Wijnaldum: nu moeten we het tegen andere landen laten zien
AMSTERDAM (ANP) - Met 9 punten uit drie wedstrijden bleef het Nederlands elftal foutloos in de groepsfase van het EK voetbal, maar aanvoerder Georginio Wijnaldum weet dat de echte test nog moet komen. "We krijgen nu niet meer zoveel wedstrijden als deze", zei Wijnaldum bij de NOS, na de zege op Noord-Macedonië (3-0). "We moeten het nu ook tegen andere landen laten zien."
De ploeg van bondscoach Frank de Boer won in groep C voor eigen publiek in Amsterdam van Oekraïne (3-2), Oostenrijk (2-0) en Noord-Macedonië. Oranje was het ook aan z'n stand verplicht om van die landen te winnen. Wijnaldum weet dat de nationale ploeg pas in de knock-outfase echt uitgedaagd gaat worden.
"Daarom is het moeilijk te zeggen waar we nu precies staan. We hebben het goed gedaan, met 9 punten uit drie duels", aldus Wijnaldum, die tegen Noord-Macedonië twee keer scoorde. "In zo'n wedstrijd moet je het vooral uit jezelf halen. Geconcentreerd blijven en hetzelfde doen als in de vorige duels. Iedereen heeft kunnen zien dat we soms wat gemakzuchtig waren, waardoor we heel veel meters moesten lopen. Nu speelden we tegen Noord-Macedonië, dan kom je niet echt in de problemen. Maar in andere wedstrijden kan dat wel gebeuren. De situatie wordt dan anders."
Wijnaldum was blij met de inbreng van Donyell Malen, die voorin naast Memphis Depay de voorkeur kreeg boven Wout Weghorst. "Hij is een enorme dreiging voor verdedigers. Dat geeft mij en Memphis ook meer ruimte. Het is natuurlijk goed als er een speler bij komt die extra kwaliteiten brengt. Met Donyell heb je zo'n speler."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft. "Ik moet nog zien of ik die eer krijg", zei hij bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.
8 uur geledenSEVILLA (ANP) - Feyenoord kan vermoedelijk lange tijd niet beschikken over Shaqueel van Persie. De 19-jarige spits viel donderdag in het uitduel met Real Betis in de Europa League (2-1) uit met een knieblessure. Van Persie werd met een brancard van het veld gedragen.
8 uur geledenLYON (ANP) - Ruben Kluivert is met Olympique Lyon bovenaan in het hoofdtoernooi van de Europa League geëindigd. De verdediger won met zijn ploeg ook het thuisduel met PAOK (4-2). Olympique Lyon pakte in acht duels 21 punten, net als Aston Villa dat een slechter doelsaldo heeft.
10 uur geledenZEIST (ANP) - Nederland is de zesde plaats op de coëfficiëntenranglijst van de UEFA kwijtgeraakt. De deelnemers aan de Champions League en de Europa League verdienden op woensdag en donderdag zo weinig punten, dat Portugal de plek die recht geeft op twee rechtstreekse plaatsen in de Champions League heeft overgenomen. Als Nederland de plek niet herovert, mag in het seizoen 2027/2028 nog maar één club direct in de competitiefase van het belangrijkste Europese clubtoernooi uitkomen.
10 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft met een 0-0-gelijkspel tegen SC Braga uit Portugal afscheid genomen van de Europa League. Voorafgaand aan de wedstrijd maakte de ploeg uit Deventer nog een theoretische kans op het behalen van de tussenronde, maar daarvoor moest het in ieder geval zelf winnen. Go Ahead is uitgeschakeld en komt dit seizoen Europees niet meer in actie.
10 uur geledenSEVILLA (ANP) - Feyenoord is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de tussenronde van de Europa League. Het elftal van trainer Robin van Persie leed bij Real Betis de zesde nederlaag in acht wedstrijden in het hoofdtoernooi: 2-1. Feyenoord eindigde met 6 punten ruim buiten de top 24 van de ranglijst.
11 uur geledenGLASGOW (ANP) - Ron Jans beleeft weinig plezier van zijn laatste maanden als trainer. De coach zag FC Utrecht met een kansloze nederlaag tegen Celtic (4-2) afscheid nemen van de Europa League.
11 uur geleden