Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wijnaldum vindt Weghorst 'speler die iedereen scherp houdt'

Wijnaldum vindt Weghorst 'speler die iedereen scherp houdt'

HAMBURG (ANP) - Georginio Wijnaldum complimenteerde Wout Weghorst na de gewonnen groepswedstrijd tegen Polen op het EK: 2-1. Niet alleen met het winnende doelpunt dat hij maakte, maar ook met de rol die de spits speelt in het Nederlands elftal.

"Jullie kunnen het niet zien omdat jullie er niet altijd bij zijn, maar Wout geeft altijd meer dan 100 procent", vertelde de middenvelder van de Saudische club Al-Ettifaq. "Tijdens kleine partijen, positiespelletjes, rondo's. Altijd."

Wijnaldum ondervond zelf de gevolgen van de instelling van Weghorst. "Ik heb wel eens een momentje gehad dat hij op mij doorliep. Aan de andere kant ben je ook juist blij dat dat gebeurt. Als je niet speelt, is het niet altijd even makkelijk om geconcentreerd te zijn. Als je tegen Wout speelt, ben je dat wel. Wout is een speler die iedereen scherp houdt."

Goede plek

Op het vorige eindtoernooi, het WK in Qatar, was Weghorst in de kwartfinale tegen Argentinië als invaller ook al twee keer trefzeker. Wijnaldum: "Wout heeft het denk ik al bewezen, sinds hij betaald voetbal speelt, dat hij doelpunten kan maken. Vandaag stond hij weer op de goede plek. Ook als team dwingen we het inmiddels vaak af."

De 33-jarige Wijnaldum verving na ruim een uur spelen de tegenvallende Joey Veerman. De oud-speler van onder meer Feyenoord en PSV kon het verschil niet maken, maar zag zijn elftal wel winnen. "Vandaag is wel een leermomentje. De eerste helft speelden we goed, we creëerden zeven kansen. Na een uur werd het minder. Dat moeten we analyseren, dat moeten we eruit zien te halen. Zo ver mag je niet wegzakken. We hadden het onszelf veel makkelijker kunnen maken", zei hij.

Wijnaldum, die er bij het WK van 2014 ook al bij was en toen met Oranje als derde eindigde, denkt dat er iets moois kan ontstaan. "Het vertrouwen is er wel, dat zag je ook in aanloop naar het EK. Toernooien zijn altijd bijzonder en anders dan andere wedstrijden. Je komt altijd nieuwe en onverwachte situaties tegen. Er kunnen zoveel dingen gebeuren. Het is nu aan ons om in het toernooi te groeien."

Meer uit Voetbal

Voormalig hockeyer, bondscoach en teammanager Jorritsma overleden

AMSTERDAM (ANP) - Hans Jorritsma, voormalig hockeyer, hockeybondscoach en teammanager van het Nederlands voetbalelftal, is donderdag in zijn woonplaats Amsterdam na een periode van ziekte op 77-jarige leeftijd overleden. Dat laat zijn familie vrijdag aan het ANP weten.

19 minuten geleden
Mexico doet vertrouwen op richting WK met oefenzege op Servië

TOLUCA (ANP) - Mexico heeft de voorbereiding op het WK voetbal in eigen land afgesloten met een ruime overwinning op Servië. De ploeg van trainer Javier Aguirre versloeg de Serviërs in het Mexicaanse Toluca met 5-1.

49 minuten geleden
Gastland Mexico belooft veilig WK ondanks protesten

MEXICO-STAD (ANP/DPA) - De Mexicaanse autoriteiten hebben bezoekers van het WK voetbal dat over een kleine week begint, gerustgesteld. "We zijn klaar om het WK te organiseren met inachtneming van alle noodzakelijke veiligheidsmaatregelen", zei de Mexicaanse minister van Buitenlandse Zaken Roberto Velasco na een ontmoeting met zijn Duitse ambtsgenoot in Mexico-Stad.

1 uur geleden
Bondscoach Advocaat: het wordt tijd dat we weer een keer winnen

WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat, de bondscoach van de voetballers van Curaçao, kijkt uit naar de 'uitzwaaiwedstrijd' van zaterdag tegen Aruba. "Het wordt tijd dat we weer een keertje winnen. We zijn er klaar voor", sprak de 78-jarige Hagenaar donderdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie in het Corendon Resort.

12 uur geleden
FIFA verbiedt vuvuzela's in stadions tijdens WK

ZÜRICH (ANP/RTR) - Voetbalfans die de sfeer erin willen brengen tijdens WK-wedstrijden zullen het zonder vuvuzela's moeten stellen. De FIFA verbiedt de plastic toeters in stadions in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

12 uur geleden
Oranje-tegenstander Zweden wint ook niet van Griekenland

STOCKHOLM (ANP) - De Zweedse voetballers hebben de laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap gelijkgespeeld. In Stockholm eindigde de ontmoeting met Griekenland, dat zich niet voor de mondiale eindronde wist te kwalificeren, in 2-2. Zweden is op 20 juni in Houston de tweede tegenstander van Nederland in de groepsfase van het WK.

13 uur geleden
Liverpool stelt Spanjaard Iraola aan als opvolger ontslagen Slot

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft Andoni Iraola aangesteld als opvolger van de ontslagen coach Arne Slot. De 43-jarige Spanjaard komt over van Bournemouth, waar hij sinds 2023 de hoofdtrainer was.

13 uur geleden