Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wijnaldum: nu moeten we het tegen andere landen laten zien

Wijnaldum: nu moeten we het tegen andere landen laten zien

AMSTERDAM (ANP) - Met 9 punten uit drie wedstrijden bleef het Nederlands elftal foutloos in de groepsfase van het EK voetbal, maar aanvoerder Georginio Wijnaldum weet dat de echte test nog moet komen. "We krijgen nu niet meer zoveel wedstrijden als deze", zei Wijnaldum bij de NOS, na de zege op Noord-Macedonië (3-0). "We moeten het nu ook tegen andere landen laten zien."

De ploeg van bondscoach Frank de Boer won in groep C voor eigen publiek in Amsterdam van Oekraïne (3-2), Oostenrijk (2-0) en Noord-Macedonië. Oranje was het ook aan z'n stand verplicht om van die landen te winnen. Wijnaldum weet dat de nationale ploeg pas in de knock-outfase echt uitgedaagd gaat worden.

"Daarom is het moeilijk te zeggen waar we nu precies staan. We hebben het goed gedaan, met 9 punten uit drie duels", aldus Wijnaldum, die tegen Noord-Macedonië twee keer scoorde. "In zo'n wedstrijd moet je het vooral uit jezelf halen. Geconcentreerd blijven en hetzelfde doen als in de vorige duels. Iedereen heeft kunnen zien dat we soms wat gemakzuchtig waren, waardoor we heel veel meters moesten lopen. Nu speelden we tegen Noord-Macedonië, dan kom je niet echt in de problemen. Maar in andere wedstrijden kan dat wel gebeuren. De situatie wordt dan anders."

Wijnaldum was blij met de inbreng van Donyell Malen, die voorin naast Memphis Depay de voorkeur kreeg boven Wout Weghorst. "Hij is een enorme dreiging voor verdedigers. Dat geeft mij en Memphis ook meer ruimte. Het is natuurlijk goed als er een speler bij komt die extra kwaliteiten brengt. Met Donyell heb je zo'n speler."

Meer uit Voetbal

Van Persie verrast door vertrek van algemeen directeur Te Kloese

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie is verrast door het vertrek van algemeen directeur Dennis te Kloese. "Ik hoorde het donderdag van hem zelf. Ik wist het niet. Ik vind het jammer dat hij stopt", zei de coach van Feyenoord op vrijdagmiddag in de persruimte van De Kuip. "Ik focus me op het team. We spelen morgen weer. Daar maak ik me druk over", aldus Van Persie.

1 uur geleden
De Ligt werkt vijftig dagen voor WK op trainingsveld aan herstel

MANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is vijftig dagen voor het begin van het WK voetbal nog altijd niet volledig fit. De 26-jarige verdediger keerde volgens zijn club Manchester United terug op het trainingsveld om verder aan zijn herstel te werken. Het is nog niet duidelijk of hij op tijd hersteld is voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

6 uur geleden
Pepi en Bajraktarevic leiden PSV ruim langs PEC Zwolle

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van dit seizoen gewonnen. De landskampioen versloeg PEC Zwolle met 6-1. PSV vergrootte de voorsprong op nummer 2 Feyenoord tot 22 punten. De Rotterdammers spelen zaterdag nog tegen FC Groningen.

18 uur geleden
AZ speelt na bekerwinst met 0-0 gelijk bij Go Ahead Eagles

DEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.

20 uur geleden
PSV tegen PEC zonder Saibari, Veerman terug in de basis

EINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari ontbreekt donderdag in de wedstrijdselectie van PSV. De middenvelder heeft een blessure en mist daardoor de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle.

20 uur geleden
AZ na bekerwinst op zes posities gewijzigd tegen Go Ahead Eagles

DEVENTER (ANP) - AZ start donderdagavond tegen Go Ahead Eagles met zes wijzigingen vergeleken met de basiself van de bekerfinale. Zondag wonnen de Alkmaarders de vijfde KNVB-beker in de clubgeschiedenis door NEC met 5-1 te verslaan. Twee dagen na de huldiging speelt AZ in de Eredivisie tegen de bekerwinnaar van vorig seizoen. De aftrap is om 18.45 uur.

23 uur geleden
Kort geding NAC tegen KNVB dinsdag te volgen via livestream

UTRECHT (ANP) - Het kort geding dat NAC Breda heeft aangespannen tegen voetbalbond KNVB is dinsdag vanaf 09.00 uur te volgen via een livestream. Dat meldt de rechtbank Midden-Nederland.

1 dag geleden