Wijnaldum geniet van zijn terugkeer bij het Nederlands elftal
ZEIST (ANP) - Met een grote glimlach meldde Georginio Wijnaldum zich dinsdag voor de tweede training van het Nederlands elftal voor de komende duels met Frankrijk en Gibraltar in de EK-kwalificatie. "Het is goed om terug te zijn", zei de middenvelder. "Ik ben zoals altijd goed ontvangen. Het is hier altijd perfect geregeld."
De 32-jarige Wijnaldum voetbalde op 29 maart vorig jaar zijn laatste interland tegen Duitsland. Vervolgens passeerde Louis van Gaal hem voor vier duels in de Nations League. "Hij levert de laatste tijd te weinig bij Oranje", verklaarde de inmiddels vertrokken bondscoach. "Daarom heb ik Guus Til opgeroepen. Hij levert wel."
Wijnaldum besloot vorig jaar afscheid te nemen van Paris Saint-Germain, waar hij weinig speeltijd kreeg. In het shirt van AS Roma wilde hij zich in de selectie van Oranje voor het WK in Qatar spelen. Dat mislukte. Want de 86-voudig international, goed voor 26 doelpunten, brak op een training een scheenbeen. "Ik ben daar twee dagen goed ziek van geweest", weet Wijnaldum. "Maar gek genoeg is het daarna geweldig geweest. Ik heb een heel leuke revalidatie gehad. Dit zal wel raar klinken. Maar na twee dagen was ik zo positief en daarna is het heel leuk en interessant geweest. Ik ben meer over mezelf te weten gekomen. Ik heb gezien dat er meer in me zit dan ik dacht. Als voetballer horen blessures erbij en je ziet ook dat er meer dan alleen voetbal is. Ik heb vooral hard getraind en ben blij dat ik weer op het veld sta."
Succesvol duo
Wijnaldum is nog maar net hersteld van zijn blessure, maar bondscoach Ronald Koeman heeft hem meteen weer bij het Nederlands elftal gehaald. De opvolger van Van Gaal is niet vergeten hoe Wijnaldum en Memphis Depay een succesvol duo vormden tijdens zijn eerste periode als bondscoach. "Natuurlijk ging dat goed", reageerde Wijnaldum. "Maar het gaat niet om Depay en Wijnaldum. We moeten met z'n allen een succesvol team vormen."
Het zou goed kunnen dat Wijnaldum vrijdag in de uitwedstrijd tegen Frankrijk als basisspeler zijn rentree bij Oranje viert. De Rotterdammer keert maandag even terug in De Kuip voor het thuisduel met Gibraltar. Op 13 april staat de uitwedstrijd van AS Roma tegen zijn oude club Feyenoord in de kwartfinale van de Europa League op het programma. "Ik vind dat geen fijne loting", zei Wijnaldum. "Feyenoord is de club die ik steun. Ik hoop altijd dat ze winnen Maar wie weet wordt het toch best mooi, al vonden sommige fans van Feyenoord het niet leuk dat ik naar PSV ging."
Meer uit Voetbal
ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft Joost de Wit aangesteld als tijdelijk algemeen directeur. Hij neemt de werkzaamheden over van Ben Mansvelder, die door ziekte afwezig is. De club uit Arnhem zegt in een persbericht voor een ervaren bestuurder te hebben gekozen met uitgebreide kennis van de club en het betaald voetbal. De 62-jarige De Wit was van 2013 tot en met 2019 ook al algemeen directeur van Vitesse.
9 minuten geledenLONDEN (ANP) - Chelsea heeft ten koste van Leeds United de finale van de FA Cup bereikt. De ploeg van interim-trainer Calum McFarlane was op Wembley met 1-0 te sterk en houdt de kans op een prijs dit seizoen levend. De Argentijnse middenvelder Enzo Fernández maakte het enige doelpunt van de wedstrijd.
11 minuten geledenALMELO (ANP) - De wedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Volendam is zondag in de slotfase tijdelijk gestaakt. Dat gebeurde nadat supporters van Heracles stukken vuurwerk op het veld gooiden. Heracles staat met 2-0 achter en degradeert bij een nederlaag naar de eerste divisie.
1 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo is na drie jaar uit de Eredivisie gedegradeerd. Het elftal van trainer Ernest Faber verloor voor eigen publiek met 2-0 van FC Volendam en kan daardoor niet meer op de zestiende plaats eindigen. De wedstrijd lag in de slotfase tijdelijk stil omdat supporters van Heracles vuurwerk op het veld gooiden.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben in het thuisduel met Feyenoord in de Johan Cruijff ArenA punten laten liggen in de titelstrijd. Voor het oog van een kleine 10.000 toeschouwers eindigde de Eredivisiewedstrijd tussen de Amsterdamse en Rotterdamse vrouwen in 0-0. Daardoor kunnen koploper PSV en FC Twente later op zondag afstand nemen op de ranglijst.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Excelsior heeft in de strijd tegen degradatie uit de Eredivisie een belangrijke zege geboekt. Het elftal van trainer Ruben den Uil was met liefst 5-0 te sterk voor FC Utrecht, dat op de achtste plaats staat. FC Utrecht speelde een uur lang met een man minder na een rode kaart (twee keer geel) voor verdediger Matisse Didden.
4 uur geledenBREDA (ANP) - Trainer Carl Hoefkens van NAC Breda voelde zich na de nederlaag tegen Ajax (0-2) niet lekker en heeft zich in een ziekenhuis laten controleren. Volgens zijn club maakte de 47-jarige Belg het inmiddels goed. NAC geeft vanwege de privacywetgeving verder geen commentaar.
9 uur geleden