Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wijnaldum zag tegen Tsjechië dat Oranje nog veel kan leren

Wijnaldum zag tegen Tsjechië dat Oranje nog veel kan leren

ZEIST (ANP) - Een beetje verkouden begon Georginio Wijnaldum aan de eerste training van het Nederlands elftal in de aanloop naar het belangrijke drieluik in de WK-kwalificatie met Noorwegen, Montenegro en Turkije. Hij had een schorre stem en kuchte soms. "Maar ik heb me twee keer laten testen", zei de middenvelder. "En ik heb gelukkig geen corona."

Een nieuwe start onder een oude bekende. Ruim twee maanden na de roemloze uitschakeling door Tsjechië (0-2) in de achtste finale van het EK. De 30-jarige Wijnaldum kent Louis van Gaal nog van het WK van zeven jaar geleden in Brazilië. Zijn ogen glimmen als hem naar de mooiste herinnering onder de teruggekeerde bondscoach wordt gevraagd.

"Hij zat er tijdens het WK zo bovenop, ook bij mij", vertelt Wijnaldum. "Vlak voor de derde groepswedstrijd tegen Chili mocht ik op zijn kamer komen. Hij zei dat ik voor Jonathan de Guzman ging spelen. Maar hij zei ook dat hij dacht dat ik het niet kon. Ik ging spelen omdat zijn assistent Danny Blind daar vertrouwen in had. Vervolgens mocht ik uitleggen waarom ik dacht dat ik het wel kon. Hij luistert altijd naar goede argumenten. Dat is mijn ervaring."

Duidelijkheid

Veel internationals hebben de afgelopen weken tijdens gesprekken met Van Gaal aangegeven dat ze behoefte aan duidelijkheid hebben. "Maar dat wil iedere speler", zei Wijnaldum. "Nee, dat wil niet zeggen dat er op het EK geen dingen duidelijk waren. Maar we hadden weinig tijd om een systeem met vijf verdedigers te oefenen. We kregen een soort spoedcursus. Sommige jongens waren gewend aan voetballen met vijf verdedigers. Maar wel weer op een andere manier. Het kan zeker een goed systeem zijn en we stonden achter de bondscoach. Maar tegen Tsjechië waren we geen team. Te veel jongens speelden voor zichzelf. We hebben een goede ploeg maar die wedstrijd heeft aangetoond dat we nog veel kunnen leren."

Wijnaldum voerde vorig seizoen gesprekken met Barcelona, mede omdat daar Lionel Messi voetbalde. Hoe mooi is het dat hij nu bij zijn nieuwe club Paris Saint-Germain met de Argentijnse vedette speelt? "Ik hoorde altijd van Frenkie de Jong hoe fantastisch hij was, ook als mens", vertelt de 79-voudig international. "Maar ik snap nu waarom. Hij heeft misschien alle reden om kapsones te hebben maar hij doet zo gewoon. Voor mij is het fantastisch om achter aanvallers als Messi, Neymar en Kylian Mbappé te spelen. Maar je doet ons tekort om alleen over die aanvallers te spreken. PSG heeft zo veel andere goede spelers."

Als je beide selecties vergelijkt, dan heeft Nederland betere spelers dan Noorwegen. Van Gaal wil zijn spelers duidelijkheid bieden en van het Nederlands elftal zo snel mogelijk een hecht team maken. "We hebben al een bespreking gehad nadat we ons verzameld hadden", zei Wijnaldum. "Het is dan vooral belangrijk om ook op tijd te komen."

Meer uit Voetbal

Portugal wint in Oslo van Noorwegen in Nations League

OSLO (ANP) - Portugal heeft een uitwedstrijd tegen Noorwegen in de Nations League gewonnen. In het Ullevaal Stadion in Oslo werd het 2-1 voor de bezoekers. Na twee wedstrijden gaat Portugal met 6 punten aan de leiding in Groep A4. Noorwegen en Denemarken volgen op 3 punten.

11 uur geleden
Ierland wint van Israël in veelbesproken Nations League-duel

DEBRECEN (ANP) - Het Ierse nationale voetbalelftal heeft Israël zondagavond met 3-0 verslagen in een vooraf veelbesproken duel in de Nations League. De 'thuiswedstrijd' van Israël werd gespeeld in het Hongaarse Debrecen. Vanuit Ierland werden er geen kaartjes verkocht voor het uitvak. Een dag voor de wedstrijd besloot de Ierse doelman Gavin Bazunu zich terug te trekken uit het elftal.

11 uur geleden
Grieken verslaan Duitsland en gaan aan kop in groep van Oranje

AUGSBURG (ANP) - Griekenland heeft zondagavond voor een verrassing gezorgd door Duitsland te verslaan in een uitwedstrijd in de Nations League. In Augsburg werd het 1-0 voor de bezoekers. Het was voor Griekenland de eerste overwinning ooit op Duitsland. Na twee wedstrijden gaat Griekenland met 6 punten aan de leiding in de groep van het Nederlands elftal, dat 4 punten heeft.

11 uur geleden
Oranje schrapt training van maandag in Zeist

BELGRADO (ANP) - Het Nederlands elftal begint pas dinsdag aan de voorbereiding op de uitwedstrijd tegen Griekenland in de Nations League. De training van maandag komt te vervallen, meldt de KNVB.

12 uur geleden
Meerdink spreekt van 'jongensdroom' na hoofdrol bij basisdebuut

BELGRADO (ANP) - Mexx Meerdink moest zijn sterke optreden tijdens zijn basisdebuut voor het Nederlands elftal zondagavond in Belgrado nog even op zich in laten werken. De spits van AZ nam in de met 2-1 gewonnen Nations League-wedstrijd beide doelpunten van Oranje voor zijn rekening.

14 uur geleden
Meerdink helpt Oranje bij basisdebuut met twee treffers aan zege

BELGRADO (ANP) - Mexx Meerdink heeft het Nederlands elftal in zijn eerste wedstrijd als basisspeler aan een overwinning op Servië in de Nations League geholpen. De 23-jarige spits van AZ maakte in Belgrado beide doelpunten voor Oranje: 1-2. Het betekende de eerste zege onder leiding van bondscoach Xavi Hernández, die donderdag debuteerde met een gelijkspel tegen Duitsland (1-1).

14 uur geleden
Meerdink maakt in tweede interland eerste treffers voor Oranje

BELGRADO (ANP) - Mexx Meerdink heeft in zijn tweede interland zijn eerste doelpunten voor het Nederlands elftal gemaakt. De 23-jarige AZ-spits deed dat uit tegen Servië in de Nations League.

14 uur geleden