Wijnaldum hoopt onder De Boer weer op het middenveld te spelen
ZEIST (ANP) - Georginio Wijnaldum hoopt dat hij onder de nieuwe bondscoach Frank de Boer gewoon weer op het middenveld gaat voetballen. In de vorige interland tegen Italië (0-1) in september experimenteerde interim-trainer Dwight Lodeweges met Wijnaldum rechts in de voorhoede.
"We hebben met de nieuwe bondscoach nog niet over posities gesproken. Ik heb ook nog niet één op één met hem gezeten", aldus Wijnaldum. "Ik werd daar opgesteld, dus ging ik daar spelen. En dan doe ik ook gewoon mijn best. Elke speler heeft een voorkeur waar hij wil spelen. Ik speel het liefst op het middenveld."
De Boer ontmoette de spelers maandagmiddag. In de avond sprak hij de groep voor het eerst als geheel toe. Wijnaldum: "Het ging er onder meer over hoe hij denkt over voetbal. Hij gaf aan waar we ons nog in kunnen verbeteren en zei ook wat goed ging. Het was positief."
Een maand geleden leek Wijnaldum nog op weg naar FC Barcelona. Tot een overgang kwam het echter niet. "Het was niet zo serieus, denk ik. Dan was er wel wat meer gebeurd", aldus de 29-jarige Wijnaldum, die tot het einde van dit seizoen onder contract staat bij Liverpool dat zondag met 7-2 bij Aston Villa verloor. "Het doet natuurlijk wel pijn. Het is gebeurd, we moeten er van leren."
Naast Wijnaldum was het ook voor Mohamed Ihattaren waarschijnlijk prettig geweest even in een andere omgeving te zijn. De PSV'er zit in een vormdip. De Boer zei maandag al dat hij een rol zag weggelegd voor onder anderen Wijnaldum om een gesprekje met de 18-jarige Ihattaren te hebben. "Wij lezen natuurlijk alles in de media. Ik weet niet wat waar is. Mo is een hele goede jongen, ik heb hem vorige keer voor de eerste keer ontmoet", aldus Wijnaldum. "Ik had hem nu advies kunnen geven en kunnen zeggen hoe ik tegen de situatie aankijk. Jammer genoeg is hij er niet bij."
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie blijft hoe dan ook tot in ieder geval het einde van het seizoen trainer van Feyenoord. "Daar is geen enkele twijfel over", heeft algemeen directeur Dennis te Kloese verzekerd na de aanstelling van Dick Advocaat als adviseur woensdag.
50 minuten geledenGÜRBULAK (ANP/RTR) - De Iraanse vrouwenvoetbalselectie is na een lange reis terug in eigen land. De voetbalsters staken woensdag bij het Turkse Gürbulak de grens over, na een terugreis via onder meer Kuala Lumpur en Istanbul vanaf de Azië Cup in Australië. De reis was moeilijker vanwege de vele vliegbeperkingen door de oorlog in Iran.
1 uur geledenDAKAR (ANP/Belga) - De regering van Senegal wil een internationaal onderzoek naar corruptie binnen het bestuur van de Afrikaanse voetbalbond CAF. Dat heeft een woordvoerder van de regering bekendgemaakt. Senegal verwerpt de wijze waarop het land de Afrika Cup is ontnomen.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dick Advocaat gaat Feyenoord-trainer Robin van Persie tot het einde van het seizoen adviseren. Zijn rol is op de achtergrond en de 78-jarige oud-trainer van de club zal niet in de dug-out plaatsnemen, meldt de nummer 2 van de Eredivisie.
6 uur geledenDAKAR (ANP/AFP) - Senegal legt zich niet neer bij de ontnomen Afrika Cup-titel. De voetbalbond van het land vecht het besluit van de Afrikaanse voetbalbond "zo snel mogelijk" aan bij sporttribunaal CAS. "Dit is een onrechtvaardige, ongekende en onaanvaardbare beslissing, die het Afrikaanse voetbal in diskrediet brengt", staat in een verklaring.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft "vijf tot zeven" spelers nodig om zich staande te kunnen houden in de Eredivisie. Dat zei de technisch directeur Mark Wotte (65) van de Haagse voetbalclub nadat op dinsdagavond de promotie was veiliggesteld. "Die versterkingen zijn reëel. De eigenaar heeft toegezegd dat het budget volgend seizoen wordt verhoogd", aldus Wotte. "We horen met deze club thuis op het hoogste niveau."
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Jari Vlak is "superblij" om met ADO Den Haag terug naar de Eredivisie te gaan. "Deze club uit de derde stad van Nederland hoort in de Eredivisie. Eindelijk zijn we daar weer", zei de 27-jarige aanvoerder van ADO Den Haag na afloop van de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Jong FC Utrecht. Met de zege stelde de koploper van de eerste divisie promotie naar de Eredivisie veilig.
16 uur geleden