Wijnaldum mist halve finale WK voor clubs
DOHA (ANP) - Georginio Wijnaldum moet de halve finale van het WK voor clubs aan zich voorbij laten. De middenvelder van Liverpool is niet voldoende hersteld van de spierblessure die hij zaterdag opliep in de moeizaam gewonnen competitiewedstrijd tegen Watford (2-0). Wijnaldum moest zich na bijna een uur spelen laten vervangen.
De 29-jarige Rotterdammer vloog desondanks een dag later met negentien ploeggenoten naar Qatar, waar de continentale kampioenen elkaar treffen op het WK. Liverpool, de winnaar van de Champions League, neemt het woensdag op tegen Monterrey. De Mexicaanse club won de Champions League van de Concacaf, de bond voor Noord- en Midden-Amerika en het Caribisch gebied. Bij Monterrey ontbreekt de geblesseerde spits Vincent Janssen.
"De blessure van 'Gini' was niet zo erg als we aanvankelijk dachten", zegt trainer Jürgen Klopp. "We hebben hem dus meegenomen, zodat hij hier bij ons eerst kan herstellen. We bekijken zijn situatie van dag tot dag, maar hij is er woensdag in ieder geval niet bij."
Gesplitste selectie
Virgil van Dijk ontbrak maandag ook op de training van Liverpool in Qatar. De verdediger deed uit voorzorg alleen wat individuele hersteloefeningen in een sportschool. "Virgil is in orde", aldus Klopp. "We laten iedereen op z'n eigen manier herstellen. Hij trainde niet mee, maar hij kan spelen. Op Wijnaldum na is iedereen inzetbaar."
Klopp heeft zijn selectie in tweeën gesplitst, omdat dinsdagavond in eigen land ook een wedstrijd om de League Cup tegen Aston Villa op het programma staat. De Nederlandse tieners Ki-Jana Hoever en Sepp van den Berg zullen dan in actie komen. Mogelijk vliegen ze daarna naar Qatar. Klopp heeft de verdedigers vanwege de nodige blessures nog op de spelerslijst voor het WK gezet.
Meer uit Voetbal
OVIEDO (ANP) - Spanje heeft ook de derde wedstrijd in de groepsfase van de Nations League gewonnen. In Oviedo versloeg de Europees en wereldkampioen Tsjechië met 3-1.
27 minuten geledenKEULEN (ANP) - Thijs Dallinga heeft tijdens een oefenwedstrijd van zijn ploeg 1. FC Köln een kruisbandblessure opgelopen. De aanvaller zal daardoor voor langere tijd niet inzetbaar zijn, meldde zijn Duitse werkgever.
1 uur geledenPORTO (ANP/AFP) - De Portugese international Bruno Fernandes heeft gezegd dat teamgenoot Cristiano Ronaldo voor altijd het grootste symbool van het Portugese nationale team is. De voetballer van Manchester United riep een dag voor de Nations League-wedstrijd tegen Noorwegen op tot eenheid, na tumultueuze dagen na het weglopen van Ronaldo uit de selectie.
2 uur geledenRIJEKA (ANP) - Engeland heeft de tweede overwinning op rij geboekt in de Nations League. De ploeg van bondscoach Thomas Tuchel overklaste Kroatië in eigen huis en won met 7-0. Bij rust bedroeg de marge al vier doelpunten.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zijn rentree gemaakt op het trainingsveld bij FC Barcelona. De 29-jarige middenvelder deelde zaterdag via Instagram een serie foto's van zichzelf op een veld bij het trainingscomplex van zijn club.
5 uur geledenBAČKA TOPOLA (ANP/AFP) - De persconferentie van bondscoach Heimir Hallgrímsson van Ierland in aanloop naar de tweede Nations League-wedstrijd tegen Israël is zaterdag vroegtijdig stilgelegd. Dat gebeurde na een beschuldiging van een Israëlische journalist aan het adres van bondscoach Hallgrímsson.
5 uur geledenZEIST (ANP) - De vele doelpunten die het Nederlands elftal tegenkrijgt, zijn binnen de selectie steeds meer een thema. Dat vertelde international Denzel Dumfries, een dag voor de ontmoeting met Servië in Eindhoven in de Nations League.
7 uur geleden