Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wijnaldum geschokt door racisme Den Bosch

Wijnaldum geschokt door racisme Den Bosch

ZEIST (ANP) - Georginio Wijnaldum is diep geschokt door de gebeurtenissen tijdens het duel van zondag tussen FC Den Bosch en Excelsior, waar de donkere aanvaller Ahmad Mendes Moreira van de bezoekers uit Rotterdam racistisch werd bejegend door een deel van de aanhang van de thuisploeg.

"Er moet keihard worden opgetreden", zei de middenvelder van het Nederlands elftal, die ook geen goed woord over heeft over de leiding en de hoofdtrainer van FC Den Bosch. "Het is echt heel kwalijk hoe zij reageerden."

FC Den Bosch bagatelliseerde na het duel, dat even onderbroken werd, het racistische gedrag van de eigen fans. Trainer Erik van der Ven noemde Mendes Moreira zelfs een "zielig mannetje". "Dat is toch echt ongelooflijk", zei Wijnaldum, die van Surinaamse afkomst is. "Het is heel goed dat ze even van het veld zijn gegaan. Maar ze hadden echt nooit meer terug moeten komen. Ik was van het veld gelopen en niet meer teruggekomen. Het is genoeg geweest."

Maatschappelijk probleem

Wijnaldum kreeg bijval van Ronald Koeman. "We zijn een groep, zo staan we er allemaal in", zei de bondscoach, die pleitte voor een harde reactie van de overheid. "We accepteren hier alles maar. We denken dat we in een veilig land leven. Ik heb daar mijn bedenkingen wel eens bij."

"Dit gebeurt in Oekraïne en in Italië", stelde Wijnaldum. "Maar dus ook in Nederland, dat had ik echt niet verwacht. In een stadion dan hè." Want Wijnaldum leest ook wel eens de racistische reacties die hij krijgt als hij iets op sociale media zet. "Het is echt een maatschappelijk probleem. Wij als spelers moeten elkaar steunen. Maar ook de politiek. Er moet keihard worden opgetreden. Boetes waar iedereen van schrikt, zodat niemand zoiets meer in zijn hoofd haalt. Ik zie bij FC Den Bosch een persoon die de Hitlergroet maakt. Hoe komt dat in zijn hoofd? Onze voorouders hebben gevochten dat wij een vrij leven hebben."

"Ons team is een eenheid, wij zijn gelijk", zegt Wijnaldum. "Wij kijken niet naar kleur en spelen voor Oranje en het volk. Het volk kan volgend jaar weer genieten van een mooi toernooi. Het is best raar dat dan wel iedereen voor ons juicht."

Meer uit Voetbal

Middenvelder Saibari verkozen tot beste speler van Eredivisie

UTRECHT (ANP) - Ismael Saibari is tijdens de Eredivisie Awards in Utrecht gekroond tot beste speler van het afgelopen seizoen. De 25-jarige middenvelder van PSV kreeg de meeste stemmen van alle achttien aanvoerders. Saibari werd voor de derde keer op rij kampioen in de Eredivisie met PSV.

5 minuten geleden
Lille neemt afscheid van trainer Génésio

LILLE (ANP) - Lille OSC heeft afscheid genomen van trainer Bruno Génésio. De Franse voetbalclub meldt dat het contract van de 59-jarige trainer niet wordt verlengd.

1 uur geleden
Curaçao werkt drukbezette eerste oefensessie af voor WK voetbal

NOORDWIJK (ANP) - Het nationale elftal van Curaçao is onder grote belangstelling begonnen aan de eerste training in voorbereiding op het WK voetbal. De selectie van bondscoach Dick Advocaat begon op het veld van SJC Noordwijk aan een oefensessie voor circa achthonderd toeschouwers. Curaçao speelt zaterdag in Glasgow een oefenwedstrijd tegen Schotland.

3 uur geleden
AC Milan neemt afscheid van trainer Allegri

MILAAN (ANP) - AC Milan heeft per direct afscheid genomen van trainer Massimiliano Allegri. De clubeigenaren grijpen fors in, want ook algemeen directeur Giorgio Furlani, sportief directeur Igli Tare en technisch directeur Geoffrey Moncada moeten vertrekken.

3 uur geleden
Mexico geeft toestemming voor basiskamp voetballers Iran bij WK

MEXICO-STAD (ANP/RTR) - President Claudia Sheinbaum van Mexico heeft bevestigd dat de voetballers van Iran in haar land kunnen verblijven tijdens het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens Sheinbaum wilden de Verenigde Staten niet dat Iran in dat land verbleef tijdens het toernooi. Iran speelt zijn drie groepswedstrijden in de Verenigde Staten.

4 uur geleden
Speler Saudi-Arabië slachtoffer diefstal paspoort in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP/RTR) - International Saud Abdulhamid van Saudi-Arabië sluit pas later aan bij het trainingskamp in de Verenigde Staten, waar het land zich voorbereidt op het komende wereldkampioenschap. Het paspoort van de verdediger is in Amsterdam gestolen uit zijn auto, meldt de voetbalbond van Saudi-Arabië.

6 uur geleden
Curaçao begint met bondscoach Advocaat aan voorbereiding WK

NOORDWIJK (ANP) - Curaçao is maandag met bondscoach Dick Advocaat in Noordwijk begonnen aan de voorbereiding op het WK voetbal. De technische staf en de spelersgroep verzamelden zich aan het begin van de middag in Hotel Huis ter Duin. "Het is als een droom om hier met al die jongens van Curaçao te zijn", zei PSV-verdediger Armando Obispo bij zijn aankomst in Noordwijk.

7 uur geleden