Wijnaldum vindt Weghorst 'speler die iedereen scherp houdt'
HAMBURG (ANP) - Georginio Wijnaldum complimenteerde Wout Weghorst na de gewonnen groepswedstrijd tegen Polen op het EK: 2-1. Niet alleen met het winnende doelpunt dat hij maakte, maar ook met de rol die de spits speelt in het Nederlands elftal.
"Jullie kunnen het niet zien omdat jullie er niet altijd bij zijn, maar Wout geeft altijd meer dan 100 procent", vertelde de middenvelder van de Saudische club Al-Ettifaq. "Tijdens kleine partijen, positiespelletjes, rondo's. Altijd."
Wijnaldum ondervond zelf de gevolgen van de instelling van Weghorst. "Ik heb wel eens een momentje gehad dat hij op mij doorliep. Aan de andere kant ben je ook juist blij dat dat gebeurt. Als je niet speelt, is het niet altijd even makkelijk om geconcentreerd te zijn. Als je tegen Wout speelt, ben je dat wel. Wout is een speler die iedereen scherp houdt."
Goede plek
Op het vorige eindtoernooi, het WK in Qatar, was Weghorst in de kwartfinale tegen Argentinië als invaller ook al twee keer trefzeker. Wijnaldum: "Wout heeft het denk ik al bewezen, sinds hij betaald voetbal speelt, dat hij doelpunten kan maken. Vandaag stond hij weer op de goede plek. Ook als team dwingen we het inmiddels vaak af."
De 33-jarige Wijnaldum verving na ruim een uur spelen de tegenvallende Joey Veerman. De oud-speler van onder meer Feyenoord en PSV kon het verschil niet maken, maar zag zijn elftal wel winnen. "Vandaag is wel een leermomentje. De eerste helft speelden we goed, we creëerden zeven kansen. Na een uur werd het minder. Dat moeten we analyseren, dat moeten we eruit zien te halen. Zo ver mag je niet wegzakken. We hadden het onszelf veel makkelijker kunnen maken", zei hij.
Wijnaldum, die er bij het WK van 2014 ook al bij was en toen met Oranje als derde eindigde, denkt dat er iets moois kan ontstaan. "Het vertrouwen is er wel, dat zag je ook in aanloop naar het EK. Toernooien zijn altijd bijzonder en anders dan andere wedstrijden. Je komt altijd nieuwe en onverwachte situaties tegen. Er kunnen zoveel dingen gebeuren. Het is nu aan ons om in het toernooi te groeien."
Meer uit Voetbal
GUADALUPE (ANP) - Voor het Nederlands elftal is het grootste WK voetbal aller tijden voorbij. Oranje verloor in de zestiende finale van Marokko na strafschoppen (2-3), na een gelijke stand na reguliere speeltijd en verlenging (1-1).
8 minuten geledenGUADALUPE (ANP) - Het Nederlands elftal heeft zich op het wereldkampioenschap voetbal niet geplaatst voor de achtste finales. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal in het Monterrey Stadium in Guadalupe na strafschoppen verliezen van Marokko. Na een eindstand van 1-1 nam Marokko de strafschoppen beter: 3-2.
16 minuten geledenGUADALUPE (ANP) - Het Nederlands elftal en Marokko gaan in de zestiende finales van het wereldkampioenschap de verlenging in. Na de reguliere speeltijd is de stand 1-1.
1 uur geledenGUADALUPE (ANP) - Cody Gakpo heeft het Nederlands elftal in de zestiende finale van het wereldkampioenschap voetbal op voorsprong gezet tegen Marokko. De aanvaller van Liverpool opende in het Monterrey Stadium in Guadalupe in de 72e minuut de score.
1 uur geledenGUADALUPE (ANP) - Frenkie de Jong begint aan zijn zeventigste interland voor het Nederlands elftal. De 29-jarige middenvelder staat om 03.00 uur Nederlandse tijd aan de aftrap van de zestiende finale tegen Marokko op het WK.
3 uur geledenGUADALUPE (ANP) - Nederland begint met vijf verdedigers aan de zestiende finale op het WK tegen Marokko. Verdediger Nathan Aké heeft een basisplaats in het Monterrey Stadium. Middenvelder Tijjani Reijnders maakt plaats voor hem.
4 uur geledenFOXBOROUGH (ANP) - Duitsland is uitgeschakeld op het WK voetbal. De viervoudig wereldkampioen staat voor de derde keer op rij niet in de achtste finales. Het elftal van de jonge bondscoach Julian Nagelsmann (38) verloor in de nacht van maandag op dinsdag in het Boston Stadium na strafschoppen van Paraguay.
4 uur geleden