Wijnaldum heeft nog geen nieuws over FC Barcelona
LAGOS (ANP) - Georginio Wijnaldum vindt het nog te vroeg om te zeggen dat hij zijn loopbaan bij FC Barcelona gaat vervolgen. "Ik heb nog geen nieuws", zei de middenvelder na de eerste training van Oranje in Portugal. "Laat ik het zo zeggen, ik ben net zo benieuwd als jij."
De zaakwaarnemer van Wijnaldum werd afgelopen week in Barcelona gesignaleerd. "Dus ik kan moeilijk ontkennen dat er contacten zijn", lacht Wijnaldum. "Ik ben eind volgende maand transfervrij en dat kan voor clubs interessant zijn."
Wijnaldum laat zijn toekomstplannen niet afhangen van het feit of Ronald Koeman volgend seizoen nog trainer van Barcelona is. De clubleiding van de Spaanse topclub laat binnen twee weken weten welke trainer in het nieuwe voetbaljaar voor de groep staat. Het management van Koeman betreurt die gang van zaken. De opmerking van voorzitter Joan Laporta dat Koeman met spoed was opgenomen in een ziekenhuis is ook verkeerd gevallen bij Koeman en zijn begeleiders. "Ik ben kerngezond", reageerde de oud-bondscoach van Oranje.
Uitleg
"Ik ken de details niet", zegt Wijnaldum. "Maar in het algemeen kan ik alleen maar zeggen dat ik het jammer vind dat zulke zaken niet intern worden opgelost. Helaas zie je in het voetbal dat dit vaker zo gebeurt. Niet alleen bij Barcelona."
De 30-jarige Wijnaldum snapt dat veel mensen niet begrijpen waarom hij Liverpool na vijf jaar verlaat. "Ik ga dat nog wel eens uitleggen, maar het is niet zo dat het alleen van mij afkomt. Ik heb niet voor niets besloten om geen nieuw contract te tekenen", zei hij. "Ik heb het mijn ploeggenoten van Liverpool wel uitgelegd. Zij begrijpen me helemaal."
Afscheid
Wijnaldum nam vorige week afscheid van de club waarmee hij de Champions League won en landskampioen werd. "Een Liverpool-legende, voor het heden en voor de toekomst", zei trainer Jürgen Klopp over zijn Nederlandse middenvelder. "Hij is een schitterend, vreugdevol en onzelfzuchtig persoon. Ik kan niet beschrijven wat hij voor ons team heeft gedaan. Wijnaldum is een bijzonder mens. We zien hem als familie."
"Ik werd best emotioneel van die woorden", zei Wijnaldum. "Van lang niet alle spelers bij Liverpool wordt op zo'n manier afscheid genomen."
Meer uit Voetbal
NEW YORK (ANP/AFP) - Lionel Messi hoeft op 29 juli niet mee te doen aan de MLS All-Star Game. Dat heeft de vedette van Inter Miami, die met Argentinië de WK-finale verloor van Spanje, te horen gekregen van de Amerikaanse voetbalcompetitie.
6 uur geledenRIYAD (ANP) - Oranje-international Crysencio Summerville verruilt West Ham United voor Al-Hilal in Saudi-Arabië. De 24-jarige aanvaller heeft vrijdag bij de club uit Riyad een contract voor vier jaar getekend.
1 dag geledenLAUSANNE (ANP/RTR) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) heeft de klacht van mensenrechtenorganisatie FairSquare tegen voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA wegens schending van de regels voor politieke neutraliteit verworpen. Volgens het IOC valt de zaak buiten de jurisdictie van de ethische commissie, aldus een IOC-woordvoerder.
1 dag geledenMANCHESTER (ANP/AFP) - Middenvelder Rodri (30) mist waarschijnlijk de start van het seizoen bij zijn club Manchester City. De Spanjaard, die afgelopen zondag wereldkampioen werd, ondergaat maandag een rugoperatie. Dat bevestigde City-coach Enzo Maresca.
1 dag geledenBREDA (ANP) - Het gedegradeerde NAC Breda heeft zich voor de komende twee seizoenen versterkt met Mats Seuntjens (34). Dat meldt de club op de website. Seuntjens sluit zich maandag aan bij de selectie van trainer Carl Hoefkens.
1 dag geledenLAUSANNE (ANP/AFP) - Sporttribunaal CAS buigt zich op 8 oktober over het beroep van Senegal tegen de intrekking van de Afrika Cup-titel. De Senegalese voetbalbond besloot in maart naar het CAS te stappen nadat de Afrikaanse voetbalbond het land de winst van de Afrika Cup had ontnomen.
1 dag geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische voetbalbond (KBVB) heeft Mark van Bommel aangesteld als nieuwe bondscoach. De 49-jarige Nederlander is de opvolger van de maandag vertrokken Fransman Rudi Garcia. Van Bommel tekent een contract tot en met het EK van 2028, meldt de KBVB in een verklaring.
1 dag geleden