Wijnaldum op CNN: bescherm elkaar
LIVERPOOL (ANP) - In een interview met het Amerikaanse nieuwsstation CNN heeft Georginio Wijnaldum een oproep gedaan om spelers die het slachtoffer zijn van racisme tijdens een voetbalwedstrijd onvoorwaardelijk te steunen. "Dat kunnen we doen door gezamenlijk van het veld te stappen", betoogde de middenvelder van Oranje en Liverpool, die vorige week bij het Nederlands elftal het voortouw nam in de strijd tegen racisme in het voetbal.
"Ik denk dat je op deze manier een ander mens echt kan ondersteunen", vervolgde hij. "Waarom zouden we doorspelen? Als we dat doen, zal het nooit stoppen. Het frustreert me, dat er soms spelers willen voorkomen dat een ploeggenoot van het veld stapt nadat hij racistisch is bejegend. Zij voelen de pijn niet die hun teamgenoot voelt. Door samen van het veld te lopen, kunnen we elkaar en andere mensen beschermen tegen racisme."
Voor Wijnaldum zijn de sportieve belangen niet maatgevend. "Ook in de finale van de Champions League of van het EK in 2020 zal ik van het veld gaan als er sprake is van racisme."
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn was er zaterdag in de thuiswedstrijd van Feyenoord tegen Fortuna Sittard niet klaar voor om in te vallen toen de Limburgers in de 86e minuut de 1-1 maakten. Dat vertelde trainer Giovanni van Bronckhorst maandag tijdens een persconferentie in aanloop naar de ontmoeting van dinsdag met Internazionale in de Champions League.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft op basis van camerabeelden de eerste betrokkenen in beeld van de ongeregeldheden na afloop van de bekerwedstrijd tegen Kozakken Boys. Dat meldt de Eredivisieclub op de eigen website.
2 uur geledenTURIJN (ANP) - Juventus reist met een lekker gevoel richting Alkmaar voor de uitwedstrijd van donderdag tegen AZ in de Europa League. De club uit Turijn won de thuiswedstrijd tegen Napoli met 2-0.
20 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Arsenal staat weer aan kop van de Premier League. De titelverdediger won de uitwedstrijd tegen Liverpool (0-1). Kai Havertz maakte het enige doelpunt.
1 dag geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft zondag thuis van Sparta verloren. Het elftal van trainer Dick Lukkien ging in de Euroborg tegen de Rotterdammers ten onder 2-3. FC Groningen staat tiende met 15 punten uit elf duels. Sparta steeg door de zege naar de elfde plaats met 12 punten.
1 dag geledenSANTANDER (ANP) - Real Madrid is met een eenvoudige uitzege op Racing Santander (0-3) in het spoor van FC Barcelona en Atlético Madrid gebleven. De eindstand stond al na 36 minuten op het scorebord.
1 dag geledenROME (ANP) - Lazio gaat alleen aan kop in de Serie A. De club uit Rome boekte een zwaarbevochten zege op Cagliari (2-1) en profiteerde van de nederlaag die Internazionale zaterdag in de stadsderby tegen AC Milan leed (3-1).
1 dag geleden