Wijnaldum blijft ook in Saudi-Arabië in beeld bij Oranje
ZEIST (ANP) - Georginio Wijnaldum blijft bij Ronald Koeman in beeld voor het Nederlands elftal. De overstap van de 32-jarige middenvelder naar de Saudische club Al-Ettifaq maakt zijn situatie niet uitzichtloos, zei de bondscoach maandag.
"Georginio heeft mij gebeld", aldus Koeman. "Daar wil ik niet te veel over uitweiden. Maar het is duidelijk dat hij een keuze moest maken. Of de hele week trainen met het tweede elftal en het weekend vrij zijn of een overstap als deze maken. Paris Saint-Germain vroeg een dusdanig bedrag dat andere clubs in Europa hem niet konden of wilden halen. Hij wil voetballen. In Saudi-Arabië spelen jongens, zoals Cristiano Ronaldo, die ook nog altijd voor hun nationale team uitkomen. Dus waarom niet? Maar Georginio heeft een lange tijd niet gespeeld. Hij moet gaan spelen, dan zien we het wel."
Koeman is niet blij met de ontwikkeling dat veel spelers uit Europa de overstap maken naar Saudi-Arabië, ook jongere spelers. "Dat is vreemd. Ik begrijp dat het financiële plaatje voor veel spelers belangrijk is, maar persoonlijk zou ik in Europa willen blijven bij een grotere club. Maar van eenieder moet je die keuze respecteren."
Over het morele aspect van een overstap naar een land als Saudi-Arabië liet Koeman zich niet uit. "Ik denk dat er zoveel verkeerd is in de wereld. Als je echt rechtlijnig zou zijn, denk ik dat je meerdere plekken moet ontzien. Ieder moet het voor zichzelf bepalen."
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale blijft aan de leiding gaan in de Italiaanse Serie A. De club uit Milaan speelde zondagavond in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Napoli. Inter heeft na negentien wedstrijden 3 punten voorsprong op stadsgenoot AC Milan. Napoli volgt op 4 punten van de koploper.
6 uur geledenPORTO (ANP) - De Italiaan Francesco Farioli (36) blijft langer bij FC Porto. De voormalige trainer van Ajax verlengde zijn contract in de Portugese stad tot medio 2028 bij de koploper van Portugal. Farioli maakte vorig seizoen na één jaar de overstap van de Amsterdamse club naar FC Porto.
6 uur geledenJEDDAH (ANP) - Frenkie de Jong mocht zondag niet als captain van FC Barcelona de Spaanse Supercup als eerste omhooghouden. Hij kreeg in de blessuretijd een rode kaart waarna de aanvoerdersband vlak voor tijd naar Ronald Araújo ging. De Jong stond op de achtergrond toen de Uruguayaanse verdediger de beker na de 3-2-overwinning op Real Madrid als eerste in handen kreeg.
6 uur geledenJEDDAH (ANP) - FC Barcelona heeft voor de zestiende keer de Spaanse Supercup gewonnen. Het elftal van aanvoerder Frenkie de Jong, die in de slotfase met een rode kaart van het veld moest, versloeg aartsrivaal Real Madrid in het King Abdullah Sports City Stadium van Jeddah met 3-2. De Catalaanse topclub krijgt in totaal circa 9 miljoen euro als winnaar van het voetbaltoernooi, waarvan Saudi-Arabië opnieuw het gastland was.
7 uur geledenVERONA (ANP) - Met oud-Ajacied Kenneth Taylor in de basis heeft Lazio in de Serie A een nipte overwinning geboekt bij Hellas Verona. De middenmoter uit Rome won dankzij een laat eigen doelpunt van de thuisploeg met 1-0.
8 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de eerste competitiewedstrijd van 2026 de grootste zege van het seizoen geboekt. De Duitse koploper van coach Vincent Kompany versloeg in eigen huis VfL Wolfsburg met 8-1 en verstevigde daarmee de koppositie.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is na een overwinning tegen Heracles Almelo gestegen naar de achtste plaats in de Eredivisie. Het elftal van coach Maurice Steijn won zondag op Het Kasteel met 2-0. Heracles zakte met coach Ernest Faber naar de laatste plaats.
10 uur geleden