Wijnaldum blijft ook in Saudi-Arabië in beeld bij Oranje
ZEIST (ANP) - Georginio Wijnaldum blijft bij Ronald Koeman in beeld voor het Nederlands elftal. De overstap van de 32-jarige middenvelder naar de Saudische club Al-Ettifaq maakt zijn situatie niet uitzichtloos, zei de bondscoach maandag.
"Georginio heeft mij gebeld", aldus Koeman. "Daar wil ik niet te veel over uitweiden. Maar het is duidelijk dat hij een keuze moest maken. Of de hele week trainen met het tweede elftal en het weekend vrij zijn of een overstap als deze maken. Paris Saint-Germain vroeg een dusdanig bedrag dat andere clubs in Europa hem niet konden of wilden halen. Hij wil voetballen. In Saudi-Arabië spelen jongens, zoals Cristiano Ronaldo, die ook nog altijd voor hun nationale team uitkomen. Dus waarom niet? Maar Georginio heeft een lange tijd niet gespeeld. Hij moet gaan spelen, dan zien we het wel."
Koeman is niet blij met de ontwikkeling dat veel spelers uit Europa de overstap maken naar Saudi-Arabië, ook jongere spelers. "Dat is vreemd. Ik begrijp dat het financiële plaatje voor veel spelers belangrijk is, maar persoonlijk zou ik in Europa willen blijven bij een grotere club. Maar van eenieder moet je die keuze respecteren."
Over het morele aspect van een overstap naar een land als Saudi-Arabië liet Koeman zich niet uit. "Ik denk dat er zoveel verkeerd is in de wereld. Als je echt rechtlijnig zou zijn, denk ik dat je meerdere plekken moet ontzien. Ieder moet het voor zichzelf bepalen."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.
6 uur geledenBASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de eerste van een serie van vier oefenduels voor het WK gewonnen. Oranje rekende af met Noorwegen (2-1) in een wedstrijd waarin beide ploegen niet in de buurt kwamen van hun beste spel in de Johan Cruijff ArenA.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap van komende zomer Noorwegen in een oefenwedstrijd verslagen. In de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam was het elftal van bondscoach Ronald Koeman met 2-1 te sterk.
6 uur geledenBELEK (ANP/RTR) - Het Iraanse nationale voetbalelftal heeft voorafgaand aan een oefenwedstrijd geprotesteerd tegen het bombardement op een Iraanse basisschool op de eerste dag van de oorlog. De spelers hielden tijdens het volkslied, dat ze zichtbaar meezongen, schooltassen vast. Volgens het regime van Iran werden op de eerste dag van de Amerikaanse en Israëlische bombardementen 175 mensen gedood bij de aanval op de school.
12 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente en trainer John van den Brom hebben een akkoord bereikt over een nieuw contract. De 59-jarige coach tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027, meldde de club uit Enschede op de website.
17 uur geleden