Wijnaldum leidt met goal zege van AS Roma op Sampdoria in
ROME (ANP) - Georginio Wijnaldum heeft met een doelpunt een zege van AS Roma op Sampdoria ingeleid. De middenvelder opende in de tweede helft met een kopbal de score. Paulo Dybala maakte er vlak voor tijd uit een penalty, versierd door Wijnaldum, 2-0 van. Stephan El Shaarawy bracht diep in blessuretijd de eindstand op 3-0.
Wijnaldum kopte in de 57e minuut van dichtbij, via de grond, raak na een indraaiende voorzet van de Serviër Nemanja Matic. Het was voor de Rotterdammer zijn tweede doelpunt van het seizoen. Drie weken geleden was hij ook trefzeker in de met 4-3 verloren thuiswedstrijd tegen Sassuolo. Wijnaldum maakte bijna twee maanden geleden zijn rentree na een scheenbeenblessure, die hem maanden langs de kant hield. Hij speelde tegen Sampdoria pas zijn achtste wedstrijd van het seizoen, waarvan zijn vijfde als basisspeler.
De 32-jarige Wijnaldum werd door bondscoach Ronald Koeman weer bij Oranje gehaald. Hij had eind maart, tijdens de afgelopen interlandperiode, zowel tegen Frankrijk als tegen Gibraltar een basisplaats.
Tien man
Kort voordat Wijnaldum tot scoren was gekomen, moest Sampdoria met tien man verder na de tweede gele kaart voor de Colombiaan Jeison Murillo. Aan de zijde van Sampdoria viel Sam Lammers halverwege de tweede helft in.
AS Roma kwam op gelijke hoogte met nummer 3 Internazionale, dat zich zaterdag op eigen veld liet verrassen door Fiorentina (0-1). Beide clubs hebben 50 punten. AC Milan, dat later op de avond koploper Napoli treft, heeft er 2 minder.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP) - Alle wedstrijden tijdens het WK voetbal van volgend jaar worden twee keer onderbroken voor drinkpauzes. Dat maakte wereldvoetbalbond FIFA maandag bekend. De pauzes duren drie minuten en vinden in elke helft na 22 minuten plaats.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Vedette Mohamed Salah ontbreekt in de selectie van Liverpool voor het duel met Internazionale in de Champions League. De 33-jarige Egyptenaar had kritiek geuit op trainer Arne Slot en de club nadat hij bij de afgelopen wedstrijden op de reservebank moest zitten. Ook Cody Gakpo ontbreekt in de selectie van Liverpool.
5 uur geledenZEIST (ANP) - De Eredivisie CV en Coöperatie Eerste Divisie hebben een oproep gedaan aan de overheid, politie en het Openbaar Ministerie om daders bij ernstige ongeregeldheden strafrechtelijk te vervolgen. De clubs uit het betaald voetbal zijn het er "unaniem" over eens dat er strenger gestraft moet worden. "De huidige sancties zijn niet afschrikwekkend genoeg."
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim kan woensdag in de uitwedstrijd tegen Qarabag FK in de Champions League niet beschikken over Josip Sutalo, Kenneth Taylor en Wout Weghorst. Het drietal is niet fit genoeg om mee te reizen naar Azerbeidzjan, meldt de Amsterdamse club. Ook James McConnell, Gerald Alders en Steven Berghuis blijven achter in Nederland.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Serdar Gözübüyük leidt de Klassieker Ajax - Feyenoord. De Eredivisiewedstrijd in de Johan Cruijff ArenA staat voor zondag om 14.30 uur op het programma.
5 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan de komende twee wedstrijden niet beschikken over Justin Hubner. De verdediger kreeg zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Ajax (1-3) als invaller een rode kaart voor een harde tackle op Rayane Bounida.
7 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid kan de komende maanden niet beschikken over Eder Militão. De Braziliaanse verdediger heeft zondag in de met 2-0 verloren thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo een scheur in zijn linkerhamstring opgelopen, meldt de Spaanse voetbalclub.
7 uur geleden