Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wijnaldum: nu moeten we het tegen andere landen laten zien

Wijnaldum: nu moeten we het tegen andere landen laten zien

AMSTERDAM (ANP) - Met 9 punten uit drie wedstrijden bleef het Nederlands elftal foutloos in de groepsfase van het EK voetbal, maar aanvoerder Georginio Wijnaldum weet dat de echte test nog moet komen. "We krijgen nu niet meer zoveel wedstrijden als deze", zei Wijnaldum bij de NOS, na de zege op Noord-Macedonië (3-0). "We moeten het nu ook tegen andere landen laten zien."

De ploeg van bondscoach Frank de Boer won in groep C voor eigen publiek in Amsterdam van Oekraïne (3-2), Oostenrijk (2-0) en Noord-Macedonië. Oranje was het ook aan z'n stand verplicht om van die landen te winnen. Wijnaldum weet dat de nationale ploeg pas in de knock-outfase echt uitgedaagd gaat worden.

"Daarom is het moeilijk te zeggen waar we nu precies staan. We hebben het goed gedaan, met 9 punten uit drie duels", aldus Wijnaldum, die tegen Noord-Macedonië twee keer scoorde. "In zo'n wedstrijd moet je het vooral uit jezelf halen. Geconcentreerd blijven en hetzelfde doen als in de vorige duels. Iedereen heeft kunnen zien dat we soms wat gemakzuchtig waren, waardoor we heel veel meters moesten lopen. Nu speelden we tegen Noord-Macedonië, dan kom je niet echt in de problemen. Maar in andere wedstrijden kan dat wel gebeuren. De situatie wordt dan anders."

Wijnaldum was blij met de inbreng van Donyell Malen, die voorin naast Memphis Depay de voorkeur kreeg boven Wout Weghorst. "Hij is een enorme dreiging voor verdedigers. Dat geeft mij en Memphis ook meer ruimte. Het is natuurlijk goed als er een speler bij komt die extra kwaliteiten brengt. Met Donyell heb je zo'n speler."

Meer uit Voetbal

Ten Cate moet Surinaamse voetbalploeg naar WK leiden

PARAMARIBO (ANP) - Henk ten Cate moet de nationale voetbalploeg van Suriname voor het eerst naar een WK leiden. De 71-jarige coach is aangesteld als opvolger van Stanley Menzo, die vorige maand na een nederlaag tegen Guatemala is opgestapt.

4 uur geleden
Arsenal voorkomt in extra tijd puntenverlies tegen Wolverhampton

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League nieuw puntenverlies ternauwernood voorkomen. De koploper versloeg hekkensluiter Wolverhampton Wanderers diep in blessuretijd: 2-1. Vorig weekend ging Arsenal met 2-1 onderuit bij Aston Villa.

6 uur geleden
PSV-trainer Bosz: alleen het eerste half uur was goed

EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz was na de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo (4-3) niet te spreken over het spel van zijn ploeg in een groot deel van de wedstrijd. "Alleen het eerste half uur was goed", zei hij voor de camera van ESPN.

6 uur geleden
PSV wint moeizaam van Heracles (4-3) en boekt tiende zege op rij

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Eredivisie de tiende achtereenvolgende overwinning geboekt. De regerend landskampioen versloeg Heracles Almelo met veel moeite: 4-3. Voor Heracles betekende het de eerste nederlaag sinds 25 oktober.

7 uur geleden
FC Groningen rekent af met tien Volendammers: 3-0

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft na een mindere periode de tweede overwinning op rij geboekt in de Eredivisie. Het team van coach Dick Lukkien won op eigen veld met 3-0 van FC Volendam. De bezoekers voetbalden vanaf de 28e minuut met tien man na een rode kaart voor Mawouna Amevor.

8 uur geleden
Raphinha helpt Barcelona aan zege op Osasuna

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse competitie de zevende overwinning op rij geboekt. Dankzij twee doelpunten van Raphinha won de ploeg van coach Hansi Flick van Osasuna: 2-0.

8 uur geleden
NEC verspeelt na vier zeges op rij punten bij Telstar

VELSEN (ANP) - NEC heeft na vier achtereenvolgende zeges punten verspeeld in de Eredivisie. Hekkensluiter Telstar hield de Nijmegenaren, die op de derde plaats staan, op een gelijkspel: 2-2.

10 uur geleden