Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wijnaldum vindt Weghorst 'speler die iedereen scherp houdt'

Wijnaldum vindt Weghorst 'speler die iedereen scherp houdt'

HAMBURG (ANP) - Georginio Wijnaldum complimenteerde Wout Weghorst na de gewonnen groepswedstrijd tegen Polen op het EK: 2-1. Niet alleen met het winnende doelpunt dat hij maakte, maar ook met de rol die de spits speelt in het Nederlands elftal.

"Jullie kunnen het niet zien omdat jullie er niet altijd bij zijn, maar Wout geeft altijd meer dan 100 procent", vertelde de middenvelder van de Saudische club Al-Ettifaq. "Tijdens kleine partijen, positiespelletjes, rondo's. Altijd."

Wijnaldum ondervond zelf de gevolgen van de instelling van Weghorst. "Ik heb wel eens een momentje gehad dat hij op mij doorliep. Aan de andere kant ben je ook juist blij dat dat gebeurt. Als je niet speelt, is het niet altijd even makkelijk om geconcentreerd te zijn. Als je tegen Wout speelt, ben je dat wel. Wout is een speler die iedereen scherp houdt."

Goede plek

Op het vorige eindtoernooi, het WK in Qatar, was Weghorst in de kwartfinale tegen Argentinië als invaller ook al twee keer trefzeker. Wijnaldum: "Wout heeft het denk ik al bewezen, sinds hij betaald voetbal speelt, dat hij doelpunten kan maken. Vandaag stond hij weer op de goede plek. Ook als team dwingen we het inmiddels vaak af."

De 33-jarige Wijnaldum verving na ruim een uur spelen de tegenvallende Joey Veerman. De oud-speler van onder meer Feyenoord en PSV kon het verschil niet maken, maar zag zijn elftal wel winnen. "Vandaag is wel een leermomentje. De eerste helft speelden we goed, we creëerden zeven kansen. Na een uur werd het minder. Dat moeten we analyseren, dat moeten we eruit zien te halen. Zo ver mag je niet wegzakken. We hadden het onszelf veel makkelijker kunnen maken", zei hij.

Wijnaldum, die er bij het WK van 2014 ook al bij was en toen met Oranje als derde eindigde, denkt dat er iets moois kan ontstaan. "Het vertrouwen is er wel, dat zag je ook in aanloop naar het EK. Toernooien zijn altijd bijzonder en anders dan andere wedstrijden. Je komt altijd nieuwe en onverwachte situaties tegen. Er kunnen zoveel dingen gebeuren. Het is nu aan ons om in het toernooi te groeien."

Meer uit Voetbal

Oranje-tegenstander Tunesië verliest van Oostenrijk

WENEN (ANP) - Tunesië, de derde tegenstander van het Nederlands elftal in de groepsfase van het WK voetbal, heeft in een oefenwedstrijd verloren van Oostenrijk. In het Ernst Happelstadion in Wenen wonnen de Oostenrijkers met 1-0 van de ploeg van bondscoach Sabri Lamouchi.

6 uur geleden
Saudische club Al Ettifaq neemt afscheid van Wijnaldum

DAMMAM (ANP) - Georginio Wijnaldum moet op zoek naar een nieuwe club. Zijn club Al Ettifaq heeft afscheid genomen van de 35-jarige middenvelder.

6 uur geleden
Turks voetbalelftal boekt oefenzege op Noord-Macedonië

ISTANBUL (ANP) - Turkije heeft in de voorbereiding op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen van Noord-Macedonië. In Istanbul was de ploeg van bondscoach Vincenzo Montella met 4-0 te sterk voor de Macedoniërs.

7 uur geleden
Oranje-opponent Zweden onderuit in oefenduel met Noorwegen

OSLO (ANP) - Zweden heeft in een oefenwedstrijd voor het WK voetbal tegen buurland Noorwegen een nederlaag geleden. In het Ullevaal Stadion in Oslo verloor de WK-tegenstander van het Nederlands elftal met 3-1 van de ploeg van de Noorse bondscoach Ståle Solbakken.

8 uur geleden
Depay wil aflopend contract bij Corinthians graag verlengen

ZEIST (ANP) - Memphis Depay wil graag bij Corinthians blijven voetballen. Het contract van de 32-jarige Nederlandse aanvaller bij de Braziliaanse club loopt aan het einde van dit jaar af. "Ik heb uitgesproken dat ik graag wil blijven", vertelde Depay maandag in Zeist, waar hij met Oranje in voorbereiding is op het wereldkampioenschap.

9 uur geleden
AS Monaco neemt afscheid van trainer Pocognoli

MONACO (ANP) - AS Monaco heeft afscheid genomen van de Belgische trainer Sébastien Pocognoli. De clubleiding heeft die beslissing genomen nadat Monaco er niet in slaagde zich te kwalificeren voor de Champions League. De club eindigde als zevende in de Ligue 1 en heeft een ticket voor de voorronde van de Conference League.

9 uur geleden
Debutant Summerville kan niet wachten op eerste fluitsignaal WK

ZEIST (ANP) - Crysencio Summerville zette ook aan het begin van dit seizoen zijn voornaamste doelstelling op het notitieblok van zijn mobiele telefoon. "Ik wilde met het Nederlands elftal naar het WK en heb daar alles aan gedaan. Nu is het zover", beseft hij. "Ik ben er klaar voor, laat dat eerste fluitsignaal maar klinken. Ik ga alles geven."

9 uur geleden