook de enige die het donderdag in de Europa League tegen Real Sociedad nog wel verdienstelijk deed. Het knappe vind ik dat hij elke wedstrijd, drie keer in de week, gewoon negentig minuten speelt."
Kilometers maken
Wijndal zei woensdag na het duel met Spanje dat hij zich nog prima voelde. "Hoeveel kilometer ik heb gelopen? Dat weet ik niet, dat krijgen we meestal nog wel te horen", aldus de linksback. "Ik denk dat het wel goed ging. Beter dan in mijn eerste interland, dus dat is wel lekker. Het was even wennen toen. Ik wilde mezelf ook heel graag laten zien. Vandaag was het denk ik de hele wedstrijd wel gewoon goed."
Tegen Bosnië hoopt Wijndal op een nieuwe basisplek. "Het is aan de bondscoach natuurlijk. We zien het wel de volgende wedstrijd. Ik ben in ieder geval fit genoeg om weer te spelen."
Meer uit Voetbal
DAKAR (ANP/AFP) - Senegal gaat met vedettes Sadio Mané en Kalidou Koulibaly naar het WK voetbal. Het is voor Senegal de derde deelname op rij aan het WK. Aanvoerder Koulibaly is nog herstellende van een dijbeenblessure.
43 minuten geledenZEIST (ANP) - Sarina Wiegman krijgt de Vrouwen Eredivisie Oeuvre Award. De 56-jarige bondscoach van Engeland zal de onderscheiding voor persoonlijkheden die van grote waarde zijn geweest voor het Nederlandse voetbal komende maandag ontvangen tijdens de Eredivisie Awards.
3 uur geledenRABAT (ANP) - Souffian El Karouani van FC Utrecht en Rayane Bounida van Ajax maken deel uit van de Marokkaanse voorselectie voor het komende wereldkampioenschap voetbal. De spelersgroep bestaat uit 28 man. De WK-selectie mag uit maximaal 26 spelers bestaan.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Volgens burgemeester Carola Schouten krijgt de Rotterdamse horeca voldoende ruime openingstijden tijdens het wereldkampioenschap voetbal. Kroegen mogen langer openblijven en vertoningen van wedstrijden in de late avond en nacht, zowel binnen als op pleinen en terrassen, zijn toegestaan. "De ondernemers dienen zich uiteraard wel aan de regels te houden en de vergunningen in orde te hebben", aldus de burgemeester.
3 uur geledenPRAAG (ANP) - PSV-doelman Matej Kovar maakt deel uit van de Tsjechische selectie voor het komende wereldkampioenschap. Lukas Hornicek (SC Braga) en Jindrich Stanek (Slavia Praag) zijn de andere twee keepers in de selectie, die nu nog uit 29 spelers bestaat. Daarvan moeten er nog drie voetballers afvallen.
3 uur geledenSÃO PAULO (ANP/RTR) - De Braziliaanse international Neymar heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap een lichte kuitblessure opgelopen. Dat gebeurde bij zijn club Santos. Neymar is naar verwachting op tijd hersteld om zich volgende week bij het trainingskamp van de Brazilianen te voegen.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Manuel Neuer keert inderdaad terug als keeper van het Duitse voetbalelftal. Bondscoach Julian Nagelsmann heeft de 40-jarige doelman opgenomen in zijn selectie van 26 spelers voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De krant Bild kondigde eerder zijn rentree al aan.
5 uur geleden