Wijnaldum geschokt door racisme Den Bosch
ZEIST (ANP) - Georginio Wijnaldum is diep geschokt door de gebeurtenissen tijdens het duel van zondag tussen FC Den Bosch en Excelsior, waar de donkere aanvaller Ahmad Mendes Moreira van de bezoekers uit Rotterdam racistisch werd bejegend door een deel van de aanhang van de thuisploeg.
"Er moet keihard worden opgetreden", zei de middenvelder van het Nederlands elftal, die ook geen goed woord over heeft over de leiding en de hoofdtrainer van FC Den Bosch. "Het is echt heel kwalijk hoe zij reageerden."
FC Den Bosch bagatelliseerde na het duel, dat even onderbroken werd, het racistische gedrag van de eigen fans. Trainer Erik van der Ven noemde Mendes Moreira zelfs een "zielig mannetje". "Dat is toch echt ongelooflijk", zei Wijnaldum, die van Surinaamse afkomst is. "Het is heel goed dat ze even van het veld zijn gegaan. Maar ze hadden echt nooit meer terug moeten komen. Ik was van het veld gelopen en niet meer teruggekomen. Het is genoeg geweest."
Maatschappelijk probleem
Wijnaldum kreeg bijval van Ronald Koeman. "We zijn een groep, zo staan we er allemaal in", zei de bondscoach, die pleitte voor een harde reactie van de overheid. "We accepteren hier alles maar. We denken dat we in een veilig land leven. Ik heb daar mijn bedenkingen wel eens bij."
"Dit gebeurt in Oekraïne en in Italië", stelde Wijnaldum. "Maar dus ook in Nederland, dat had ik echt niet verwacht. In een stadion dan hè." Want Wijnaldum leest ook wel eens de racistische reacties die hij krijgt als hij iets op sociale media zet. "Het is echt een maatschappelijk probleem. Wij als spelers moeten elkaar steunen. Maar ook de politiek. Er moet keihard worden opgetreden. Boetes waar iedereen van schrikt, zodat niemand zoiets meer in zijn hoofd haalt. Ik zie bij FC Den Bosch een persoon die de Hitlergroet maakt. Hoe komt dat in zijn hoofd? Onze voorouders hebben gevochten dat wij een vrij leven hebben."
"Ons team is een eenheid, wij zijn gelijk", zegt Wijnaldum. "Wij kijken niet naar kleur en spelen voor Oranje en het volk. Het volk kan volgend jaar weer genieten van een mooi toernooi. Het is best raar dat dan wel iedereen voor ons juicht."
Meer uit Voetbal
BOEDAPEST (ANP) - Paris Saint-Germain heeft voor de tweede keer op rij de Champions League gewonnen. De club uit Parijs van coach Luis Enrique versloeg Arsenal met invaller Jurriën Timber in de finale in de Puskás Arena in Boedapest na strafschoppen, na 1-1 in de verlenging. Gabriel schoot de laatste strafschop van Arsenal over.
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Arsenal begint aan de finale van de Champions League in Boedapest tegen Paris Saint-Germain met Jurriën Timber op de bank. De 24-jarige verdediger zit voor het eerst sinds half maart in de selectie van coach Mikel Arteta.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - De Iraanse voetbalbond FFIRI heeft de FIFA in een officiële brief om "transparantie en opheldering" gevraagd over de nog lopende visumprocedure voor het Iraanse elftal en stafleden. Het team wacht een kleine twee weken voor de start van het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico nog altijd op geldige visa, meldt de FFIRI.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft trainer Arne Slot ontslagen. De Nederlandse coach was sinds de zomer van 2024 werkzaam bij de Engelse club. Hij had nog een contract voor een seizoen op Anfield. Bij Liverpool spelen Oranje-internationals Virgil van Dijk, Ryan Gravenberch, Jeremie Frimpong en Cody Gakpo.
9 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Oranje-tegenstander Zweden moet het op het WK voetbal doen zonder rechtsback Emil Holm. De 26-jarige speler van Bologna, die het afgelopen halfjaar op huurbasis uitkwam voor Juventus, heeft een spierblessure opgelopen en heeft daardoor het trainingskamp van de ploeg verlaten. Herman Johansson van het Amerikaanse FC Dallas is opgeroepen als zijn vervanger.
11 uur geledenTORONTO (ANP/RTR) - Verdediger Alphonso Davies is na zijn hamstringblessure op tijd fit om met medegastland Canada mee te doen aan het WK voetbal. Bondscoach Jesse Marsch heeft de 25-jarige speler van Bayern München opgenomen in zijn definitieve selectie van 26 spelers, die weinig verrassingen kent. Andere bekende namen zijn aanvallers Jonathan David van het Italiaanse Juventus en Promise David van het Belgische Union.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Voetballer Raheem Sterling is volgens de Britse krant The Sun opgepakt na een auto-ongeluk even ten zuidwesten van Londen donderdag. De 31-jarige Sterling, die de afgelopen maanden uitkwam voor Feyenoord, wordt verdacht van rijden onder invloed.
19 uur geleden