Wijnaldum vindt Weghorst 'speler die iedereen scherp houdt'
HAMBURG (ANP) - Georginio Wijnaldum complimenteerde Wout Weghorst na de gewonnen groepswedstrijd tegen Polen op het EK: 2-1. Niet alleen met het winnende doelpunt dat hij maakte, maar ook met de rol die de spits speelt in het Nederlands elftal.
"Jullie kunnen het niet zien omdat jullie er niet altijd bij zijn, maar Wout geeft altijd meer dan 100 procent", vertelde de middenvelder van de Saudische club Al-Ettifaq. "Tijdens kleine partijen, positiespelletjes, rondo's. Altijd."
Wijnaldum ondervond zelf de gevolgen van de instelling van Weghorst. "Ik heb wel eens een momentje gehad dat hij op mij doorliep. Aan de andere kant ben je ook juist blij dat dat gebeurt. Als je niet speelt, is het niet altijd even makkelijk om geconcentreerd te zijn. Als je tegen Wout speelt, ben je dat wel. Wout is een speler die iedereen scherp houdt."
Goede plek
Op het vorige eindtoernooi, het WK in Qatar, was Weghorst in de kwartfinale tegen Argentinië als invaller ook al twee keer trefzeker. Wijnaldum: "Wout heeft het denk ik al bewezen, sinds hij betaald voetbal speelt, dat hij doelpunten kan maken. Vandaag stond hij weer op de goede plek. Ook als team dwingen we het inmiddels vaak af."
De 33-jarige Wijnaldum verving na ruim een uur spelen de tegenvallende Joey Veerman. De oud-speler van onder meer Feyenoord en PSV kon het verschil niet maken, maar zag zijn elftal wel winnen. "Vandaag is wel een leermomentje. De eerste helft speelden we goed, we creëerden zeven kansen. Na een uur werd het minder. Dat moeten we analyseren, dat moeten we eruit zien te halen. Zo ver mag je niet wegzakken. We hadden het onszelf veel makkelijker kunnen maken", zei hij.
Wijnaldum, die er bij het WK van 2014 ook al bij was en toen met Oranje als derde eindigde, denkt dat er iets moois kan ontstaan. "Het vertrouwen is er wel, dat zag je ook in aanloop naar het EK. Toernooien zijn altijd bijzonder en anders dan andere wedstrijden. Je komt altijd nieuwe en onverwachte situaties tegen. Er kunnen zoveel dingen gebeuren. Het is nu aan ons om in het toernooi te groeien."
Meer uit Voetbal
LUZERN (ANP/DPA) - Het Openbaar Ministerie van Luzern is een onderzoek gestart tegen voetballer Granit Xhaka, de aanvoerder van Sunderland en het Zwitserse nationale elftal, op verdenking van het verkrijgen van valse coronavaccinatiebewijzen. Dit bevestigde de politie van Luzern aan persbureau DPA.
1 uur geledenSEVILLA (ANP) - Aanvoerder Raphinha heeft koploper FC Barcelona aan een 3-1-zege bij Sevilla geholpen. De Braziliaanse international tekende voor de complete productie van de Catalanen.
11 uur geledenTILBURG (ANP) - Fortuna Sittard is naar de zesde plaats op de ranglijst geklommen na een nipte zege bij Willem II. De formatie van trainer Danny Buijs won met 1-0 in Tilburg.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft voor de derde keer dit seizoen puntenverlies geleden. De formatie van trainer Míchel Sánchez kwam voor eigen publiek ondanks een groot aantal kansen niet verder dan een 2-2-gelijkspel tegen Excelsior.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sc Heerenveen heeft zijn tweede overwinning van het seizoen geboekt. De formatie uit Friesland won op Het Kasteel met 4-0 van Sparta Rotterdam.
13 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Borussia Dortmund heeft de uitwedstrijd bij VfB Stuttgart met 1-0 gewonnen. Met de zege neemt de ploeg van Joey Veerman de koppositie weer over.
13 uur geledenROME (ANP) - De topper in de Serie A tussen AS Roma en Internazionale is in 2-2 geëindigd. De ploeg van Oranje-international Donyell Malen maakte in de eerste helft twee goals, maar de titelverdediger uit Milaan kwam na rust langszij.
14 uur geleden