Wijnaldum en Karsdorp winnen met AS Roma van Juventus
ROME (ANP) - Georginio Wijnaldum en Rick Karsdorp hebben in de Italiaanse voetbalcompetitie met AS Roma gewonnen van Juventus. De ploeg van trainer José Mourinho dankte de zege aan een doelpunt van verdediger Gianluca Mancini: 1-0. De Italiaan knalde de bal in de 53e minuut van buiten het strafschopgebied langs doelman Wojciech Szczesny.
Wijnaldum, door bondscoach Ronald Koeman opgenomen in de voorlopige selectie van het Nederlands elftal, had een basisplaats en werd na ruim 70 minuten gewisseld. Karsdorp was enkele minuten daarvoor in het veld gekomen. Wijnaldum maakte onlangs zijn rentree bij AS Roma na een scheenbeenbreuk, die hem deelname aan het WK in Qatar kostte.
Bij Juventus werd aanvaller Moise Kean in de 90e minuut met rood uit het veld gestuurd omdat hij Mancini na een fel duel onderuit schopte, amper een halve minuut nadat hij in het veld was gekomen.
Vierde plek
De Romeinen herstelden zich van de nederlaag dinsdag tegen Cremonese (2-1) en namen de vierde plaats in de Serie A over van AC Milan, dat zaterdag met 2-1 verloor bij Fiorentina. De top 4 van Italië plaatst zich voor de Champions League. Juventus, dat dit seizoen 15 punten in mindering kreeg vanwege overtredingen van de financiële regels, staat op de achtste plaats en dreigt Europees voetbal mis te lopen.
Mourinho kreeg tegen Cremonese de rode kaart wegens aanmerkingen op de arbitrage en werd in eerste instantie voor twee duels geschorst, maar de beroepscommissie van de Italiaanse bond besloot zaterdag die straf op te schorten in afwachting van aanvullend onderzoek. Daardoor kon de Portugees tegen Juventus toch op de bank zitten.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Noa Lang mist vrijdag het oefenduel van het Nederlands elftal tegen Noorwegen. Dat meldt zijn club Galatasaray in een verklaring. Mogelijk is de vleugelaanvaller volgende week dinsdag wel inzetbaar voor de vriendschappelijke interland tegen Ecuador.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Supporters van het Nederlands elftal brengen vrijdag tijdens de oefeninterland tegen Noorwegen een eerbetoon aan Johan Cruijff. Ze zijn volgens de KNVB van plan om in de veertiende minuut te gaan staan. Vervolgens is het de bedoeling dat er een groot applaus klinkt in de Johan Cruijff ArenA.
7 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Sven Botman is succesvol geopereerd aan een blessure in zijn gezicht. Dat meldt zijn club Newcastle United maandag. De Nederlandse verdediger werd zondag tijdens de wedstrijd tegen Sunderland gewisseld vanwege het protocol voor hoofdblessures. De club verwacht dat Botman "de laatste weken van het seizoen" weer beschikbaar is.
7 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman rekent niet op Memphis Depay voor de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. "Hij heeft een scan laten maken en daar is de uitslag nog niet van bekend", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar het ziet er niet goed uit. Als hij toch beschikbaar is, dan vliegt hij later onze kant op."
8 uur geledenSEVILLA (ANP) - Sevilla heeft afscheid genomen van trainer Matías Almeyda. De Spaanse club, zevenvoudig winnaar van de Europa League, staat na de 2-0-thuisnederlaag tegen Valencia van afgelopen zaterdag op de vijftiende plaats in La Liga met 31 punten. Dat zijn er slechts 3 meer dan Mallorca dat op een degradatieplek staat.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal blijft Ajax adviseren. Dat is volgens de club uit Amsterdam het resultaat van een gesprek van de oud-trainer met Lesley Bamberger en Edo Ophof, de voorzitter en technische man van de nieuwe raad van commissarissen.
11 uur geledenDORTMUND (ANP/DPA) - Duitsland kan in de komende interlandperiode niet beschikken over Felix Nmecha van Borussia Dortmund. De 25-jarige middenvelder liep zaterdag een blessure op tijdens de gewonnen wedstrijd van zijn club tegen Hamburger SV (3-2).
13 uur geleden