Wijnaldum blijft ook in Saudi-Arabië in beeld bij Oranje
ZEIST (ANP) - Georginio Wijnaldum blijft bij Ronald Koeman in beeld voor het Nederlands elftal. De overstap van de 32-jarige middenvelder naar de Saudische club Al-Ettifaq maakt zijn situatie niet uitzichtloos, zei de bondscoach maandag.
"Georginio heeft mij gebeld", aldus Koeman. "Daar wil ik niet te veel over uitweiden. Maar het is duidelijk dat hij een keuze moest maken. Of de hele week trainen met het tweede elftal en het weekend vrij zijn of een overstap als deze maken. Paris Saint-Germain vroeg een dusdanig bedrag dat andere clubs in Europa hem niet konden of wilden halen. Hij wil voetballen. In Saudi-Arabië spelen jongens, zoals Cristiano Ronaldo, die ook nog altijd voor hun nationale team uitkomen. Dus waarom niet? Maar Georginio heeft een lange tijd niet gespeeld. Hij moet gaan spelen, dan zien we het wel."
Koeman is niet blij met de ontwikkeling dat veel spelers uit Europa de overstap maken naar Saudi-Arabië, ook jongere spelers. "Dat is vreemd. Ik begrijp dat het financiële plaatje voor veel spelers belangrijk is, maar persoonlijk zou ik in Europa willen blijven bij een grotere club. Maar van eenieder moet je die keuze respecteren."
Over het morele aspect van een overstap naar een land als Saudi-Arabië liet Koeman zich niet uit. "Ik denk dat er zoveel verkeerd is in de wereld. Als je echt rechtlijnig zou zijn, denk ik dat je meerdere plekken moet ontzien. Ieder moet het voor zichzelf bepalen."
Meer uit Voetbal
WENEN (ANP) - Tunesië, de derde tegenstander van het Nederlands elftal in de groepsfase van het WK voetbal, heeft in een oefenwedstrijd verloren van Oostenrijk. In het Ernst Happelstadion in Wenen wonnen de Oostenrijkers met 1-0 van de ploeg van bondscoach Sabri Lamouchi.
2 uur geledenDAMMAM (ANP) - Georginio Wijnaldum moet op zoek naar een nieuwe club. Zijn club Al Ettifaq heeft afscheid genomen van de 35-jarige middenvelder.
3 uur geledenISTANBUL (ANP) - Turkije heeft in de voorbereiding op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen van Noord-Macedonië. In Istanbul was de ploeg van bondscoach Vincenzo Montella met 4-0 te sterk voor de Macedoniërs.
4 uur geledenOSLO (ANP) - Zweden heeft in een oefenwedstrijd voor het WK voetbal tegen buurland Noorwegen een nederlaag geleden. In het Ullevaal Stadion in Oslo verloor de WK-tegenstander van het Nederlands elftal met 3-1 van de ploeg van de Noorse bondscoach Ståle Solbakken.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Memphis Depay wil graag bij Corinthians blijven voetballen. Het contract van de 32-jarige Nederlandse aanvaller bij de Braziliaanse club loopt aan het einde van dit jaar af. "Ik heb uitgesproken dat ik graag wil blijven", vertelde Depay maandag in Zeist, waar hij met Oranje in voorbereiding is op het wereldkampioenschap.
6 uur geledenMONACO (ANP) - AS Monaco heeft afscheid genomen van de Belgische trainer Sébastien Pocognoli. De clubleiding heeft die beslissing genomen nadat Monaco er niet in slaagde zich te kwalificeren voor de Champions League. De club eindigde als zevende in de Ligue 1 en heeft een ticket voor de voorronde van de Conference League.
6 uur geledenZEIST (ANP) - Crysencio Summerville zette ook aan het begin van dit seizoen zijn voornaamste doelstelling op het notitieblok van zijn mobiele telefoon. "Ik wilde met het Nederlands elftal naar het WK en heb daar alles aan gedaan. Nu is het zover", beseft hij. "Ik ben er klaar voor, laat dat eerste fluitsignaal maar klinken. Ik ga alles geven."
6 uur geleden