Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wijnaldum vertrekt door erehaag bij Liverpool

Wijnaldum vertrekt door erehaag bij Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Georginio Wijnaldum heeft zijn laatste wedstrijd voor Liverpool gespeeld. De 30-jarige middenvelder bevestigde na de laatste competitiewedstrijd van het seizoen tegen Crystal Palace (2-0) dat hij na vijf jaar de 'Reds' verlaat. Wijnaldum, die transfervrij is en dus de clubs voor het uitzoeken heeft, zei dat hij nog geen contract voor volgend seizoen heeft getekend.

"Ik vecht tegen de tranen, de mensen in Liverpool hebben me vijf jaar lang zoveel liefde gegeven", zei de international van Oranje, die in de 77e minuut een publiekswissel kreeg op Anfield. Manager Jürgen Klopp sloot Wijnaldum aan de zijlijn even in de armen, waarna hij op de tribune werd omhelsd door Virgil van Dijk. Na afloop vormden de spelers van Liverpool een erehaag voor de Rotterdammer, die op het veld een afbeelding kreeg van 'The Champions Wall', waarop alle prijzen staan die Liverpool heeft gewonnen.

"Ik ga de mensen hier enorm missen. Ik had nog graag jaren voor deze club gespeeld, maar helaas is het anders gelopen. Ik ga een nieuw avontuur starten. Maar nee, ik heb nog nergens getekend", aldus de oud-speler van Feyenoord, PSV en Newcastle United, die met Liverpool onder meer landskampioen werd en de Champions League won. Wijnaldum wordt al geruime tijd in verband gebracht met FC Barcelona, de club van trainer Ronald Koeman en Oranje-international Frenkie de Jong, maar hij zou ook in beeld zijn bij Bayern München.

"Iedere club die geïnteresseerd is in 'Gini', moet mij bellen", zei manager Jürgen Klopp van Liverpool. "En dan nemen ze hem zeker, want ik kan alleen maar positieve dingen zeggen over wat hij hier heeft gedaan. Het is ongelooflijk. Hij was niet alleen altijd beschikbaar, hij speelde ook bijna altijd heel, heel goed. Het is niet altijd spectaculair, maar hij snapt het spelletje. En hij heeft een paar enorm belangrijke goals voor ons gemaakt."

Meer uit Voetbal

Manchester United start competitie met nederlaag bij Hull City

HULL (ANP) - Manchester United is slecht begonnen aan het nieuwe voetbalseizoen in Engeland. Het elftal van trainer Michael Carrick verloor met 2-0 bij Hull City, dat vorig seizoen via de play-offs naar de Premier League promoveerde.

54 minuten geleden
CONCACAF-baas vraagt Infantino weg te blijven bij jeugdtoernooi

SANTO DOMINGO (ANP/RTR) - Voorzitter Victor Montagliani van de CONCACAF, de voetbalconfederatie van Noord-Amerika, Midden-Amerika en de Caraïben, heeft FIFA-voorzitter Gianni Infantino verzocht weg te blijven bij een jeugdtoernooi in de Dominicaanse Republiek. Montagliani stelde dat zijn aanwezigheid het evenement zou overschaduwen vanwege de toenemende weerstand tegen zijn leiderschap.

2 uur geleden
FC Barcelona in openingsduel met Elche nog zonder Rodri

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona moet het zondag in de eerste competitiewedstrijd van het nieuwe seizoen nog doen zonder Rodri. De van Manchester City overgekomen middenvelder zit nog niet bij de selectie, vertelde trainer Hansi Flick zaterdag aan de media.

2 uur geleden
Messi krijgt boete voor uitdelen tik in nek tegen Philadelphia

NEW YORK (ANP/DPA) - Lionel Messi heeft een boete gekregen van de Major League Soccer (MLS). De Argentijnse spelmaker van Inter Miami wordt bestraft omdat hij in de blessuretijd van de wedstrijd tegen Philadelphia Union met zijn hand een tik gaf in de nek van Quinn Sullivan. De hoogte van de boete is niet bekendgemaakt.

6 uur geleden
Nieuwe videoclip Depay zorgt voor ophef onder fans Corinthians

SÃO PAULO (ANP) - De videoclip die hoort bij het net uitgebrachte nieuwe nummer Don't Panic van Memphis Depay leidt tot ophef onder fans van Corinthians, de Braziliaanse club waar de Nederlandse spits voetbalt. In de clip is onder meer te zien dat het historische hoofdkwartier van Corinthians in vlammen opgaat.

6 uur geleden
Titelhouder Arsenal begint met ruime zege aan Premier League

LONDEN (ANP) - Arsenal is overtuigend begonnen aan het nieuwe seizoen in de Premier League. De titelverdediger liet Coventry City, dat na 25 jaar is teruggekeerd op het hoogste niveau in Engeland, met 3-0 kansloos. Oranje-international Jurriën Timber ontbrak bij Arsenal, omdat hij nog niet hersteld is van een liesblessure.

17 uur geleden
FC Emmen en MVV winnen ook derde wedstrijd in eerste divisie

EMMEN (ANP) - FC Emmen en MVV Maastricht hebben ook hun derde competitiewedstrijd van dit seizoen in de eerste divisie gewonnen. Emmen rekende voor eigen publiek af met Jong AZ (3-1) en MVV was in Limburg met 1-0 te sterk voor FC Volendam.

18 uur geleden