Wijnaldum blijft ook in Saudi-Arabië in beeld bij Oranje
ZEIST (ANP) - Georginio Wijnaldum blijft bij Ronald Koeman in beeld voor het Nederlands elftal. De overstap van de 32-jarige middenvelder naar de Saudische club Al-Ettifaq maakt zijn situatie niet uitzichtloos, zei de bondscoach maandag.
"Georginio heeft mij gebeld", aldus Koeman. "Daar wil ik niet te veel over uitweiden. Maar het is duidelijk dat hij een keuze moest maken. Of de hele week trainen met het tweede elftal en het weekend vrij zijn of een overstap als deze maken. Paris Saint-Germain vroeg een dusdanig bedrag dat andere clubs in Europa hem niet konden of wilden halen. Hij wil voetballen. In Saudi-Arabië spelen jongens, zoals Cristiano Ronaldo, die ook nog altijd voor hun nationale team uitkomen. Dus waarom niet? Maar Georginio heeft een lange tijd niet gespeeld. Hij moet gaan spelen, dan zien we het wel."
Koeman is niet blij met de ontwikkeling dat veel spelers uit Europa de overstap maken naar Saudi-Arabië, ook jongere spelers. "Dat is vreemd. Ik begrijp dat het financiële plaatje voor veel spelers belangrijk is, maar persoonlijk zou ik in Europa willen blijven bij een grotere club. Maar van eenieder moet je die keuze respecteren."
Over het morele aspect van een overstap naar een land als Saudi-Arabië liet Koeman zich niet uit. "Ik denk dat er zoveel verkeerd is in de wereld. Als je echt rechtlijnig zou zijn, denk ik dat je meerdere plekken moet ontzien. Ieder moet het voor zichzelf bepalen."
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - SS Lazio heeft thuis met 3-2 gewonnen van Genoa. Kenneth Taylor, die in de winterstop van Ajax naar Lazio ging, maakte het tweede doelpunt voor de Romeinen. Lazio staat na 23 wedstrijden op de achtste plaats. Genoa is zestiende in de Italiaanse Serie A.
10 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft al tien duels in de Eredivisie niet gewonnen. De club uit Breda mocht vrijdagavond voor eigen publiek toch blij zijn met een punt. Het elftal van Carl Hoefkens speelde met 2-2 gelijk tegen FC Twente. NAC blijft na 21 wedstrijden op de zeventiende plaats van de Eredivisie staan. FC Twente is de nummer 8.
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft het contract van Eser Gürbüz (18) verlengd tot medio 2029, met een optie voor nog een seizoen. Dat heeft de club uit Friesland laten weten.
14 uur geledenBREDA (ANP) - NAC heeft technisch directeur Peter Maas (56) een contract voor onbepaalde tijd gegeven. De overeenkomst van de Roosendaler zou volgend jaar februari aflopen. De club uit Breda vindt de nieuwe verbintenis beter passen bij het langetermijnbeleid.
14 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV verhuurt Adamo Nagalo voor de rest van dit seizoen aan de Turkse club Konyaspor. De 23-jarige verdediger uit Burkina Faso kwam in Eindhoven nauwelijks aan spelen toe. PSV nam Nagalo begin september 2024 over van FC Nordsjaelland uit Denemarken en heeft nog een contract tot de zomer van 2029.
16 uur geledenNYON (ANP/Belga) - Voetbalbond UEFA heeft Racing Genk bestraft voor de ongeregeldheden van de meegereisde fans in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht in de Europa League. De Belgische club mag in de volgende uitwedstrijd geen supporters meenemen en moet een boete van 50.000 euro betalen. Genk speelt in de tussenronde van de Europa League tegen Dinamo Zagreb.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft. "Ik moet nog zien of ik die eer krijg", zei hij bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.
1 dag geleden