Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wijnaldum vindt Weghorst 'speler die iedereen scherp houdt'

Wijnaldum vindt Weghorst 'speler die iedereen scherp houdt'

HAMBURG (ANP) - Georginio Wijnaldum complimenteerde Wout Weghorst na de gewonnen groepswedstrijd tegen Polen op het EK: 2-1. Niet alleen met het winnende doelpunt dat hij maakte, maar ook met de rol die de spits speelt in het Nederlands elftal.

"Jullie kunnen het niet zien omdat jullie er niet altijd bij zijn, maar Wout geeft altijd meer dan 100 procent", vertelde de middenvelder van de Saudische club Al-Ettifaq. "Tijdens kleine partijen, positiespelletjes, rondo's. Altijd."

Wijnaldum ondervond zelf de gevolgen van de instelling van Weghorst. "Ik heb wel eens een momentje gehad dat hij op mij doorliep. Aan de andere kant ben je ook juist blij dat dat gebeurt. Als je niet speelt, is het niet altijd even makkelijk om geconcentreerd te zijn. Als je tegen Wout speelt, ben je dat wel. Wout is een speler die iedereen scherp houdt."

Goede plek

Op het vorige eindtoernooi, het WK in Qatar, was Weghorst in de kwartfinale tegen Argentinië als invaller ook al twee keer trefzeker. Wijnaldum: "Wout heeft het denk ik al bewezen, sinds hij betaald voetbal speelt, dat hij doelpunten kan maken. Vandaag stond hij weer op de goede plek. Ook als team dwingen we het inmiddels vaak af."

De 33-jarige Wijnaldum verving na ruim een uur spelen de tegenvallende Joey Veerman. De oud-speler van onder meer Feyenoord en PSV kon het verschil niet maken, maar zag zijn elftal wel winnen. "Vandaag is wel een leermomentje. De eerste helft speelden we goed, we creëerden zeven kansen. Na een uur werd het minder. Dat moeten we analyseren, dat moeten we eruit zien te halen. Zo ver mag je niet wegzakken. We hadden het onszelf veel makkelijker kunnen maken", zei hij.

Wijnaldum, die er bij het WK van 2014 ook al bij was en toen met Oranje als derde eindigde, denkt dat er iets moois kan ontstaan. "Het vertrouwen is er wel, dat zag je ook in aanloop naar het EK. Toernooien zijn altijd bijzonder en anders dan andere wedstrijden. Je komt altijd nieuwe en onverwachte situaties tegen. Er kunnen zoveel dingen gebeuren. Het is nu aan ons om in het toernooi te groeien."

Meer uit Voetbal

De Jong met 293 duels recordhouder van Nederlandse Barça-spelers

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zijn 293e wedstrijd voor FC Barcelona op zijn naam staan. Dat blijkt uit de statistieken van de club. Daarmee is de 28-jarige middenvelder recordhouder van alle Nederlanders die bij de Catalaanse voetbalgrootmacht speelden. De Jong viel woensdag in de 73e minuut van het thuisduel met Celta de Vigo in.

4 uur geleden
Manchester City neemt koppositie over na nipte zege bij Burnley

BURNLEY (ANP) - Manchester City heeft de koppositie in de Premier League overgenomen van Arsenal. De formatie van trainer Pep Guardiola won op Turf Moor met 1-0 van Burnley. De thuisploeg is gedegradeerd na de nederlaag.

5 uur geleden
Bayern München bereikt finale van Duitse beker

LEVERKUSEN (ANP) - Bayern München blijft in de race voor drie hoofdprijzen aan het einde van dit seizoen. De ploeg van Vincent Kompany, die afgelopen zondag kampioen werd in de Bundesliga, bereikte de finale van het Duitse bekertoernooi. Bayern schakelde in de halve finale Bayer Leverkusen uit door een 2-0-zege. De Duitse club staat ook nog in de halve finale van de Champions League tegen PSG.

5 uur geleden
Telstar boekt tegen Sparta belangrijke zege in degradatiestrijd

VELSEN (ANP) - Telstar heeft een belangrijke overwinning geboekt in de strijd tegen degradatie. De ploeg van trainer Anthony Correia versloeg voor eigen publiek middenmoter Sparta met 4-1.

6 uur geleden
Feyenoord-coach Van Persie heeft Bos terug in duel met Groningen

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie heeft Jordan Bos terug voor de thuiswedstrijd tegen FC Groningen van zaterdag. De coach van de Rotterdammers zei in een interview op de clubwebsite dat de Australische verdediger weer inzetbaar is, nadat hij het laatste competitieduel met NEC had gemist.

6 uur geleden
Paris Saint-Germain ruimer aan kop na zege op Nantes

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de voorsprong op concurrent RC Lens in de Franse Ligue 1 weer vergroot. De koploper in Frankrijk won met 3-0 thuis tegen FC Nantes en heeft 66 punten. Dat zijn 4 punten meer dan de nummer 2 uit Lens.

7 uur geleden
Duitse international Gnabry niet op tijd fit voor WK voetbal

MÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse international Serge Gnabry ontbreekt komende zomer op het WK voetbal. De aanvaller van Bayern München kampt met een liesblessure en is niet op tijd fit. Dat maakte hij bekend via sociale media. "Net als de rest van het land zal ik de jongens vanuit huis aanmoedigen", schreef Gnabry op Instagram.

9 uur geleden