Wijnaldum op CNN: bescherm elkaar
LIVERPOOL (ANP) - In een interview met het Amerikaanse nieuwsstation CNN heeft Georginio Wijnaldum een oproep gedaan om spelers die het slachtoffer zijn van racisme tijdens een voetbalwedstrijd onvoorwaardelijk te steunen. "Dat kunnen we doen door gezamenlijk van het veld te stappen", betoogde de middenvelder van Oranje en Liverpool, die vorige week bij het Nederlands elftal het voortouw nam in de strijd tegen racisme in het voetbal.
"Ik denk dat je op deze manier een ander mens echt kan ondersteunen", vervolgde hij. "Waarom zouden we doorspelen? Als we dat doen, zal het nooit stoppen. Het frustreert me, dat er soms spelers willen voorkomen dat een ploeggenoot van het veld stapt nadat hij racistisch is bejegend. Zij voelen de pijn niet die hun teamgenoot voelt. Door samen van het veld te lopen, kunnen we elkaar en andere mensen beschermen tegen racisme."
Voor Wijnaldum zijn de sportieve belangen niet maatgevend. "Ook in de finale van de Champions League of van het EK in 2020 zal ik van het veld gaan als er sprake is van racisme."
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft de competitiewedstrijd voorafgaand aan de halve finale tegen Arsenal in de Champions League gewonnen. In het Metropolitano versloeg de ploeg van coach Diego Simeone Athletic Club uit Bilbao met 3-2.
2 uur geledenENSCHEDE (ANP) - NEC heeft verzuimd afstand te nemen van FC Twente in de strijd om de derde plaats in de Eredivisie, die recht geeft op het spelen van voorronden van de Champions League. In Enschede eindigde het duel tussen beide clubs in een 1-1-gelijkspel door treffers van Sondre Ørjasaeter voor de thuisploeg en Bryan Linssen voor de club uit Nijmegen.
2 uur geledenBREDA (ANP) - Mika Godts heeft Ajax aan een uitzege op NAC Breda geholpen. De linksbuiten had met een wonderschoon doelpunt en een assist bij de openingstreffer een groot aandeel in een broodnodige zege voor de Amsterdammers (0-2) in de race voor een Europees ticket voor volgend seizoen.
3 uur geledenANGERS (ANP) - Paris Saint-Germain gaat met vertrouwen naar de halve finale van de Champions League tegen Bayern München. De koploper in de Franse competitie won bij Angers SCO met 3-0.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal afstand genomen van concurrenten FC Groningen en Sparta. De Friezen van coach Robin Veldman wonnen in het eigen Abe Lenstra Stadion met 2-1 van Fortuna Sittard.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de koppositie weer overgenomen in de Engelse competitie met een 1-0-thuiszege op Newcastle United. Met nog vier wedstrijden te spelen hebben de Londenaren 73 punten (doelsaldo +38). Nummer 2 Manchester City heeft 70 punten (doelsaldo +37) en komt nog vijf keer in actie. Newcastle blijft door de nederlaag veertiende.
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gelijkgespeeld tegen Bayern München. In de Allianz Arena in München eindigde het duel tussen de Duitse kampioen en de Spaanse kampioen in 1-1.
4 uur geleden