Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wijnaldum wil bescherming van UEFA bij racisme

Wijnaldum wil bescherming van UEFA bij racisme

ZEIST (ANP) - Georginio Wijnaldum weet nog niet of hij zondag tijdens de achtste finales van het EK voetbal tegen Tsjechië van het veld loopt als er weer apengeluiden klinken in de Puskás Aréna van Boedapest. "Ik heb daar natuurlijk wel over nagedacht", zei de aanvoerder van Oranje. "Ook omdat ik eerder heb gezegd dat ik dat wel zou doen."

"Maar als ik eerlijk ben, weet ik niet hoe ik zal reageren", zei Wijnaldum vlak voor de training in Zeist. "Je wil ook niet dat fans denken: Nederland is beter, maar als we ze racistisch bejegenen, lopen ze toch wel van het veld. Het was misschien ook een beetje makkelijk gezegd van me, omdat ik het probleem zelf nooit ben tegengekomen. Ik vind dat de UEFA ons moet beschermen. Zij kunnen in zo'n geval de wedstrijd stoppen. Het mag niet de verantwoordelijkheid van de spelers zijn. De spelers die wel van het veld zijn gelopen, die hebben ook niet allemaal steun gevoeld. En zouden de spelers van de tegenpartij het pikken?"

"Ik sluit nog steeds niet uit dat ik van het veld loop als zoiets zondag zou gebeuren", zei Wijnaldum. "Maar ik zou het dan wel eerst met mijn medespelers bespreken. Ik zou ook eerst met de scheidsrechter praten. Maar hopelijk is het niet nodig."

OneLove

Afgelopen zaterdag klonken tijdens het duel tussen Hongarije en Frankrijk apengeluiden in de Puskás Aréna op het moment dat Kylian Mbappé en Karim Benzema aan de bal waren. De wedstrijd werd niet onderbroken, maar de UEFA is wel een onderzoek naar de racistische geluiden gestart. Naar verwachting hebben ook veel Hongaarse fans een kaartje bemachtigd voor het EK-duel tussen Oranje en Tsjechië.

Wijnaldum draagt zondag een aanvoerdersband met daarop de tekst 'OneLove'. "Met het dragen van deze band willen wij als Oranje benadrukken dat wij staan voor inclusiviteit en verbinding. We zijn tegen elke vorm van uitsluiting en discriminatie. Wij hopen zo iedereen die zich waar ook ter wereld gediscrimineerd voelt te steunen", zei de middenvelder.

Anti-homowet

"Natuurlijk zijn we het liefst alleen met voetbal bezig", aldus Wijnaldum. "Lang niet iedereen wist ook precies wat er allemaal in Hongarije aan de hand is en in het verleden is gebeurd. We zijn erover gaan nadenken toen de KNVB het ons heeft voorgelegd. Sporters en bijvoorbeeld rappers hebben nu eenmaal een podium. En dit past in onze campagne die we gestart zijn. Maar de mensen die er echt last van hebben, die zouden dit verhaal veel beter kunnen vertellen."

Hongarije raakte afgelopen week in opspraak nadat er een anti-homowet in het land was aangenomen.

Meer uit Voetbal

Coach van Sunderland ziet 'beste versie' van spits Brobbey

SUNDERLAND (ANP) - Coach Régis Le Bris van Sunderland is blij met de huidige vorm van spits Brian Brobbey. "Hij wordt iedere wedstrijd beter, dat voel je. We zien nu de beste versie van Brian", sprak de coach op de website van de Engelse club.

1 uur geleden
NAC Breda ontbindt contract overbodige Kongolo

BREDA (ANP) - NAC Breda heeft het contract van Terence Kongolo per direct ontbonden. De 31-jarige verdediger kan op zoek naar een andere club, meldt de Brabantse Eredivisieclub op zijn website.

2 uur geleden
NEC wint spectaculair uitduel met NAC na treffer in slotseconden

BREDA (ANP) - NEC heeft het spectaculaire uitduel met NAC Breda met 4-3 gewonnen dankzij een treffer in de slotseconden. De thuisploeg kwam terug van een 2-0- en 3-2-achterstand, maar had geen tijd meer om de laatste treffer van de Nijmegenaren, gemaakt door Kodai Sano, ongedaan te maken.

12 uur geleden
PSV boekt bij Fortuna met moeite vijftiende uitzege op rij

SITTARD (ANP) - PSV heeft bij Fortuna Sittard met de nodige moeite de vijftiende uitzege op rij geboekt in de Eredivisie. Ivan Perisic bezorgde de ploeg van trainer Peter Bosz een kwartier voor tijd de overwinning: 1-2. In de slotfase verzuimde de koploper de score hoger op te voeren.

13 uur geleden
Telstar geeft voorsprong uit handen op bezoek bij Excelsior

ROTTERDAM (ANP) - Telstar heeft in de uitwedstrijd bij Excelsior een voorsprong van twee doelpunten uit handen gegeven. Het werd in Rotterdam 2-2.

13 uur geleden
AZ geeft bekerzege op Ajax slecht vervolg tegen PEC Zwolle

ZWOLLE (ANP) - AZ heeft de overtuigende bekeroverwinning op Ajax (6-0) geen goed vervolg kunnen geven in de Eredivisie. PEC Zwolle was op eigen veld met 3-1 te sterk voor de ploeg van trainer Maarten Martens.

14 uur geleden
Bayern München in tweede helft ruim langs RB Leipzig

LEIPZIG (ANP) - Bayern München heeft het competitieduel bij nummer 4 RB Leipzig ruim gewonnen: 1-5. De regerend kampioen en koploper kwam in het oosten van Duitsland op achterstand, maar zette dat in de tweede helft recht. In de laatste tien minuten scoorde Bayern drie keer.

14 uur geleden