Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wijnaldum blijft ook in Saudi-Arabië in beeld bij Oranje

Wijnaldum blijft ook in Saudi-Arabië in beeld bij Oranje

ZEIST (ANP) - Georginio Wijnaldum blijft bij Ronald Koeman in beeld voor het Nederlands elftal. De overstap van de 32-jarige middenvelder naar de Saudische club Al-Ettifaq maakt zijn situatie niet uitzichtloos, zei de bondscoach maandag.

"Georginio heeft mij gebeld", aldus Koeman. "Daar wil ik niet te veel over uitweiden. Maar het is duidelijk dat hij een keuze moest maken. Of de hele week trainen met het tweede elftal en het weekend vrij zijn of een overstap als deze maken. Paris Saint-Germain vroeg een dusdanig bedrag dat andere clubs in Europa hem niet konden of wilden halen. Hij wil voetballen. In Saudi-Arabië spelen jongens, zoals Cristiano Ronaldo, die ook nog altijd voor hun nationale team uitkomen. Dus waarom niet? Maar Georginio heeft een lange tijd niet gespeeld. Hij moet gaan spelen, dan zien we het wel."

Koeman is niet blij met de ontwikkeling dat veel spelers uit Europa de overstap maken naar Saudi-Arabië, ook jongere spelers. "Dat is vreemd. Ik begrijp dat het financiële plaatje voor veel spelers belangrijk is, maar persoonlijk zou ik in Europa willen blijven bij een grotere club. Maar van eenieder moet je die keuze respecteren."

Over het morele aspect van een overstap naar een land als Saudi-Arabië liet Koeman zich niet uit. "Ik denk dat er zoveel verkeerd is in de wereld. Als je echt rechtlijnig zou zijn, denk ik dat je meerdere plekken moet ontzien. Ieder moet het voor zichzelf bepalen."

Meer uit Voetbal

FIFA wil prijzengeld voor WK 2026 verder verhogen

ZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.

9 uur geleden
Koploper Internazionale verspeelt punten in titelstrijd Serie A

TURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.

12 uur geleden
Voetbalsters PSV steviger aan kop na zege in Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.

13 uur geleden
Voetbalsters Arsenal verslaan Olympique Lyon in Champions League

LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gewonnen van Olympique Lyon. In Londen versloeg de titelhouder van coach Renée Slegers de Franse ploeg met 2-1. De returnwedstrijd is zaterdag 2 mei in Frankrijk.

13 uur geleden
Vitesse stelt 'oude bekende' De Wit aan als algemeen directeur

ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft Joost de Wit aangesteld als tijdelijk algemeen directeur. Hij neemt de werkzaamheden over van Ben Mansvelder, die door ziekte afwezig is. De club uit Arnhem zegt in een persbericht voor een ervaren bestuurder te hebben gekozen met uitgebreide kennis van de club en het betaald voetbal. De 62-jarige De Wit was van 2013 tot en met 2019 ook al algemeen directeur van Vitesse.

14 uur geleden
Chelsea bereikt finale FA Cup en houdt kans op een prijs levend

LONDEN (ANP) - Chelsea heeft ten koste van Leeds United de finale van de FA Cup bereikt. De ploeg van interim-trainer Calum McFarlane was op Wembley met 1-0 te sterk en houdt de kans op een prijs dit seizoen levend. De Argentijnse middenvelder Enzo Fernández maakte het enige doelpunt van de wedstrijd.

14 uur geleden
Fans Heracles gooien vuurwerk op veld, duel met Volendam gestaakt

ALMELO (ANP) - De wedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Volendam is zondag in de slotfase tijdelijk gestaakt. Dat gebeurde nadat supporters van Heracles stukken vuurwerk op het veld gooiden. Heracles staat met 2-0 achter en degradeert bij een nederlaag naar de eerste divisie.

15 uur geleden