Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wijnaldum geschokt door racisme Den Bosch

Wijnaldum geschokt door racisme Den Bosch

ZEIST (ANP) - Georginio Wijnaldum is diep geschokt door de gebeurtenissen tijdens het duel van zondag tussen FC Den Bosch en Excelsior, waar de donkere aanvaller Ahmad Mendes Moreira van de bezoekers uit Rotterdam racistisch werd bejegend door een deel van de aanhang van de thuisploeg.

"Er moet keihard worden opgetreden", zei de middenvelder van het Nederlands elftal, die ook geen goed woord over heeft over de leiding en de hoofdtrainer van FC Den Bosch. "Het is echt heel kwalijk hoe zij reageerden."

FC Den Bosch bagatelliseerde na het duel, dat even onderbroken werd, het racistische gedrag van de eigen fans. Trainer Erik van der Ven noemde Mendes Moreira zelfs een "zielig mannetje". "Dat is toch echt ongelooflijk", zei Wijnaldum, die van Surinaamse afkomst is. "Het is heel goed dat ze even van het veld zijn gegaan. Maar ze hadden echt nooit meer terug moeten komen. Ik was van het veld gelopen en niet meer teruggekomen. Het is genoeg geweest."

Maatschappelijk probleem

Wijnaldum kreeg bijval van Ronald Koeman. "We zijn een groep, zo staan we er allemaal in", zei de bondscoach, die pleitte voor een harde reactie van de overheid. "We accepteren hier alles maar. We denken dat we in een veilig land leven. Ik heb daar mijn bedenkingen wel eens bij."

"Dit gebeurt in Oekraïne en in Italië", stelde Wijnaldum. "Maar dus ook in Nederland, dat had ik echt niet verwacht. In een stadion dan hè." Want Wijnaldum leest ook wel eens de racistische reacties die hij krijgt als hij iets op sociale media zet. "Het is echt een maatschappelijk probleem. Wij als spelers moeten elkaar steunen. Maar ook de politiek. Er moet keihard worden opgetreden. Boetes waar iedereen van schrikt, zodat niemand zoiets meer in zijn hoofd haalt. Ik zie bij FC Den Bosch een persoon die de Hitlergroet maakt. Hoe komt dat in zijn hoofd? Onze voorouders hebben gevochten dat wij een vrij leven hebben."

"Ons team is een eenheid, wij zijn gelijk", zegt Wijnaldum. "Wij kijken niet naar kleur en spelen voor Oranje en het volk. Het volk kan volgend jaar weer genieten van een mooi toernooi. Het is best raar dat dan wel iedereen voor ons juicht."

Meer uit Voetbal

Timber wint bij debuut voor Olympique Marseille van RC Lens

MARSEILLE (ANP) - Quinten Timber heeft zijn debuut bij Olympique Marseille gemaakt met een overwinning op RC Lens. In Marseille won de thuisploeg met 3-1. Timber, die vrijdag Feyenoord officieel verruilde voor de Franse topclub, begon in de basis en werd in de tweede helft gewisseld.

2 uur geleden
Real Madrid na zege op Villarreal aan kop in La Liga

VILA-REAL (ANP) - Real Madrid heeft door een zege op Villarreal de koppositie in de Spaanse competitie La Liga overgenomen van FC Barcelona. De Madrilenen van de nieuwe coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 van de ploeg die afgelopen dinsdag verloor van Ajax in de Champions League.

2 uur geleden
FC Twente en Excelsior komen niet tot scoren in Enschede

ENSCHEDE (ANP) - De wedstrijd tussen FC Twente en Excelsior in de Eredivisie is geëindigd in 0-0. FC Twente blijft door het gelijkspel met 30 punten op de zesde plaats van de ranglijst staan. Excelsior stijgt naar de dertiende plaats met 22 punten.

2 uur geleden
Voetbalsters Barcelona winnen Supercup na openingstreffer Brugts

CASTELLÓN DE LA PLANA (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben mede dankzij een treffer van Esmee Brugts de Spaanse Supercup gewonnen. Het is voor de vijfde keer op rij dat Barcelona de prijs pakt. In Castellón de la Plana eindigde de finale tegen Real Madrid in een 2-0-zege.

3 uur geleden
PSV verspeelt tegen NAC eerste punten sinds september

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor het eerst sinds september punten verspeeld in de Eredivisie. Thuis tegen NAC Breda wist de ploeg van trainer Peter Bosz pas in de blessuretijd een punt veilig te stellen (2-2).

3 uur geleden
NEC boekt tegen PEC Zwolle tiende zege in Eredivisie

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de tiende overwinning geboekt in de Eredivisie. In de Goffert versloeg de ploeg van trainer Dick Schreuder PEC Zwolle met 2-1. Koki Ogawa en Tjaronn Chery scoorden voor NEC. Younes Namli had de score geopend voor PEC.

4 uur geleden
Liverpool verliest bij Bournemouth door doelpunt in slotseconden

BOURNEMOUTH (ANP) - Liverpool heeft de uitwedstrijd tegen Bournemouth in de Premier League door een doelpunt in de slotseconden verloren. Het werd 3-2 aan de Engelse zuidkust. Liverpool is er dit kalenderjaar nog niet in geslaagd te winnen in de Engelse competitie.

4 uur geleden