Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wijnaldum vertrekt door erehaag bij Liverpool

Wijnaldum vertrekt door erehaag bij Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Georginio Wijnaldum heeft zijn laatste wedstrijd voor Liverpool gespeeld. De 30-jarige middenvelder bevestigde na de laatste competitiewedstrijd van het seizoen tegen Crystal Palace (2-0) dat hij na vijf jaar de 'Reds' verlaat. Wijnaldum, die transfervrij is en dus de clubs voor het uitzoeken heeft, zei dat hij nog geen contract voor volgend seizoen heeft getekend.

"Ik vecht tegen de tranen, de mensen in Liverpool hebben me vijf jaar lang zoveel liefde gegeven", zei de international van Oranje, die in de 77e minuut een publiekswissel kreeg op Anfield. Manager Jürgen Klopp sloot Wijnaldum aan de zijlijn even in de armen, waarna hij op de tribune werd omhelsd door Virgil van Dijk. Na afloop vormden de spelers van Liverpool een erehaag voor de Rotterdammer, die op het veld een afbeelding kreeg van 'The Champions Wall', waarop alle prijzen staan die Liverpool heeft gewonnen.

"Ik ga de mensen hier enorm missen. Ik had nog graag jaren voor deze club gespeeld, maar helaas is het anders gelopen. Ik ga een nieuw avontuur starten. Maar nee, ik heb nog nergens getekend", aldus de oud-speler van Feyenoord, PSV en Newcastle United, die met Liverpool onder meer landskampioen werd en de Champions League won. Wijnaldum wordt al geruime tijd in verband gebracht met FC Barcelona, de club van trainer Ronald Koeman en Oranje-international Frenkie de Jong, maar hij zou ook in beeld zijn bij Bayern München.

"Iedere club die geïnteresseerd is in 'Gini', moet mij bellen", zei manager Jürgen Klopp van Liverpool. "En dan nemen ze hem zeker, want ik kan alleen maar positieve dingen zeggen over wat hij hier heeft gedaan. Het is ongelooflijk. Hij was niet alleen altijd beschikbaar, hij speelde ook bijna altijd heel, heel goed. Het is niet altijd spectaculair, maar hij snapt het spelletje. En hij heeft een paar enorm belangrijke goals voor ons gemaakt."

Meer uit Voetbal

FC Utrecht is na spelen restant tegen Go Ahead punt rijker

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft dinsdag 1 punt overgehouden aan het restant van de zaterdagavond gestaakte wedstrijd tegen Go Ahead Eagles, waaraan de ploeg met een 3-1-achterstand begon. FC Utrecht wist in een vrijwel leeg Galgenwaard twee keer te scoren tegen de bezoekers uit Deventer. FC Utrecht heeft 2 punten uit vijf duels. Go Ahead heeft 8 punten.

15 minuten geleden
Yamal en Flick praten niet over Feyenoord maar over eindzege CL

BARCELONA (ANP) - Lamine Yamal hoopt dat de thuiswedstrijd van FC Barcelona tegen Feyenoord de eerste hindernis is op weg naar het grote doel: de eindzege van de Champions League. "Ik heb dit toernooi nog nooit gewonnen", zei hij op een persconferentie voor het thuisduel van woensdag met de club uit Rotterdam. "Dit is zo'n speciaal toernooi. Dit seizoen moet het ons lukken met aanwinsten als Anthony Gordon, Rodri, Karim Adeyemi en João Cancelo."

37 minuten geleden
Trainer Flick hoopt dat De Jong snel terugkeert bij FC Barcelona

BARCELONA (ANP) - Trainer Hansi Flick hoopt dat Frenkie de Jong zo snel mogelijk weer aansluit bij zijn selectie van FC Barcelona. "Hij is een geweldige speler van hoog niveau die goed herstelt van zijn blessure en volgens plan werkt. Ik hoop dat hij snel weer inzetbaar is, misschien na de interlandperiode. Dan moeten we kijken hoe het met hem gaat."

1 uur geleden
Liverpool sluit deal voor nieuwe shirtsponsor vanaf 2027

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool heeft met Turkish Airlines vanaf seizoen 2027/2028 een nieuwe shirtsponsor. De club heeft geen bedrag voor de deal bekendgemaakt, maar volgens de BBC gaat het om 300 miljoen pond (350 miljoen euro) over een periode van vijf jaar.

1 uur geleden
Onderzoek naar vuurwerkincident FC Utrecht duurt mogelijk weken

UTRECHT (ANP) - De aanklager betaald voetbal is informatie aan het verzamelen om een vooronderzoek te beginnen naar de ongeregeldheden bij FC Utrecht - Go Ahead Eagles van zaterdagavond. Het competitieduel werd twee keer onderbroken en daarna definitief gestaakt wegens het gooien van vuurwerk en bekers op het veld door de aanhang van de thuisclub. Het restant van 26 minuten wordt dinsdag uitgespeeld.

1 uur geleden
Mensenrechtengroep dient bij FIFA nieuwe klacht over Infantino in

LAUSANNE (ANP/DPA) - Mensenrechtenorganisatie FairSquare heeft een nieuwe klacht tegen FIFA-voorzitter Gianni Infantino ingediend bij de ethische commissie van de wereldvoetbalbond. De klachten staan allemaal in verband met de relatie van Infantino met de Amerikaanse president Donald Trump, meldt het Duitse persbureau dpa na eerdere berichten van het Duitse Sportschau en de Franse krant L'Équipe.

2 uur geleden
SC Cambuur laat tegen NEC weer uitfans toe na vuurwerkincident

LEEUWARDEN (ANP) - Bij de komende thuiswedstrijd in de Eredivisie van SC Cambuur tegen NEC is weer uitpubliek welkom. Na overleg met de driehoek (burgemeester, politie en Openbaar Ministerie) is daartoe besloten, meldt de club uit Leeuwarden. Ook worden er naar aanleiding van de ongeregeldheden van twee weken geleden tijdens het thuisduel met Feyenoord netten geplaatst rond het uitvak.

18 uur geleden